Qasje në Internet Netflix | Qasja në Netflix Amerikane dhe Japoni me PIA VPN

Qasja në Internet private Netflix ishte një nga VPN më të njohur për shërbimin Netflix. VPN ishte përdorur globalisht nga shumë geeksa streaming për zhbllokimin e përmbajtjes së kufizuar dhe anashkalimin e kufizimeve gjeo. Qasja në Internet private zakonisht quhet PIA dhe ka 3226 serverë në 33 vende të botës.

PIA ngriti disa vetullat në industrinë e transmetimit pasi shpërtheu lajmi se PIA Netflix nuk funksionon më. Kjo do të thoshte që përdoruesit e PIA nuk mund të hynin më në bibliotekën e SHBA Netflix nga kudo tjetër, përveç SH.B.A..

Pse do të keni nevojë për një VPN për NetflixNetflix-biblioteka-rreth-e-bota

Netflix është me të vërtetë shërbimi më i mirë i transmetimit në dispozicion në të gjithë botën, por fakti që shumë njerëz nuk janë të vetëdijshëm është se ai nuk ofron përmbajtje të ngjashme në çdo rajon. Ka biblioteka të ndryshme për shumë rajone dhe në çdo bibliotekë përmbajtja nuk është e ngjashme. URL e Netflix mbetet e njëjtë me Netflix.com për çdo rajon. Por kur hyni në të, biblioteka është e ndryshme në çdo rajon.

Arsyeja për këtë ndryshim në bibliotekat e Netflix është licenca dhe kufizimet rregullatore nga ofruesit e përmbajtjes. Siç është vërejtur, biblioteka e SHBA Netflix ka shfaqjet më të mira dhe më të mira krahasuar me të gjitha bibliotekat e tjera rajonale të Netflix..

Mëso më shumë: Tregon të shikojë në Netflix

Ka disa shfaqje të njohura që përdoruesit e Netflix dëshirojnë të shikojnë. Por për shkak të disponibilitetit të tyre në bibliotekë janë një fakt zhgënjyes për ta.

Vëzhguesit Binge janë shumë të veçantë në lidhje me prioritetet e përmbajtjes së tyre dhe ndjehen të pafuqishëm për shkak të këtyre kufizimeve. Një tjetër gjë për të kuptuar është se përdoruesit nuk mund të hyjnë në bibliotekën e SHBA Netflix sepse nuk ka mundësi të kaloni midis bibliotekave të përmbajtjes.

  Një udhëzues hap pas hapi se si të instaloni Kodi Krypton v18, 17.6 ose 16 në Windows

Kjo paarritshmëri e përmbajtjes për përdoruesit e Netflix nga rajone të tjera mund të anashkalohet vetëm me ndihmën e një VPN.

Përmes VPN, ju mund të lidheni me një server amerikan dhe të identifikoheni në llogarinë tuaj Netflix. Sistemi Netflix do të zbulojë IP-në tuaj të maskuar dhe do t’ju ofrojë qasje në bibliotekën e SHBA Netflix.

Kjo është me të vërtetë mënyra më e mirë për të parë cilindo shfaqje që dëshironi të transmetoni në Netflix pa ndonjë telashe. Do shërbim VPN ofron servera të shumtë në të gjithë globin, duke ju lejuar të zgjidhni rajonin tuaj të dëshiruar.

Nuk ka asnjë mënyrë tjetër për të anashkaluar gjeo-kufizimet e bibliotekës së SHBA Netflix.

Si bllokon Netflix një VPN?

Praktika e përdorimit të një shërbimi VPN për transmetim me Netflix filloi të rritet gradualisht dhe Netflix shpejt e vuri re. Mbajtësit e licencës dhe ofruesit e përmbajtjes fitojnë përmes transmetimit të kësaj përmbajtje. Dhe hyrja në këtë përmbajtje përmes shërbimeve VPN shkaktoi çështje për ta.

Ofruesit e përmbajtjes / palët e licencimit kanë bërë presion ndaj Netflix, për të siguruar shpërndarjen e sigurt të përmbajtjes së tyre dhe për të bllokuar proxies dhe VPN të tilla. Prandaj, Netflix azhurnoi sistemet e tyre dhe filloi të zbulojë dhe bllokojë serverët proxy dhe VPN.

Serverët Netflix zbulojnë nëse përdoruesi duke u përpjekur për të hyrë në video po përdor një VPN apo jo duke përputhur vendndodhjen e DNS dhe adresën tuaj IP. Nëse ato përputhen, atëherë serveri Netflix nuk do të jetë në gjendje të zbulojë përdorimin e VPN. Por nëse ka një ndryshim midis adresës suaj të IP dhe vendndodhjes DNS, do të zbulojë përdorimin e VPN dhe do të tregojë një gabim.

Shanset për tu zbuluar nga serverët Netflix janë të mëdha nëse përdorni VPN falas dhe serverë proxy online. Sepse disa drejtojnë trafikun tuaj vetëm përmes DNS-ve të ndryshme, ndërsa të tjerët maskojnë vetëm adresën tuaj IP. Të dy këta protokolle duhet të përputhen dhe kjo është ajo që ata nuk arrijnë të japin.

Përdorimi i një shërbimi të besueshëm VPN për të hyrë në një bibliotekë të ndryshme Netflix do të sigurojë privatësinë dhe aksesin tuaj.

  Si të instaloni IPVanish në FireStick - Instalim i thjeshtë

A Aksesi në Internet privat / PIA funksionon me Netflix?

Kam hasur në disa bloge dhe udhëzues që thonë se PIA mund të anashkalojë gjeo-kufizimet e bibliotekës Netflix.

Më lejoni të deboj këtë mit për ju!

Qasja në internet private Netflix nuk funksionon me zhbllokimin e Netflix sepse dikur siguronte servera nga Silicon Valley për të hyrë në Netflix dhe të gjithë ata serverë tani janë ndaluar.

zoti qoftë lëvduar!

PIA ka punuar me Netflix por kjo ishte ca kohë më parë! ANP nuk ofron qasje në Netflix për të anashkaluar më shumë gjeo-kufizimet e bibliotekës. Falë goditjes VPN të Netflix që e paaftë PIA të sigurojë akses në Netflix.

PIA Netflix Përfaqësimi

PIA nuk punon me Netflix; lejoni që ky fakt të zhyten sepse ky nuk është një problem i madh. Ekziston një metodë e punës PIA Netflix që mund të përdoret për transmetim me Netflix dhe nëse kjo nuk funksionon, ekzistojnë shumë VPN të tjera alternative që mund të përdoren.zhbllokoni netflix

Ndiqni këto hapa të përmbledhjes së rrugës PIA Netflix:

  1. Konfiguroni ruterin ku po përdorni dd-wrt dhe pastaj lidheni atë me çdo server të PIA të Shteteve të Bashkuara.
  2. Tani, shkarkoni klientin PIA për dritare dhe lidheni me një server amerikan në PC ose laptop.
  3. Pasi të keni të dy, PC-në dhe Ruterin tuaj të lidhur në një server VPN, përpiquni të hyni në Netflix. Kufizimi i gjeografisë do të anashkalohet dhe ju do të keni qasjen në bibliotekën e SHBA Netflix.

Nëse kjo rrugëdalje ju duket komplekse, atëherë provoni të përdorni një shërbim alternative VPN si ExpressVPN, PureVPN ose NordVPN, të cilat nuk kërkojnë rrugëdalje. Serverat ExpressVPN Netflix dhe NordVPN Netflix janë të mahnitshëm për sa i përket kufizimit të tyre duke anashkaluar dhe shpejtësisë.

Qasje në Internet në Japoni

Shumë përdorues besojnë se Biblioteka Netflix e SHBA është biblioteka më e madhe për sa i përket llogaritjes së përmbajtjes. Sidoqoftë, kohët e fundit kuptova se biblioteka e Japonisë Netflix ka më shumë përmbajtje sesa biblioteka e SHBA, duke e bërë atë bibliotekën më të madhe të përmbajtjes Netflix në botë. Ka rreth 300 tituj të tjerë përmbajtjesh krahasuar me bibliotekën e SHBA Netflix.hyrje në internet netflix japoneze

  Si të instaloni Netflix Kodi në Leia, Krypton, Jarvis, Firestick, Raspberry-Pi dhe Linux Ubuntu

Ju mund të hyni në bibliotekën e Japonisë Netflix lehtësisht me qasje private në internet Netflix. Për ta bërë këtë, thjesht lidheni me një server japonez të ofruar nga PIA. Pasi të keni lidhur me një server Japonia PIA, shkoni te Netflix dhe identifikohuni në llogarinë tuaj. Pas hyrjes në llogari, do të shihni tërë bibliotekën e Netflix të Japonisë.

Shijoni të hyrni në bibliotekën më të madhe Netflix dhe ta mburreni përpara miqve tuaj!

Rishikimi Reddit i Qasjes në Internet privat të Netflix

Qasja në Internet private Netflix është përballur me shumë kritika për shkak të pamundësisë për të ofruar qasje në bibliotekën e SHBA Netflix për përdoruesit e saj. Këtu është ajo që Nënkryetari i Lartë i Përvojës së Konsumatorëve në Access Internet në Internet kishte për të thënë në lidhje me shqetësimet e përdoruesve në Reddit:

Komenti nga diskutimi Komenti i IaisonQ nga diskutimi "Netflix në PIA".

Ju pengoheni njerëzve që nuk janë në dijeni të asaj që po ndodh në industri çdo herë pas here, ashtu si ky person që nuk ka asnjë ide që PIA nuk punon me Netflix të SH.B.A.-së:

Komenti nga diskutimi komenti i stymy nga diskutimi "Askush nuk e përmend Aksesin në Internet privat këtu, por unë shikoj Netflix përmes VPN-së së tyre gjatë gjithë kohës".

përfundim

PIA mund të mos jetë në gjendje të sigurojë qasje në bibliotekën e SHBA Netflix por funksionon me bibliotekat e tjera rajonale të Netflix sepse serverët e PIA janë të ndaluar vetëm në SH.B.A., deri më tani. PIA ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të shpejtësisë së saj të bandës së gjerë dhe lidhjes që preferohet shumë nga vëzhguesit binge..

Qasja në Internet private është një shërbim i mirë VPN por fakti që PIA nuk është miqësore me Netflix, e ka dëmtuar shumë reputacionin e saj. Thashethemet janë se ata janë duke punuar për vendosjen e disa IP-ve dhe serverave të rinj në SH.B.A. për të siguruar përdoruesit qasje në Netflix të SHBA dhe ne vetëm mund të presim për të parë nëse kjo është e vërtetë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Thanks! You've already liked this