YouTube në TV Firestick dhe Fire – Si të instaloni në më pak se 5 minuta

A po mendoni akoma nëse mund të shihni YouTube në FireStick?

Jo! Ato ditë janë zhdukur prej kohësh.

Që kur Google dhe Amazon janë përfshirë në një rivalitet, gjërat janë bërë mjaft të vështira për transmetuesit në internet. Si rezultat i kësaj mosmarrëveshje, google hoqi aplikacionin YouTube nga dyqani i aplikacioneve të firestick Amazon, i cili ka dëmtuar vërtet ndjenjat e përdoruesve.

Alert: Mos përdorni asnjë aplikacion pa përdorur vpn për firestick.

Mund ta Shikoj YouTube në FireStick?

Google dhe Amazon duke ardhur ballë për ballë ishte i destinuar të ndodhte dhe vetëm vitin e kaluar, rivaliteti u acarua kur Google filloi të tërhiqte aplikimet e tij nga dyqani i Amazon si vetë aplikacioni YouTube.

Refuzimi i Amazon për të shitur produktet e Google dhe paraqitjen e Amazon Prime Video pasi aplikacioni Chromecast duket se është arsyeja e vërtetë pas kësaj mosmarrëveshjeje midis tiranasve të industrisë.

Amazon pa dyshim që po kalon në treg si një kamë të mprehtë dhe kjo dëmtoi ekzistencën dhe të ardhurat e Google. Pjesa e tregut në Amazon filloi të rritet ndërsa përdoruesit e Google filluan të binin.

Këto shqetësime provokuan Google të ndërmarrë disa hapa të mëdhenj dhe kjo është arsyeja pse Google filloi të kundërshtonte strategjitë e Amazon. Google bëri disa improvizime në veprimet e saj të blerjeve në mënyrë që të trondiste dyqanet në internet Amazon. Së dyti, ajo improvizoi hartat e saj, duke lejuar zhvilluesit e lojërave dhe aplikacioneve të përmirësojnë veçoritë e tyre të aplikimit duke integruar hartat e Google.

  Kodi në LG Smart TV - Si të instaloni duke përdorur 3 metoda të thjeshta

Mbi të gjitha, goditja kryesore ishte heqja dorë e aplikacioneve në pronësi të Google nga dyqani i Amazon dhe unë po e quaj këtë masë një goditje të madhe sepse ka tronditur përdoruesit e Amazon që preferuan YouTube për të parë video pa jailbreak.

Pyetjet e bëra më shpesh për YouTube në TV Fire

Këtu janë disa nga pyetjet më të shpeshta nga përdoruesit e FireStick dhe FireTV:

Devicesfarë pajisje mund të shikoni TV YouTube në

YouTube TV mund të shikohet në Kompjuter, pajisjet e lëvizshme, Tabletat dhe TV Smart. Këtu është një ndarje specifike e të gjitha pajisjeve në të cilat mund të arrihet TV YouTube:

 1. Chromecast
 2. iPhone dhe iPad
 3. Telefonat e mençur (Mobiljet Android) dhe Tabletat
 4. Android TV
 5. AirPlay për Apple TV
 6. Xbox
 7. Samsung Smart TV
 8. LG Smart TV
 9. roku

Mund ta hedh në FireStick

Po, ju lehtë mund të hedhni YouTube në FireStick kufizimet e zbatuara nga Google. Sidoqoftë, hedhja në YouTube në FireStick nuk është më, siç ishte dikur, sepse kur Google hoqi YouTube nga dyqani i Amazon, shfletuesi Silk u prezantua si një mjet alternative për të hedhur YouTube në FireStick.

Gjëja më e mirë është që hedhja në YouTube në FireStick nga çdo pajisje iPhone ose Android tani është bërë më e lehtë.

Pse Google e hoqi aplikacionin YouTube nga dyqani i aplikacioneve në Amazon

Google hoqi aplikacionin YouTube nga dyqani i aplikacioneve Amazon sepse Amazon refuzoi ofertën e tij për të paraqitur Amazon Prime Video si një aplikacion Chromecast. Amazon gjithashtu nuk pranoi të zgjasë shitjen e Google Products, të cilat e nxitën këtë mosmarrëveshje më shumë.

Si një veprim hakmarrjeje, Google hoqi aplikacionin e saj të transmetimit të videove nga dyqani i aplikacionit Amazon, duke lënë mijëra përdorues të pajetë.

Modeli i biznesit të Amazon nuk funksionon ashtu si dëshironte Google, mbase kjo është arsyeja pse këta dy gjigandë të industrisë nuk mund të gjenin një bazë të përbashkët. Amazon filloi aplikacionin Apple TV duke iu përmbajtur modelit të saj të biznesit se do të shesë vetëm një sasi të kufizuar. Amazon nuk ofron përparësi të veçantë për askënd.

  Kodi në Samsung Smart TV - Mësoni se si të instaloni në 6 metoda të thjeshta

Si të instaloni TV YouTube në Amazon FireStick

 1. Lidheni pajisjen tuaj FireStick në TV tuaj.
 2. Shkoni te menuja “Parametrat”.
 3. Klikoni tek “Pajisja”.youtube në tv zjarri dhe zjarri
 4. Klikoni në “Opsionet e zhvilluesit”.si të instaloni youtube në firestick
 5. Aktivizoni ‘Aplikimet nga burimet e panjohura ‘.si të shikosh youtube në tv zjarri
 6. Tani Shkarkoni aplikacionin “Downloader” duke shkuar në menunë e kërkimit dhe duke kërkuar “Downloader”. Pasi të keni shkarkuar aplikacionin, instaloni atë.si për të marrë youtube në amazon firestick
 7. Nëse keni ndonjë version të aplikacionit YouTube të instaluar në FireStick tuaj tashmë në pajisjen tuaj, atëherë Fshineni.
 8. Hapni aplikacionin e Shkarkuesit dhe shkruani këtë adresë URL: https://smartyoutubetv.github.io në shiritin e adresave > Klikoni Shko.youtube në firestick nuk funksionojnë çështje të gabimeve
 9. Pasi të shkarkohet aplikacioni, drejtohuni te Shkarkimet dhe hapeni lidhjen e shkarkuar > Klikoni në “Versionin e qëndrueshëm” > Prisni derisa të shkarkohet skedari.smart youtube github io
 10. Pasi të keni përfunduar shkarkimi, klikoni instaloj > Kur sistemi kërkon leje për të instaluar aplikacionin, klikoni në instaloj.tv i zgjuar në youtube në firestick
 11. Pasi të përfundojë Instalimi, klikoni Hap.youtube në shkarkim firestick
 12. Aty keni aplikacionin YouTube të shkarkuar në FireStick ose FireTV (cilindo pajisje që po përdorni).

Tofarë duhet të bëj Pasi të keni instaluar YouTube TV Stick YouTube

Pasi të keni instaluar aplikacionin YouTube në FireStick, do të duhet ta konfiguroni atë për një funksionim më të mirë. Ndiqni këto hapa për të konfiguruar shpejt aplikacionin YouTube në FireStick:

Hapni aplikacionin YouTube. Do të shihni 4 opsione të ndryshme:

 1. 720p
 2. 1080p
 3. 4K: MiTV dhe të tjerët
 4. 4K: Versioni Alt

Nga opsionet e disponueshme, zgjidhni 720p.

versionin youtube 4k në firestick

 1. Tani do të duhet të instaloni Shërbimin e Projektit Crosswalk. Nëse nuk e keni instaluar tashmë këtë shërbim, atëherë mund të shihni këtë gabim:shërbimi i projektit crosswalk nuk u gjet
 2. Klikoni Merrni kryqëzimin > Klikoni Instalo.xwalkcorelibrary
 3. Pasi të instalohet aplikacioni, klikoni Done.
 4. Tani mund ta përdorni lehtësisht aplikacionin YouTube në pajisjen tuaj FireStick dhe FireTV.
  Kodi nuk po punon? Gabimet dhe rregullimet e zakonshme (2023)

Mënyra më e mirë / më e lehtë për të shikuar TV në YouTube në FireStick

Nëse do të isha një ditar, atëherë unë do t’ju rekomandoja të kaloni TV YouTube dhe thjesht të shfletoni YouTube në internet dhe të shikoni video.

Por pse të jesh pesimist kur ka xheloz në xhep!

Nëse procedura e instalimit e përpunuar më lart duket se është komplekse për ju, atëherë mund të provoni mënyrën më të mirë dhe më të lehtë për të shikuar YouTube në FireStick, i cili është përmes Mozilla Firefox dhe me një VPN në Firestick.

Kjo eshte e drejte!

Mozilla kohët e fundit lëshoi ​​një version të azhurnuar të Firefox në FireStick, i cili ka aftësinë të sigurojë lehtësi për përdoruesit e FireStick për të hyrë në TV YouTube. Ky version i Mozilla Firefox mund të shkarkohet dhe instalohet direkt nga dyqani i aplikacioneve Amazon pa ndonjë problem.

Në këtë version të Mozilla Firefox, ekziston një faqerojtës i dedikuar që i lejon përdoruesit të shkojnë në YouTube thjesht duke klikuar mbi të. Kjo veçori ka lehtësuar me të vërtetë jetën e përdoruesve të Amazon FireStick dhe adhuruesve të YouTube.

Nuk është e lehtë?

përfundim

Në rivalitete të tilla, përdoruesit fundorë të shërbimeve përballen me humbjen përfundimtare. Asnjë shkulje apo rrugëdalje nuk do të kërkohej nëse këta dy gjigantë nuk do të kishin shkuar kaq larg kundër njëri-tjetrit. Tani përdoruesit duhet të mbështeten në shkarkimin e skedarëve APK për instalimin e TV YouTube.

Google do të kishte menduar që tërheqja e TV YouTube nga dyqani i aplikacioneve të dekurajojë përdoruesit e Amazon, por një gjë që Google harroi është që vëzhguesit e zjarrtë dhe transmetuesit në internet gjejnë gjithmonë një hile për gjithçka, siç është kodi në firestick.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Thanks! You've already liked this