Si të shikojmë Lojërat e Commonwealth 2018 në Australi, Britani të Madhe, Indi, SH.B.A.

Një nga ngjarjet më të mëdha Sportive në botë: Lojërat e Commonwealth janë këtu dhe lojërat tashmë kanë filluar. Këtë vit, Australia po pret ngjarjen më të madhe sportive në historinë e saj të fundit, pasi 71 vende të Commonwealth po marrin pjesë në këtë ngjarje prestigjioze. Këto lojëra kanë tetëmbëdhjetë ngjarje të ndryshme sportive dhe shtatë para-sporte të ndryshme.


Rreth 6000+ atletë do të garojnë në lojërat e Commonwealth të këtij viti për krenarinë. Mos harroni veprimin dhe argëtimin. Ndiqni blogun tonë për të mësuar Si të shikoni lojërat e pasurisë së zakonshme 2018 në Kodi ose në internet. Kontrolloni listën tonë të azhurnuar të shtesave kodi.

Programi i Lojërave të Commonwealth 2018 dhe Vendndodhja

Lojërat e Pasurive të Përbashkëta të këtij viti do të priten në Bregu i artë dhe qytete të tjera fqinje të Australisë si Brisbane, Cairns dhe Townsville. Gold Coast Commonwealth 2018 do të jetë ngjarja më e madhe sportive e pritur nga Australia në 10 vitet e fundit.

Më poshtë janë disiplinat sportive dhe datat e tyre të ngjarjeve përkatëse:

Orari dhe vendndodhja e Lojrave të Commonwealth 2018

Lista e Kanaleve dhe Transmetuesve të Lojërave të Commonwealth Gold Coast 2018

Do ngjarje e lojërave të Commonwealth 2018 do të transmetohet live globale nga transmetuesit e mëposhtëm në rajonet e tyre përkatëse:

vendtransmetues
IndiSony Ten / Sport me Yje
SHBA ESPN
Britani e MadheBBC Sport
Zelanda e ReTVNZ
MalaysiaAstro Channel
AustraliShtatë Kanali i Rrjetit
KanadëDAZN

Si të shikoni lojrat e Commonwealth Live online falas pa kabllo

Nëse nuk jeni të gatshëm ta instaloni Kodi dhe planifikoni të shikoni lojëra të Commonwealth 2018 live streaming online, atëherë mund ta shihni në këto platforma:

 1. 7Plus
 2. SonyLiv

Si të shikojmë Lojërat e Commonwealth 2018 në Kodi Krypton Version 17.6 ose më të ulët

Ndiqni këto hapa tërësisht për të instaluar shtesën për shikimin e lojërave të Commonwealth 2018 në Kodi Krypton:

 1. Lëshoni Kodi > Shko te Ekrani fillestar Kodi > Klikoni në Ikonë ingranazhi (ikona e cilësimeve) > hapur Menaxher i Dosjeve > Klikoni dy herë mbi Shto Burimin.si të shikojmë lojërat e pasurisë së përbashkët 2018
 2. Kliko ‘Asnje’ > Hyni këtë URL: http://bliss-tv.com/blisstv > Kliko Ne rregull > Emërtoni burimin ‘Blisstv ‘ > Kliko Ne rregull > Kliko Ne rregull përsëri.si të shikoni lojërat e pasurisë së zakonshme 2018 në kodi krypton versionin 17.6 ose më të ulët
 3. Kthehu përsëri në ekranin fillestar > Shko tek shtojons > Kliko Ikonë kuti.si të shikoni lojëra të bashkësisë në versionin kodi jarvis 16 ose më të lartë
 4. Klikoni mbi instaloj nga zinxhir skedar > Klikoni mbi Blisstv > zgjedh Repository.bookmark-1.4.zip > Prisni që njoftimi të shfaqet.si të shikoni lojërat e komonuelthit në kodin zjarri
 5. Klikoni mbi Instaloni nga depoja > Klikoni mbi Faqerojtësa Shënimi > Shko tek Shtesa të videos.Si të shikoni lojrat e Commonwealth Live online falas pa kabllo
 6. zgjedh vetëmohues > hit instaloj > Prisni njoftimin.kodi i lojërave të bashkësisë

Tani shtesa është e instaluar, ju lehtë mund të shikoni lojën tuaj të preferuar Commonwealth 2018 në Kodi.

Si të shikojmë Lojërat e Commonwealth 2018 në Kodi Jarvis versionin 16 ose më të lartë

 1. hapur Kodi.
 2. Kliko sistem.
 3. hapur Menaxher i Dosjeve.
 4. Klikoni dy herë mbi Shto Burimin.
 5. Kliko <Asnje>.
 6. Shtypni këtë URL http://bliss-tv.com/blisstv > Kliko Done.
 7. Emërtojeni këtë URLBlisstv “ > Kliko Done.
 8. Kliko Ne rregull.
 9. Kthehu tek Ekran në shtëpi > Kliko sistem.
 10. hapur Add-ons menu.
 11. Klikoni mbi Instaloni nga Zip File > hapur Blisstv.
 12. Klikoni mbi Repository.bookmark-1.4.zip.
 13. Kthehu tek Ekran në shtëpi > Shko tek Instalues ​​i shtesave.
 14. hapur Blisstv > Mori në Shtesa të videos > zgjedh vetëmohues.
 15. Kliko instaloj.

Si të shikoni lojrat e Commonwealth 2018 në Kodi Fire Stick

 1. hapur Kodi aplikim në zjarrin tuaj të zjarrit, nëse nuk e keni të instaluar, atëherë Instaloni Kodi në Fire Stick tani.
 2. Shko tek Opsionet e zhvilluesit > Aktivizoni Rregullimet e gabuara të ADB dhe Aplikacionet nga Burime të Panjohura.
 3. Ndiqni të njëjtat hapa që janë përmendur më herët për instalimin e shtesës në Kodi Krypton V17.6 më lart.

Lojërat e Commonwealth 2018 Kodi Shkarkim

 1. Shkarkoni skedarin Zip > hapur Kodi > Klikoni mbi Add-ons tab > Klikoni në Ikonë kuti.
 2. zgjedh Instaloni nga Zip File > gjeni dhe hapur Dosje zip keni shkarkuar.
 3. Kliko Instaloni nga depoja > Shko tek Faqerojtësa Shënimi > hapur Shtesa të videos > Klikoni mbi vetëmohues > hit instaloj.

Nga Ku mund të Shikoj Lojërat e Commonwealth 2018 në Zelandën e Re?

Ekziston një shtesë e kushtuar Kodi për të gjithë tifozët e lojërave të Commonwealth që banojnë në Zelandën e Re. Ata mund ta përdorin këtë shtesë për të parë ngjarjen e tyre të preferuar sportive live, vetëm ndiqni këto hapa për instalim:

 1. hapur Kodi > Klikoni mbi Cilësimet ikonë > Klikoni mbi Menaxher i Dosjeve > Klikoni dy herë mbi Shto Burimin.
 2. Klikoni në shiritin e adresës duke thënë <Asnje> dhe shtypni këtë URL http://Kodi.matthuisman.nz > Kliko Ne rregull > Emri këtë URL ‘MH “ > Kliko Ne rregull > Kliko Ne rregull.
 3. Kthehu tek ekrani fillestar Kodi > Klikoni mbi shtojons > Klikoni në Ikonë e Instaluesit të Paketave.
 4. Tani klikoni në instaloj nga zinxhir skedar > zgjedh MH nga lista > hapur repository.matthuisman.zip > Prisni që njoftimi të shfaqet.
 5. Pas kësaj, klikoni Instaloni nga depoja > hapur MattHuisman.nz depo > hapur Shtesa të videos.
 6. hapur TVNZ OnDemand > Kliko instaloj > Prisni njoftimin.

Fjalët përfundimtare

Lojërat e Komonuelthit kanë të bëjnë me krenarinë, kulturën dhe respektin. Këto lojëra kanë domethënie historike ashtu si Olimpiada dhe kanë mbështetjen e miliona tifozëve në të gjithë botën. Pavarësisht se transmetohet globalisht, jo gjithmonë mund të ulesh para TV për të parë lojërat. Prandaj, ju sugjerojmë përdoruesve të instalojnë Kodi dhe të shikojnë lojrat Commonwealth 2018 në Kodi live falas. Sidoqoftë, para se të filloni transmetimin, sigurohuni që po përdorni një shërbim të mirë Kodi VPN për të mbajtur të fortë dhe të sigurt privatësinë tuaj në internet.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map