Qasje në Internetin privat për Kodi | Udhëzues Rishikimi dhe Instalimi

private-internet-access-kodi

Qasja në Internet private është një nga ofruesit më të vjetër të VPN në industri; ka qenë rreth 10 viteve të fundit. Në këtë periudhë, ajo ka fituar reputacion të madh për veten në mbarë botën përmes shërbimit dhe karakteristikave të saj të patëmetë.

A është hyrja në internet private VPN më e mirë për Kodi?

Po! PIA është një nga VPN më e mirë për Kodi.

Qasja në Internet private është ndër ofruesit më të mirë të VPN që ofrojnë mbështetje për Kodi. Protokollet e sigurisë të ofruara nga PIA VPN janë mjaft të forta, kjo është arsyeja pse është një nga opsionet më të besueshme. Transmetuesit në internet që përdorin Kodi janë gjithnjë në rrezik pasi përdorin shtesa Kodi të palëve të treta.

Qasja në Internet private mbron identitetin e transmetuesve dhe i ndihmon ata të shijojnë argëtim të pandërprerë përmes serverëve të tij me shpejtësi të lartë. Ndërsa shumë prej shtesave jozyrtare të Kodit tërheqin rrjedhën përmes përruave, mbështetja P2P e PIA e bën atë të sigurt për përdoruesin dhe rrit përvojën e tyre të transmetimit.

Për më tepër, përdoruesit mund të përdorin lehtësisht shtesa IPTV Kodi nga kudo, pasi që Hyrja në Internet Private bën IP të përdoruesve dhe zhbllokon të gjithë përmbajtjen e kufizuar. Një gjë që PIA VPN nuk ofron është se nuk ka një shtesë shtesë të dedikuar Kodi. Sidoqoftë, ju ende mund ta drejtoni atë në sfond dhe të rrjedhni në mënyrë të sigurt dhe të sigurt.

  Si të instaloni Netflix Kodi në Leia, Krypton, Jarvis, Firestick, Raspberry-Pi dhe Linux Ubuntu

rekuizitë

 1. 3295 + Serverë në 29 vende.
 2. Protokollet e shumta të Kriptimit të ofruara si AES-128 dhe AES-256 bit me kombinimin e protokolleve të tjerë të sigurisë si UDP dhe TCP etj..
 3. Kombinohet me 8 OS të njohura dhe i ka kushtuar zgjerime shfletuesit.
 4. Politika e rreptë e Jo-Shkrimeve.
 5. Mund të lidhni 10 pajisje njëkohësisht.

Cons

 1. Mbi-çmim
 2. Juridiksioni nën 5 sy
 3. Kontradiktore për sa i përket regjistrave të të dhënave
 4. Serverat e tij bllokohen nga Netflix
 5. Garanci e kthimit të parave 7-ditore.

A është hyrja në internet private në përputhje me Kodi?

Po, VPN Private Access Internet VPN është në përputhje me Kodi por nuk ka një shtesë shtesë të dedikuar Kodi. Përdoruesit mund të instalojnë klientin PIA VPN në Kodi përmes menaxherit OpenVPN në Kodi dhe ta përdorin atë mjaft lehtë.

Sidoqoftë, ju gjithashtu mund ta instaloni atë në desktopin tuaj dhe t’i përdorni ato në sfond ndërsa përdorni Kodi.

Si ta përdorni Kodi me Qasje në Internet në Android

Ashtu si çdo VPN tjetër më e mirë për Kodi, PIA është e pajtueshme me Android, i cili aktualisht është OS më i përdorur nga përdoruesit e celularëve në të gjithë botën.

Ndiqni këtë metodë të shkarkimit të Internetit Private për të shijuar transmetimin me PIA në Andoid:

 1. Bleni një plan pajtimi PIA VPN që ju përshtatet më së miri
 2. Shkarkoni aplikacionin PIA VPN nga Google Play Store dhe instalojeni në pajisjen tuaj
 3. Pasi të keni instaluar, hapni aplikacionin dhe futuni në shërbim
 4. Pastaj zgjidhni rajonin dhe serverin me të cilin dëshironi të lidheni
 5. Pasi të jeni lidhur, hapni Kodi në pajisjen tuaj dhe filloni transmetimin pa shqetësime
  Si ta Instaloni Afdah në Kodi - Stream Filma Falas Në internet live në Leia, Krypton, Jarvis, Firestick

Si ta përdorni Kodi me Qasje në Internet në Windows në Windows

Nëse jeni duke përdorur Kodi në Windows dhe dëshironi të instaloni Internet Access Private në Windows, atëherë ndiqni këto hapa:

 1. Regjistrohu në Aksesin në Internetin privat përmes uebfaqes zyrtare
 2. Shkarkoni Klientin për Desktop të Aksesit në Internet privat nga faqja e tij zyrtare
 3. Instaloni klientin në desktopin tuaj
 4. Pas instalimit, hapni klientin
 5. Identifikohuni duke përdorur letrat kredenciale që ju janë dhënë nga ofruesi në kohën e pajtimit.
 6. Tani ju zgjidhni rajonin dhe më pas klikoni në butonin e energjisë për t’u lidhur me serverin e tij
 7. Pasi të keni krijuar lidhjen, Hapni Kodin dhe drejtojeni shtesën tuaj të preferuar pa u shqetësuar për ndonjë kufizim.

Instaloni qasje në internetin privat në Kodi përmes menaxherit VPN

Mënyra më e mirë për të shijuar privatësinë dhe rrjedhën pa kufizime është instalimi i hyrjes në internet privat në Kodi. Ndiqni këto hapa për ta instaluar përmes menaxherit OpenVPN:

 1. Shkarkoni skedarin Zip të depo Zomboided në pajisjen tuaj
 2. hapur Kodi
 3. Shko tek Add-ons menu
 4. Klikoni në kuti ikonë > Zgjidhni Instaloni nga skedari zip alternativë
 5. Shfletoni sistemin dhe hapni Dosje zip-depo e Zomboided
 6. Kliko Instaloni nga depoja alternativë
 7. Tani shkoni tek Depo e Shtesave Zomboided> hapur Sherbime dosje > Klikoni mbi Menaxher VPN për OpenVPN > hit instaloj
 8. Pasi të keni instaluar menaxherin OpenVPN, thjesht shkoni te Shtesat e Programit
 9. Klikoni në menaxherin OpenVPN > Hyni tuaj ANP detajet e hyrjes dhe hyrja në shërbim
 10. Tani transmetoni pa asnjë problem përmes çdo shtese të zgjedhjes suaj

përfundim

Qasja në Internet private është një ofrues i mirë VPN për përdoruesit e Kodi duke pasur parasysh që ai ka një rrjet të madh të serverëve dhe protokolleve të forta të sigurisë. Një nga gjërat e rëndësishme është që ka paketa me çmime të arsyeshme si duke ngarkuar 3,33 dollarë në muaj vetëm për paketën e tij vjetore.

  Qasje në Internet Netflix | Qasja në Netflix Amerikane dhe Japoni me PIA VPN

Përvec faktorëve të çmimit, shpejtësia është një gjë shumë e rëndësishme për tu mbajtur në mend pasi transmetimi kërkon sasi të bollshme të bandës dhe serverët e tij sigurojnë që.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Thanks! You've already liked this