Si të shikoni UFC 235 Jones vs Smith në Kodi Krypton, Leia dhe FireStick

A jeni duke kërkuar për një mundësi pa probleme për të transmetuar ngjarjen kryesore UFC 235 drejtpërdrejt falas? Pastaj kaloni nëpër udhëzuesin tonë dhe shihni se si mund ta shihni me lehtësi Jones vs Smith në Kodi. Shijoni ngjarjen e plotë UFC live në Kodi përmes shtesave të saj të mahnitshme të Kodi, duke siguruar transmetime HD në një klik të vetëm.


Jon Jones u kthye në tetëkëndëshin në UFC 232 me një zhurmë pas një pezullimi 15-mujor. Ai u përball me Alexander Gustafsson dhe mbajti Kampionatin UFC të Lehta në peshë të rëndë. Tani, ai është gati të mbrojë titullin e tij kundër Anthony “Lionheart” Smith më 2 mars në UFC 235 në Las Vegas, NV.

Anthony Smith është një sulmues i shkëlqyer dhe i shpejtë në tetëkëndësh, i cili do të jetë një gjë për Jones që të mbaj në mend. Sidoqoftë, Jiu-Jitsu i Jon Jones dhe kombinimi i boksit do të vijnë pa dyshim për të. Lojë e terrenit e Smith është e dobët pasi ai nuk është shumë i një grappler por loja tokësore e Jones është e fortë dhe kjo mund të shkaktojë disa telashe për Smith.

Të dy këta luftëtarë kanë dalë në krye dhe kanë qëndruar të përulur gjatë gjithë karrierës së tyre. Edhe në konferencën për shtyp të UFC 235, të dy këta luftëtarë kishin vërejtje respektuese për njëri-tjetrin, të cilat tregojnë pjekurinë e tyre.

Livestream UFC 235 në Kodi

Kjo do të jetë një ferr i një luftë dhe ju nuk mund të përballojë ta humbasë atë. Nëse keni probleme transmetimi ose jeni duke kërkuar një mënyrë për ta transmetuar atë live, atëherë opsioni më i mirë në dispozicion për ju është Kodi.

LAS VEGAS, NEVADA – 31 Janar: gjatë konferencës për shtyp në UFC 235 brenda Teatrit David Copperfield në MGM Grand më 31 Janar 2019 në Las Vegas, Nevada.

Kodi ka disa prej shtesave më të mira për të vjedhur veprim sportiv luftarak live pa paguar asnjë tarifë. Sidoqoftë, transmetimi në Kodi pa një VPN mund të jetë i rrezikshëm sepse shtesat që ofrojnë transmetime falas ndonjëherë janë subjekt i piraterisë. Prandaj, më mirë të jetë i sigurt se sa keq, përdorni një shërbim të besueshëm VPN për të mbrojtur privatësinë tuaj.

Ka ofrues të përkushtuar më të mirë Kodi VPN si PureVPN, i cili ka një shtesë të dedikuar Kodi. Kjo u mundëson përdoruesve të shijojnë transmetimin me Kodi pa ndonjë çështje të lidhjes. Përveç kësaj, duke transmetuar shtesat Kodi dhe duke qenë i lidhur me një server VPN, ju mund të shijoni streaming streaming sepse këta serverë kanë rritur shpejtësinë e shkarkimit dhe ngarkimit.

merrni kodi vpn cta

Si të shikoni Jon Jones vs Anthony Smith në Kodi Krypton 17.6

 1. hapur Kodi > Klikoni në Cilësimet ikonësi të shikoni ufc 235 në kodi
 2. Klikoni në skedar menaxher alternativë > Klikoni dy herë mbi shtojburim alternativë > Do të hapet një kuti dialogukodi addon për ufc 235
 3. Kliko <Asnje> dhe hyr në këtë URL http://onenation.info/Repo/ > Kliko Ne rregull. Emërtoni këtë burim mediatik si “Një Komb” > Kliko Ne rregull > Kliko Ne rregull përsëri për të mbyllur kutinë e dialogutshikoni ufc 235 në krypton 17.6
 4. Kthehuni te menuja kryesore e Kodi dhe klikoni në shtojons tabdepo kodi ufc235
 5. Klikoni në kuti ikonë nga këndi i sipërm i majtëshikoni ufc 235 në planetin mma
 6. zgjedh instaloj nga zinxhir skedar alternativëskedar kodi zip për jones vs smith
 7. Shkoni në listë dhe klikoni në një komb > Klikoni mbi onenation-1.0.5.zip dhe prisni njoftiminnjë depo e një kombi për të parë ufc në kodi
 8. Tani klikoni në instaloj nga depo opsioni i skedarit > Shkoni poshtë në listë dhe zgjidhni Një depo e një kombiSi të shikojmë Smith vs Jones në Kodi Leia 18
 9. Shko tek Shtesa të videos dosje > zgjedh mashtrim > Kliko instaloj > Prisni njoftimin

Si të shikoni UFC Jon Jones vs Anthony Smith në Kodi FireStick

Si të shikojmë Smith vs Jones në Kodi Leia 18

 1. hapur Kodi > Klikoni mbi Cilësimet
 2. hapur skedar menaxher alternativë > Klikoni dy herë mbi shtojburim alternativë > Do të shfaqet një kuti dialogu
 3. Kliko <Asnje> dhe shtypni këtë URL http://www.lvtvv.com/repo/ > Kliko Ne rregull. Emërtojeni këtë burim si “Kodil” > Kliko Ne rregull > Kliko Ne rregull përsëri
 4. Kthehu përsëri në Ekranin bazë > Kliko shtojons
 5. Klikoni në kuti ikonë nga këndi i sipërm i majtë
 6. Klikoni në instaloj nga zinxhir opsioni i skedarit
 7. Shkoni në listë dhe klikoni në Kodil > Klikoni mbi kodil-1.3.zip dhe prisni njoftimin
 8. Tani klikoni në instaloj nga depo opsioni i skedarit > zgjedh Depo e Kodilit nga lista
 9. hapur Shtesa të videos dosje > zgjedh Planeti MMA > Kliko instaloj > Prisni njoftimin

Si të shikoni UFC Jon Jones vs Anthony Smith në Kodi FireStick

Për të parë këtë ngjarje kryesore në FireStick përmes Kodi, duhet të instaloni së pari Kodi në FireStick. Pas instalimit të Kodi, ndiqni këto hapa:

 1. Hapni aplikacionin Kodi në Fire Stick
 2. Hapni opsionet e zhvilluesit > Aktivizoni Rregullimet e gabuara të ADB dhe Aplikacionet nga Burime të Panjohura.

Pas kësaj, ndiqni procedurën e ilustruar më lart për Kodi Krypton ose Kodi Leia, të dyja janë procedura të ngjashme, por kanë shtesa të ndryshme.

përfundim

Lufta do të dihet të Dielën e ardhshme, por hyjet kanë arritur në kulmin e saj dhe ajo do të vazhdojë të rritet duke kaluar kohën. Sigurohuni që të merrni sistemet tuaja të përshtatura për transmetimin e drejtpërdrejtë të ngjarjes dhe të shikoni këtë periudhë intensive pasi që të dy këta tiranë përmes grushtave në njëri-tjetrin.

Të dy këta janë luftëtarë të dekoruar dhe ata kanë fituar një reputacion të madh në industrinë e sporteve luftarake. Kjo është arsyeja pse shumë njerëz po e pretendojnë këtë si një herë në periudhën e jetës.

Streaming me Kodi nuk është një gjë komplekse dhe ju me siguri do të keni një përvojë të shkëlqyeshme duke transmetuar shtesat e lartpërmendura të Kodi. Miliona njerëz mbështeten tek Kodi për nevojat e transmetimit të drejtpërdrejtë dhe Kodi nuk zhgënjen kurrë askënd. Sidoqoftë, të kesh një ofrues VPN rekomandohet shumë për transmetim të sigurt.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map