Kodi në Samsung Smart TV – Mësoni se si të instaloni në 6 metoda të thjeshta

TV të zgjuar janë pajisjet mbizotëruese të ditëve të sotme dhe asgjë nuk krahasohet me përvojën që ata ofrojnë. Por a keni pasur ndonjëherë përvojë të kombinoni tiparet e një TV Smart dhe shërbimit më të mirë të transmetimit, d.m.th. Kodi? Nuk ka? Atëherë duhet të filloni të mendoni për vendosjen Kodi në Samsung zgjuar TV.

Ekskluzive e KoditVPN.co ofertat speciale 2023
PureVPN

 10,95 dollarë amerikanë 2,91 dollarë në muaj

Grab këtë marrëveshje

surfshark

 11,95 dollarë amerikanë 1.99 dollarë amerikan muaj

Grab këtë marrëveshje (3 muaj pa pagesë)

Ivacy

 9,95 dollarë amerikanë 2.75 dollarë në muaj

Grab këtë marrëveshje

Shikoni një udhëzues për të parë se si e instaluam Kodi në Samsung Smart TV; dy nga mjetet më të mira argëtuese në botë, në mënyrë që përdoruesit të shijojnë shtesat më të mira Kodi në një TV Smart. Sidoqoftë, ne gjithmonë rekomandojmë përdoruesit të mbrojnë privatësinë e tyre në internet dhe të përdorin një shërbim KodiVPN.

Pse Streaming Fanatics Duhet Kodi në Samsung Smart TV?

Pse Streaming Fanatics Duhet Kodi për Samsung Smart TV?

Mosha e argëtimit televiziv ka evoluar shumë, dhe tani TV Smart janë e ardhmja e argëtimit. Kjo për shkak se ka mundësi të pafund që TV Smart u ofrojnë përdoruesve të përmirësojnë TV e tyre Smart për një numër karakteristikash të ndryshme.

TV Smart mund të përdoret për të transmetuar shfaqje TV dhe Filma, të cilat padyshim kërkojnë disa shtojcë dhe softuer të jashtëm. Sidoqoftë, këto programe kompjuterike dhe shtojca ia vlen të instalohen dhe mund të instalohen shumë lehtë.

  123Movies Top Movie Online Site Free | Gjeni faqe të ngjashme si 123 filma për të parë filma falas HD

Një nga programet më të dobishëm për transmetimin e filmave, shfaqjeve televizive në TV Smart është Kodi. Ai u mundëson përdoruesve të shkojnë përtej kufizimeve konvencionale të argëtimit dhe të kenë akses në çfarëdo që ata duan të shikojnë.

Mund ta përdorni Kodin në Samsung Smart TV?

Mund ta përdorni Kodin në Samsung Smart TV?

Zakonisht, TV Smart bazohet në Android OS dhe kështu përdorimi i Kodi në to është shumë i lehtë. Pasi që përdoruesit mund ta shkarkojnë me lehtësi Kodin në pajisjet e tyre mobile përmes Play Store dhe ta hedhin ekranin e tyre në TV e tyre të mençur. Sidoqoftë, TV Smart Samsung nuk është i bazuar në Android OS, përkundrazi ato funksionojnë në Tizen OS, i cili nuk mbështet pajisjet Android ose kutitë e tjera Android.

Prandaj, përdoruesit nuk mund ta shkarkojnë aplikacionin Kodi direkt në Samsung Smart TV. Përdoruesit mund të përdorin Kodi në Samsung Smart TV duke përdorur Chromecast dhe USB. Metoda e Instalimit të Kodi Samsung Smart Smart janë shtjelluar më poshtë, ndiqni udhëzimin me hollësi.

Karakteristikat e një TV Smart Samsung për Përdoruesit e Kodit

Karakteristikat e një TV Smart Samsung për Përdoruesit e Kodit

Ka disa karakteristika të shkëlqyera që përdoruesit mund të shijojnë duke përdorur Kodi në Samsung Smart TV, si:

 1. Karakteristikat e kontrollit të zgjuar të zërit
 2. Cilësi Ultra HD e videos
 3. Shërbime të para-instaluara të transmetimit
 4. Mundësia e pasqyrimit të ekranit

Përveq kësaj, Samsung Smart TV ka aplikacionet e veta që përdoruesit mund të shijojnë për transmetimin e filmave të tyre të preferuar, shfaqje TV, ngjarje Sportive Live nga e gjithë bota dhe shumë më tepër në internet.

Isshtë një Samsung Smart Smart një sistem Android ?

TV Smart Samsung janë me bazë Tizen OS dhe nuk mbështesin sistemin operativ Android. Përdoruesit duhet të përdorin Tizen OS për Kodi Samsung Smart TV, i cili është gjithashtu një sistem i shkëlqyeshëm për t’u përdorur. Sidoqoftë, përdoruesit preferojnë të blejnë TV Smart me bazë Android OS pasi sigurojnë qasje në miliona aplikacione për qëllime argëtimi të shumëfishtë.

Një nga ato aplikacione është Kodi që mund të shkarkohet drejtpërdrejt në Android OS. Tifozët e Kodi lehtë mund të shkojnë në Play Store, të shkarkojnë Kodi nga atje dhe të shijojnë transmetimin e përmbajtjes së tyre të preferuar përmes qindra shtesave më të mira të Kodi.

6 Metoda për të Konfiguruar Kodi në Samsung Smart TV

Ka mënyra të ndryshme për të instaluar Kodi, shikoni këto metoda dhe ndiqni atë që është më e lehtë për t’u instaluar.

  VPN më e mirë për torrenting / torrents dhe ndarjen e skedarëve P2P

1. Instaloni Kodi në TV Smart Samsung duke përdorur Chromecast

Instaloni Kodi në TV Smart Smart duke përdorur Chromecast

Chromecast është një pajisje që u mundëson përdoruesve të transmetojnë video dhe shumë më tepër në TV e tyre ndërsa drejtojnë aplikacionin transmetues në telefonët e tyre celular. Shtë një mjet i vërtetë i dobishëm për njerëzit që duan të përdorin celularët e tyre për qëllime të tilla transmetimi. Sidoqoftë, duke menduar për instalimin e Kodi në Samsung Smart TV mund të përdorni Chromecast, thjesht ndiqni këto hapa:

 1. Kthejeni ON juaj Rrjet pa tel.
 2. Sigurohuni që pajisja juaj mobile dhe TV Smart Samsung juaj të jenë të lidhur në të njëjtën lidhje wireless.
 3. Para se të vazhdoni, Instaloni Kodi në Smartphone tuaj.
 4. Pas kësaj, shkoni te Dyqan Lojërash dhe Instaloni Chromecast dhe Aplikacioni Home Google në smartphone tuaj.
 5. Hapur Chromecast në Smartphone-in tuaj dhe lidhni Smartphone-in tuaj me TV Smart Samsung.
 6. Tani Hapni Aplikacioni Home Google.
 7. Klikoni mbi Ekrani i hedhur opsion nga menyja.
 8. Tani ekrani i smartphone-it tuaj do të fillojë shfaqjen në TV Smart Samsung tuaj.

Tani mund të përdorni lehtësisht Tizen OS për Kodi Samsung Smart TV. Lehtë, nuk është ashtu?

 2. Kodi në Samsung Smart TV me Roku

Kodi në Smart TV me Roku

 1. Instaloni Kodi në Smartphone tuaj.
 2. Lidhni pajisjen tuaj celular dhe pajisjen tuaj Roku në të njëjtin rrjet pa tel.
 3. hapur roku > Drejtohuni drejt Cilësimet > Klikoni mbi sistem > Kthejeni ON Ekran pasqyre.
 4. hapur Dyqani Google Play në Smartphone-in tuaj > Kërko për Ekran pasqyre app > Instaloni çdo aplikacion të pasqyruar në ekran.
 5. Hidhni ekranin e Smartphone-it tuaj në TV Smart Samsung përmes aplikacionit të pasqyrimit të ekranit dhe shijoni Kodi me lehtësi.

3. Kodi në Samsung Smart TV duke përdorur Box TV Android

Kodi në Samsung Smart TV duke përdorur Box TV Android

 1. Ashtu si pjesa tjetër e procedurave të instalimit, Connect juaj Kuti TV AndroidSamsung Smart TV.
 2. Instaloni Kodi në kutinë tuaj TV Android.
 3. Tani thjesht drejtuar Kodi në tuaj Kuti TV Android dhe kënaquni me transmetimin tuaj Samsung Smart TV.

4. Kodi në Samsung Smart TV me metodën Casting Screen

Kodi në Samsung Smart TV me metodën Casting Screen

Samsung Smart TV në vetvete ka një opsion të integruar të pasqyrimit të ekranit që e bën më interesante përdorimin me pajisjet e telefonit Samsung. Sidoqoftë, XBMC në Smart TV mund të përdoret lehtësisht duke përdorur metodën e ekranit, pasi nuk ka asnjë metodë të shkarkimit të drejtpërdrejtë të Kodi në Samsung Smart TV të disponueshëm zyrtarisht. Përveç metodës së ekranit të hedhjes, përdoruesit mund të përdorin gjithashtu Kodi Samsung Smart Smart me Roku, Android Box Box dhe Chromecast.

  Si të shikoni Conor McGregor vs Khabib Nurmagomedov UFC 229 Fight Pay Per View

5. Vendosni Kodi në TV Smart Samsung duke përdorur USB Drive

Disqet USB janë gjithmonë një mjet shumë i dobishëm në situata të tilla kur një platformë nuk mbështet aplikacionin e kërkuar ose nëse keni nevojë për një platformë mbështetëse. Dashuruesit e Kodi mund të ndihmojnë USB stick për instalimin e Kodi thjesht duke ndjekur hapat e përmendur më poshtë:

 1. Shko tek https://openelec.tv/.
 2. Kliko Shkarko nga menyja e sipërme.
 3. Klikoni mbi Ndërtesat gjenerike.
 4. Klikoni mbi “[Stabile] OpenELEC 8.0.4 (x86_64) > disk Image “.
 5. Shkarko Win32 disk Imager dhe ta nisë.
 6. Zgjidhni diskun ku dëshironi të instaloni OpenElec.
 7. Tani shfletoni sistemin tuaj dhe hapni shkarkuar Imazhi i diskut OpenElec skedar.
 8. Klikoni mbi Shkruaj.
 9. Prisni që Instalimi të përfundojë.
 10. Rifillo, fillo përsëri kompjuterin tuaj, sigurohuni që disku juaj USB është i lidhur.
 11. Hyni në BIOS settings.
 12. Bizme nga USB makinë.

Si të përdorni Kodi Leia, Krypton dhe Jarvis në Samsung Smart TV ?

Mund të instaloni çdo version të Kodi në Samsung Smart TV si Kodi Leia, Kodi Krypton ose Kodi Jarvis, por përdorimi i metodës së Kodi do të mbetet i ngjashëm. Vetëm ndiqni këto hapa:

 1. hapur Kodi.
 2. Shko tek Cilësimet.
 3. Klikoni mbi Cilësimet e sistemit.
 4. Klikoni mbi Add-ons.
 5. tani, Aktivizoni aplikacionet nga burimet e panjohura.
 6. Kthehu tek ekran në shtëpi.

Tani mund të instaloni me lehtësi çdo shtesë që dëshironi. Ndiqni udhëzuesin tonë më të mirë të shtesave Kodi për të zgjedhur shtesën tuaj të preferuar dhe shikoni procedurën e tyre të instalimit.

Programet alternative TV Smart Samsung Kodi

Nuk ka dyshim se niveli i argëtimit i siguruar përmes TV Smart është shumë i lartë, veçanërisht kur keni Kodi në Samsung Smart TV. Sidoqoftë, për shkak të kompleksitetit të procedurave të instalimit, përdoruesit nuk kanë dëshirë të provojnë këtë anë të argëtimit. Përdoruesit që dëshirojnë të provojnë disa alternativa mund të provojnë programet e mëposhtme të Kodi TV Samsung Smart TV:

 1. Koha e kokoshkave
 2. Plex
 3. Streamio
 4. portier

Fjalët përfundimtare

TV Smart Samsung ka shumë karakteristika të shkëlqyera, të cilat mund të përdoren për të rritur më tej përvojën e transmetimit kur përfshijmë Kodi në Smart Smart. Megjithëse nuk ka asnjë metodë të disponueshme për instalimin e Kodi direkt në Samsung Smart TV sepse OS që funksionon është Tizen OS dhe nuk mbështetet nga Kodi. Përndryshe, do të kishte qenë shumë e lehtë. Sidoqoftë, nuk ka rëndësi se sa i ndërlikuar mund të jetë instalimi, prapë ia vlen të shtrihet.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Thanks! You've already liked this