קודי; ספינה שוקעת?

סטרימינג מקוון

המדיומים הבידוריים המקובלים כמו טלוויזיה, רדיו הם כבר לא שחקנים גדולים במשחק. הזמנים משתנים והפרדיגמות השתנו בצורה די דרסטית מכיוון שמספר משתמשי האינטרנט גדל משמעותית ברחבי העולם.

מקור: סטטיסטה 

גרף זה מראה את הגידול במשתמשי האינטרנט ברחבי העולם.

אם לשפוט על פי נתונים סטטיסטיים אלה, אנו יכולים להבין שאנשים החלו להתאים את המגמה הדיגיטלית. משתמשי ערוצי המדיה החברתית עלו גם הם להפליא.

סטרימינג מקוון הוא הטרנד החדש ואנשים החלו לעבור למדיומים מקוונים לבידור!

הזרמת סרטונים מקוונת החלה לצבור פופולריות בשנים 2005 עד 2010. שירותים כמו יוטיוב ונטפליקס הפכו להיות נושא הדגל של מתן פלטפורמות סטרימינג מקוונות למשתמשים באינטרנט..

באותה תקופה קמו שירותים כמו הולו ואמזון פריים ותפסו את עיניהם של משתמשי האינטרנט המערביים, למרות שהולו ואמזון פריים היו שירותי סטרימינג ייעודיים בארה”ב שלא ניתן היה לגשת אליהם מחוץ לארה”ב. מגבלות גיאוגרפיות אלה עדיין שלמות עד היום, אולם הפופולריות הגלובלית שלהן היא בשיא כזה שאנשים מכל רחבי העולם ניגשים לשירותים אלה על ידי עקיפת המגבלות באמצעות ה- VPN הטוב ביותר להזרמה..

שירותי סטרימינג מקוונים רבים חדשים צצו במהלך חמש השנים האחרונות ותפסו את השוק בצורה מדהימה. אנשים מכל העולם בוחרים כעת שירותי סטרימינג מקוונים ולא יושבים מול הטלוויזיות שלהם.

טלוויזיות חכמות הושקו לבידור טוב יותר; אנשים עדיין מעדיפים סטרימינג מקוון בגלל הנוחות והתמחור הסביר. להלן כמה שירותי סטרימינג מקוונים שתוכלו לנסות:

 1. הולו
 2. קלע טלוויזיה
 3. DirecTV עכשיו
 4. אמזון פריים
 5. טלוויזיה פובו
 6. נטפליקס
 7. CBS כל הגישה

כל השירותים הללו מציעים תוכן איכותי כמו סרטים, תכניות טלוויזיה ואנשים יכולים אפילו לצפות בספורט לייב באמצעות שירותים אלה. שירותים אלה דורשים הרשמות בתשלום ורבים מהם מוגבלים גיאוגרפיים.

שירותי הזרמת מדיה אלו סללו את הדרך לתוכנת הזרמת מדיה מדהימה ופורצת דרך המאפשרת למשתמשים לצפות בתכנים המועדפים עליהם, כמו:

 1. קודי
 2. מקלע
 3. זמן הפופקורן
 4. סטרימיו
 5. אושר

Kodi – שחקן מרכזי בענף הסטרימינג המקוון

קודי; תוכנת הזרמת מדיה מקוונת בקוד פתוח תוכננה ופותחה על ידי XBMC. הוא שוחרר לפני 14 שנה בשם Xbox Media Center ובהמשך שונה שמו לקודי.

קוד המקור של Kodi נכתב בשפות תכנות Python ו- C ++. Kodi היא תוכנה חוצה פלטפורמות התואמת לפלטפורמות ומכשירים שונים כמו:

 1. אנדרואיד
 2. חלונות
 3. לינוקס
 4. מק, iOS
 5. tvOS
 6. אמזון FireStick ו- FireTV
 7. רוקו
 8. מגן NVidia

לקודי ממשק אינטראקטיבי ונוח מאוד לשימוש, המאפשר למשתמשים להזרים את התוכן המועדף עליהם מכל מקום ובכל זמן. פרוטוקול הזרימה שלו הוא ייחודי מכיוון שלשירותי הסטרימינג המקוונים יש ערוצים להזרמה; יש לו תוספות קודי שונות

להזרים איתו. תוספות אלה הן בקטגוריות וסוג שונים, כאשר לכל אחת מהן יש ממשק ייחודי ואיכות ומטרה.

תוספות Kodi מאפשרות למשתמשים להזרים סרטים, תכניות טלוויזיה, מוסיקה, ספורט, טלוויזיה חיה, סרטים מצוירים, תשלום לפי צפיות וכו ‘. ישנן תוספות קודי ספציפיות לתוכן, כמו גם הזרמת קטגוריית תוכן מסוימת בלבד, המאפשרות למשתמשים בחרו מה הם רוצים ואז יש כמה תוספות קודי המספקות זרמים למגוון קטגוריות תוכן.

הייחוד הזה של קודי השפיע רבות בתעשיית הסטרימינג המקוונת וקודי זכתה לעצמה שם נהדר לאורך השנים. קודי המשיך לעדכן והמוניטין שלו צמח במקביל.

הסיבה מאחורי תהילתו של קודי הייתה ברורה שהמשתמשים קיבלו להזרים את התוכן המועדף עליהם מבלי לפתוח את הדפדפנים שלהם פשוט באמצעות תוכנה במכשיר שלהם. זה סיפק נוחות רבה למשתמשים וקודי הפכה למובילה בתחום שלה.

סוגי תוספות

דבר אחד שיש להבין כאן שיש תוספות קודי רשמיות כמו גם תוספות קודי לא רשמיות (צד שלישי)..

  האם קודי הוא חוקי? עונה על השאלה המורכבת ביותר כאן

מפתחי Legit מפתחים את התוספות הרשמיות של Kodi והתוכן שהם מספקים מורשים. הזרמים המסופקים על ידי תוספות אלה הם חוקיים לשימוש שכן המשתמש משלם דמי מנוי מסוימים עבור הזרמת תוכן זה.

מצד שני, תוספות קודי לא רשמיות מפותחות על ידי מפתחי צד שלישי ואינן מוכרות על ידי אף רשות. התוכן המסופק על ידי תוספות אלה אינו מורשה רשמית מכיוון שהם מגרשים אותו דרך ספקים ואתרים שונים ומציעים אותו למשתמשים, ללא הסכמת בעלי תוכן. הזרמת תוכן כזו נחשבת בלתי חוקית מכיוון שהיא מהווה הפרה ישירה של חוקי הקניין הרוחני והיא מהווה הפרת זכויות יוצרים פתוחה.

האופי המשפטי של התוכן הוא ההבדל הגדול ביותר בין תוספות אלה. תכונות תוספות ונגישות לתוספות נבדלות זו מזו גם בתוספות אלה מכיוון שתוספות Kodi הרשמיות מפותחות באמת להיות ארגונים ויש להם צוות תמיכה נהדר לטפל ולעדכן אותם. בעוד שתוספות Kodi של צד שלישי מפותחות על ידי מפתחים פרילנסרים שאינם מיומנים עד לאותה ערך.

זו הסיבה שלתוספות רשמיות של Kodi אין באגים ושגיאות, אך לתוספות הלא-רשמיות של Kodi יש הרבה באגים ושגיאות והמשתמשים מתמודדים עם סוגים שונים של שגיאות בזמן הזרמת או גישה לתוספים כאלה. תוספות לא רשמיות ממשיכות להתרסק ורבות מהתוספות לא מצליחות להישאר לאורך זמן.

סטטיסטיקה

נכון לעכשיו ישנם יותר מ -38 מיליון משתמשי קודי ברחבי העולם וזה הישג עבור קודי לאורך השנים.

מצד שני, יש מאות תוספות רשמיות של קודי ועוד אלפי תוספות קודי לא רשמיות..

חששות מהפרת פירטיות וזכויות יוצרים

קודי המשיך לטפס בשמיים אבל בסופו של דבר התהילה שלו תפסה את מבטה של ​​הרשויות והם התחילו לחפור לתוכו. החלק העיקרי בתהילה של קודי עובר לתוספות הלא-רשמיות של קודי שאיפשרו למשתמשים לצפות בכל מה שהם רוצים דרך הזרמים הפיראטיים..

כל יום הרחבה חדשה ממשיכה לצמוח, מספקת זרמים בחינם לספורט, סרטים, תכניות טלוויזיה וכו ‘. עם זאת, קצב שחרורי התוספות וכיבוי התוספות מגיע לרמה שווה.

כשבועת הפיראטיות נשבה, קודי התחיל להתמודד עם ביקורת רבה מצד קהילת הסטרימינג המקוונת, תומכי הפרטיות והרשויות. מספר תוספות הושבתו ואחרות נשלחו להודעות משפטיות הנוגעות לנוהג שלהן.

זה החמיר עוד יותר כששמות גדולים כמו הוליווד, MPAA, בית המשפט בבריטניה, ליגת העל האנגלית, Sky TV NZ ועוד טרולי פירטיות אחרים קפצו למקום.

כשנשיא קודי נשאל על מספר המשתמשים בקודי, הוא סירב באומרו:

“לצערי אין לי מספר מעודכן על משתמשים, ומכיוון שאיננו צופים במה המשתמשים שלנו עושים, אין לנו דרך לדעת כמה עושים מה ביחס לזרם. המספרים של ה- MPAA יכולים להיות נכונים לחלוטין או מורכבים לחלוטין. אין לנו דרך אמיתית לדעת. “

הוא הוסיף:

“מערכת התוספות נותנת לנו את האפשרות למדוד את הפופולריות של הרחבות, למדוד את בסיס המשתמשים, להעריך את התדירות בה אנשים מעדכנים את המערכות שלהם, ואפילו, בסופו של דבר, לעזור למשתמשים למצוא את התוספות הפופולריות יותר”.

מקור: TechRadar

על פי הברית זכויות היוצרים, מתוך 38 מיליון משתמשים בקודי 68.5% משתמשים המשתמשים בתוספות קודי לא חוקיות; שמונה עד 26 מיליון משתמשים. זוהי אכן נקודה עניינית שכן יותר ממחצית ממשתמשי קודי מעורבים בפיראטיות.

הסדוק

הרשויות פגעו בכל התוספות הלא חוקיות של קודי במלוא העוצמה אחת אחת. מאגר התוספים הראשון שהתמודד עם הכישלון היה TVAddons; למאגר הספרייה הגדולה ביותר של תוספות קודי לא רשמיות (לא חוקיות).

יתרה מזאת, תיבות קודי שהועמדו מראש כונו כבלתי חוקיות על ידי בית המשפט בבריטניה ועל ידי רשויות במדינות שונות. בעקבות האיסור על מכירת תיבות קודי, נעצרו מעצרים רבים ומשתמשים ומפתחים רבים קיבלו הודעות DMCA.

  כיצד להתקין ריפו של ברווז מקי על Kodi Krypton / Jarvis - צעדים פשוטים

מפתחים רבים של תוספי קודי ידועים מאוד לא רשמיים כמו ארז הקוסם, מר בלמו. Illuminati, Terrarium TV Colossus, ועוד כמה אחרים נסגרו מכיוון שהיו תחת לחץ כבד של הרשויות והם קיבלו הודעות DMCA והודעות ACE.

אפילו המילה “קודי” הוסרה מהצעות החיפוש להשלמה אוטומטית של גוגל. זה אכן גורם מייאש הן עבור משתמשי Kodi והן עבור מפתחי Kodi.

כיבוי מאגרים ותוספים יצר הרס גדול מכיוון שמשתמשים המשתמשים בתוספים ובמאגרים אלה נותרים חסרי אונים. כל מה שיכלו לעשות זה לחפש מאגרים חלופיים ואם היה להם מזל הם מצאו אחד. עם זאת, הרחבות רבות מתארחות על ידי המאגרים המקוריים שלהן וכאשר מאגרים כאלה מושבתים, כמעט בלתי אפשרי למצוא אלטרנטיבה לזה.

מאגרים רבים ותוספות חוזרות חזרה מפגיעות כאלה, אך זהו מקרה נדיר. אתה יכול לקחת את מאגר Kodi Israel כדוגמה שירדה לפני מספר חודשים מסיבות לא ידועות. למאגר זה היו כמעט כל התוספות הפופולריות, והיעדרו הורגש על ידי הקהילה כולה מכיוון שמשתמשים רבים הסתמכו עליו. עם זאת, הוא קפץ ממש לפני מספר שבועות עם כתובת אתר חדשה והמשתמשים שוב במסלול סטרימינג. כך היה גם עם UKodi ומאגרים רבים אחרים, אך לא לכל מאגר או תוספות יש מזל.

מפתחים רבים מוותרים על המאבק שלהם בגלל סדקים כאלה מכיוון שזה מותיר אותם שבורי לב. כיבוי הטלוויזיה הטראריום הוא דוגמה עדכנית, שכן ההודעה האחרונה של מפתח הראשי שלה תיארה בבירור כי הוא ויתר על הפרויקט שלו לאחר שלחץ רב מצד הרשויות.

בקר בקר בענף

הרשויות נגד פירטיות הפנו את פעילותן הבלתי חוקית של תוספות קודי והן המשיכו לעקוב אחר הכל מקרוב. כששירותי סטרימינג מקוונים כמו נטפליקס ואמזון קפצו למסע הפרסום נגד תוספות קודי לא חוקיות, הקיצוץ תפס תאוצה.

בצד הרשויות קיימים שדולות בקהילה הקודי. אחת הקורבנות הבולטים כשלעצמה היא TVAddons. זהו אחד ממפתחי התוספים הלא-רשמיים של קודי הפופולריים ביותר ויש לו מאגר משלו.

TVAddons התמודדה עם כמה כיבוי והודעות משפטיות בעבר, אך למרות כל החום, היא עדיין מקוונת ויש לה הרבה מעריצים. TVAddons פרסמה בלוג על המקרה שלו בבית המשפט וזה החל באמירה זו:

ספקי הטלקום הגדולים בקנדה נתבעים על ידי TV ADDONS: בל, וידיוטרון, רוג’רס ו- TVA. הם מעולם לא שלחו לנו הודעת הסרה, למרות שהם נדרשים על פי החוק. מעולם לא אירחנו ולא קישרנו ישירות לסוג כלשהו של תוכן מוגן. פחות מ- 1% מכלל התוספות של קודי שהוספנו לאינדקס אף הואשמו בכך שהם “מפרות”. עם זאת, הם מבקשים להרוס את הקהילה שלנו ולא אכפת להם מה זכויותיהם הם פוגעים בתהליך. הם ניסו לגרום לנו לכבות בזמן שתביעה אזרחית מתרחשת, אך הצדק שרר והטלוויזיה ADDONS ניצחה בגדול בבית המשפט. חשבנו שהכל בסדר עד שהצליחו לתפעל את החוק בכדי להשאיר אותנו בכל מקרה …

להלן צילום מסך של התנועה ש- TVAddons פרסמה בבלוג שלה בשנה שעברה:

זה הכל בפרופיל TVAddons, אבל עכשיו הבה נבחן את הבקר שיש לכמה בלוגרים וכותבי ביקורת טכנולוגית נגד TVAddons:

אלה רק בלוגרים וסקרי טק אקראיים שמגיבים נגד TVAddons. עם זאת, בקר נוסף נצפה מוקדם יותר השנה בין מפתחי התוספת החדשה של קודי המתפתחים עם מפתחי קודי הקיימים והמקימים..

ישנם מפתחים המאמינים כי רווחים מהרחבות אלה פוגעים ברגשות הקהילה של קודי. מצד שני הצד השני מאמין כי מאמציהם ראויים שישולמו והם ראויים לקבל תשלום עבור הסיכון שהם לוקחים על ידי מתן תוכן המוגן בזכויות יוצרים בחינם.

מגמת קודי בירידה

במהלך החודשים האחרונים שמו לב כי מגמתו של קודי יורדת עם הזמן. זה עניין הנוגע לקהילת קודי וגם למפיקי התוכן.

  כיצד להתקין את LibreELEC OpenVPN בטלוויזיה Kodi / Raspberry Pi / Amazon Fire

קודי הוא אחד השוק הפוטנציאלי ביותר למפיצים ומפיקי תוכן זורמים ברשת. הסיבות העיקריות להפחתת מגמת קודי עדיין לא ידועות, אך על פי גורואים זורמים, זה יכול להיות בגלל התגברות הגידול בפירטיות נגד תוספות קודי..

קודי הייתה תוכנת סטרימינג דומיננטית כבר שנים ואף פלטפורמת סטרימינג אחרת לא הצליחה לעלות עליה בשנה שעברה. עם זאת, נראה כי טבלאות הופכות מכיוון שהירידה במגמה שלה העניקה יתרון מרכזי לפלטפורמות הזרמה המקוונות כמו הולו כדי להוון את נתח השוק.

קודי הוא אחד השוק הפוטנציאלי ביותר למפיצים ומפיקי תוכן זורמים ברשת. הסיבות העיקריות להפחתת מגמת קודי עדיין לא ידועות, אך על פי גורואים זורמים, יתכן וזה בגלל הגידול בסחיטות הפיראטיות נגד תוספות קודי..

קודי הייתה תוכנת סטרימינג דומיננטית כבר שנים ואף פלטפורמת סטרימינג אחרת לא הצליחה לעלות עליה בשנה שעברה. עם זאת, נראה כי טבלאות הופכות מכיוון שהירידה במגמה שלה העניקה יתרון מרכזי לפלטפורמות הזרמה המקוונות כמו הולו כדי להוון את נתח השוק.

כפי שאתה יכול לראות, בסוף 2023, מגמת הולו לא הייתה בשום אופן בסמוך לקודי, אך באמצע 2023 היא עברה את קודי. Hulu היא אחת מפלטפורמות הזרימה המקוונות המובילות ונתונים סטטיסטיים השוואתיים כאלה מסיקים כי אולי נגמרו ימי השליטה בקודי..

הרבה חנונים זורמים ברשת מאמינים שאם המגמה תמשיך ליפול בקצב הזה ואם הסדוקות הללו לא יאטו או יפסיקו, ייתכן שעוד מעט נראה את תקופת מלכותו של קודי או אפילו את נוכחותו.

קודי היה מרכז תשומת לב, כשהוא מתמודד גם עם הביקורת וגם התשבחות בו זמנית. עם זאת, דמותו של קודי נפגעה מאוד עקב החדשות והפידבקים השליליים. מפתחי קודי צעדו בתקופה זו והם מנסים לאחד מחדש את קהילת קודי ולבנות מחדש את המוניטין שלה באמצעות פורומים חברתיים שונים.

מה הלאה לקודי

לקודי עדיין יש הרבה פוטנציאל בפני עצמו והזדמנויות בענף שכן התעשייה פורחת מיום ליום. כדי להחזיר את המומנטום, צוות קודי יצטרך לוודא כי הם מפנים את ערפל ההאשמות הפיראטיות שכיסו אותם ויצאו נקיים ככל שהם יכולים.

פיקוח על שימוש חזק נדרש בכדי לשלוט על השימוש בתוספות Kodi ולהבטיח שההרחבות בהן נעשה שימוש אינן עוסקות בהפרת זכויות יוצרים. רק כך הם יכולים להחזיר לעצמו את המוניטין שהתנפץ מאוד.

עדיין, אף אחד לא יכול להכחיש את העובדה שקודי הגיע לרמה זו בגלל התוספות של קודי מהצד השלישי, אך זהו צורך הזמן והם יצטרכו לנקוט צעדים גדולים נגד פיראטיות, בסופו של דבר.

אחדות קהילת קודי יכולה גם להיות גורם מבטיח מאוד לצמיחה מחודשת של ה- Kodi bit שנצטרך לחכות ולראות את זה. במהלך תקופה זו, שירותי סטרימינג מקוונים אחרים ימשיכו להגדיל את נתח השוק שלהם וכדי לנצח את זה, קודי בוודאי יצטרך להמציא משהו טוב יותר וחדשני..

להחזיק אצבעות!

לב העניין

קודי היה מבצר מעופף, לאחר שמלך על ענף הזרמת המדיה מזה זמן רב. עם זאת, נראה כי הימים של קודי מתקרבים, מכיוון שהמגמה ממשיכה לרדת מיום ליום. זה הרים גבות רבות ונשאלות שאלות בנוגע לפוטנציאל הקודי וקיימותו.

קודי נמצא כבר במים עמוקים של טענות על פירטיות והמצב המשפטי שלו הוטל בספק רב למרות הבהרות רבות שהועלו כבר על ידי צוות קודי עצמו.

הקיצוצים הולכים וגדלים עם הזמן ובשל תוספות אלה מצד שלישי, קודי סובל. הרשויות מחמקות כעת את אחיזתן יותר בפיראטיות מקוונת וזה לא מתמקד לחלוטין בקודי, אך שירותי סטרימינג מקוונים אחרים ומגליפים הם גם בכורסה של הרשויות נגד פירטיות..

זו אכן זמן מכריע עבור קודי והקהילה ותצטרך לחכות ולראות עד כמה הים נשאר מחוספס עבור קודי כיוון שהחודשים הקרובים עשויים להתברר כחיוניים.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Thanks! You've already liked this