Uranus Kodi 17.6 – Si të instaloni në Krypton dhe Jarvis Version 16

Përditësimi: depoja Blamo është mbyllur dhe shtesë nuk është në dispozicion në ndonjë depo tjetër. Prandaj ju mund të dëshironi të kontrolloni në alternativat Uranus.


Shtesa Uranus Kodi është një pirun i shtesës së famshme Elysium Kodi. Kjo shtesë ka pothuajse të gjitha karakteristikat e njëjta të Elysium si Filma, shfaqje TV dhe transmetim i drejtpërdrejtë i TV. Ajo ka fituar një reputacion të madh në mesin e të gjitha shtesave të tjera të njohura Kodi. Për më tepër, cilësia e prurjeve të ofruara nga kjo shtesë është me të vërtetë e madhe që përfshin SD dhe HD të dy.

Ju mund të ndiqni udhëzuesin tonë për të parë si të instaloni shtesën Uranus Kodi në pajisjen tuaj. Sidoqoftë, transmetimi përmes një shtese të tillë është gjithmonë e rrezikshme, kështu që sigurohuni që të përdorni një shërbim të besueshëm Kodi VPN për të mbrojtur privatësinë tuaj në internet.

Si të instaloni Uranus Kodi në Krypton Version 17.6 ose më të lartë

 1. hapur Kodi > Klikoni në Ikona ingranazhesh > hapur Menaxher i Dosjeve > Now klikoni dy herë në Shto Burimin opsion nga kolona e majtë.si të instaloni uranus kodi
 2. Një dritare e re shfaqet, klikoni në zonën ku thotë dhe lloji http://repo.mrblamo.xyz/ > Klikoni mbi Ne rregull > Jepni një emër këtij burimi si Blamo Repo > Kliko Ne rregull > Kliko Ne rregull përsëri për të mbyllur kutinë e dialogut.si të instaloni kodin uranus në krypton version 17.6 ose më të ulët
 3. Kthehu tek Ekran në shtëpi > Klikoni mbi Add-ons tab > Do të hapet një dritare e re.si të instaloni kodin uranus në versionin jarvis 16 ose më të lartë
 4. Klikoni në Ikona e kutisë prezent në këndin e sipërm të majtë > Klikoni në Instaloni nga Zip File alternativë.si të instaloni kodin uranus në firestick
 5. Tani lëvizni dhe zgjidhni Blamo Repo nga lista > zgjedh repository.griffin-0.0.6.zip > Një njoftim do të shfaqet duke thënë “Shtesa e aktivizuar”.shkarko kodin uranus
 6. Pasi të shfaqet njoftimi, klikoni mbi Instaloni nga depoja alternativë > hapur Depo Griffinuranus kodi addon
 7. Shkoni në Shtesa të videos dosje dhe zgjidh Uran nga lista > Kliko instaloj dhe prisni derisa shtesa të shkarkohet dhe instalohet > Një njoftim do të shfaqet pasi të përfundojë instalimi.

depo uranus kodi

Si të instaloni Uranus Kodi në Jarvis Version 16 ose më të ulët

 1. hapur Kodi Jarvis V16.
 2. Klikoni mbi sistem > Klikoni mbi Menaxher i Dosjeve.
 3. Klikoni dy herë Shto Burimin > Klikoni ‘Asnje’ > hyj në URL http://repo.mrblamo.xyz/ > Kliko Done.
 4. Emërtoni këtë burim të mediave si Blamo Repo > Kliko Done > Kliko Ne rregull.
 5. Kthehu tek Kodi Home > Klikoni mbi sistem > Klikoni mbi Add-ons.
 6. zgjedh Instaloni nga Zip File > hapur Blamo Repo > Klikoni mbi repository.griffin-0.0.6 > Prisni njoftimin.
 7. Tani zgjidhni Instaloni nga depoja > hapur Griffin Repo.
 8. Shko tek Shtesa të videos.
 9. Klikoni mbi Uran > hit instaloj > Prisni njoftimin.

Si të instaloni Uranus Kodi në Fire Stick

 1. hapur Kodi në zjarr Stick. Nëse nuk e keni instaluar Kodi në Fire Stick, atëherë instaloni më parë.
 2. Shko tek Opsionet e zhvilluesit > Aktivizoni Rregullimet e gabuara të ADB dhe Aplikacionet nga Burime të Panjohura.
 3. Pas kësaj, ndiqni hapat e shtjelluar më lart për instalimin e Uranusit në instalimin e Kodi Krypton, procedura nga kjo pikë e tutje është e njëjtë me atë të Kodi Krypton.

Shkarkoni Uranus Kodi

 1. Shkarkoni skedarin Zip në pajisjen tuaj.
 2. Hap Kodin > Klikoni në ikonën e ingranazheve > Shkoni te File Manager > Klikoni dy herë Shto burimin
 3. Kthehu te Ekrani fillestar > Klikoni Shtesa.
 4. Klikoni në ikonën e kutisë > Klikoni Instalo nga Skedari Zip.
 5. Shfletoni sistemin dhe hapni skedarin zip të shkarkuar > Prisni njoftimin.
 6. Klikoni Install nga Repository > Zgjidhni Griffin Repo.
 7. Klikoni Shtesa Video > Klikoni Uranus > Klikoni në Install > Prisni njoftimin.

Gabimet e Uranus Kodi / Jo Puna / ështjet

Kontrolloni Gabimin në Log

Ndërsa po provoni të instaloni një shtesë, mund të keni hasur në këtë gabim. Ky gabim shfaqet nëse ka disa skedarë që mungojnë në depon e shtesës nga e cila po përpiqeni të instaloni shtesën. Një arsye tjetër që fshihet pas këtij gabimi është të keni një të dhëna të mbushur në cache ose back-end.

Fix

Ju mund ta rregulloni këtë gabim duke provuar së pari të pastroni cache në Kodi. Nëse pastrimi i cache ndihmon, atëherë depoja është në rregull. Përndryshe, përpiquni të përdorni një depo të ndryshme dhe të besueshme për instalimin e shtesës. Depoja e shtesave që përmendëm në blogun tonë është provuar dhe testuar.

Nuk mund të lidhet me depo

Ky gabim mund të shfaqet kur jeni në hapin ku po përpiqeni të instaloni nga depoja. Ky gabim shfaqet kur depoja që po përdorni po azhurnohet.

Fix

Prisni që depoja të azhurnohet ose të zgjidhni një depo të ndryshme për të rregulluar këtë gabim.

Shqyrtime Uranus Kodi

Zakonisht, rishikimet vijnë kur ekzistojnë disa çështje me shtesën. Sidoqoftë, ende nuk ka raportuar çështje që lidhen me këtë shtesë. Prandaj, ne nuk kemi përmendur ndonjë përmbledhje sepse thjesht vlerësimi i shtesës do të duket i njëanshëm.

Fjalët përfundimtare

Uranus Kodi është një shtesë e mahnitshme e Kodit që ka zëvendësuar mjaft mirë Elysium. Shtesa ka disa karakteristika të shkëlqyera si llogaria Trakt, si dhe përveç filmave dhe shfaqjeve televizive. Kjo shtesë është vlerësuar në mesin e shtesave më të njohura sepse shtesa ajo është një pirun, e cila përdoret për të qenë shumë e popullarizuar në komunitetin Kodi. Në këtë udhëzues, ne diskutuam se si të instaloni Uranus Kodi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map