Si të shikojmë HBO, HBO Go dhe HBO Tani në Kodi

HBO është kanali më i lartë televiziv në të gjithë globin dhe kjo deklaratë mban të vërteta për shkak të shfaqjeve më të njohura televizive të transmetuara nga rrjeti. Game of Thrones, Silicon Valley, Westworld, janë disa nga shfaqjet më të njohura televizive që shfaqen në HBO.


Asgjë nuk vlen më mirë se HBO, madje as Netflix kur bëhet fjalë për prodhimin e shfaqjeve më të mira televizive. Sidoqoftë, dikush mund të pyesë veten se si të shikojë HBO në Kodi nga e gjithë bota. Ky udhëzues do t’ju ofrojë një kuptim të plotë se si mund të transmetoni HBO së bashku me kanalet e tjera IPTV.

Sidoqoftë, kjo është për të mbajtur në mendje se HBO Tani dhe HBO Go kërkon një Kodi VPN për të transmetuar kanalin. HBO është një kanal amerikan, kështu që është i autorizuar vetëm për disa vende të botës. Lexoni për udhëzuesin e instalimit.

Si të shikoni HBO në Kodi Krypton Version 17.6 ose më të lartë

 1. hapur Kodi > Klikoni në Cilësimet (marsh) ikonë > Klikoni në skedar menaxher > Klikoni dy herë në Shto burimin opsion nga kolona e majtë.Si të shikoni HBO në Kodi Krypton Version 17.6 ose më të lartë
 2. Do të hapet një kuti dialogu, klikoni <Asnje> dhe shkruani këtë URL “Http://mavericktv.net/mavrepo” dhe Kliko Ne rregull > Emërtojeni këtë burim si “rebel” > Kliko Ne rregull > Kliko Ne rregull përsëri për të mbyllur kutinë e dialogut.instaloni HBO në kodi krypton
 3. Kthehu tek Menuja kryesore e Kodit dhe klikoni në Add-onsdepo maverick për të instaluar HBO në kodi
 4. Tani klikoni në Ikonë në formë kuti nga këndi i sipërm i majtë.si të shtoni kodin shtesë HBO për të parë lojën e froneve
 5. zgjedh Instaloni nga skedari Zip opsion nga lista > Shkoni poshtë në listë dhe klikoni në rebel.Skedari zip shtesë i kodit HBO
 6. Tani klikoni në maverickrepo-3.8.zip dhe prisni njoftimin.shikojnë HBO Shko në kodi
 7. Tani klikoni në Instaloni nga depoja zgjidhni dhe zgjidhni MaverickTV repo nga lista > Shko tek Shtesa të videos dosje > Klikoni mbi Maverick TVsi të instaloni hbo në kodi firestick
 8. Kliko instaloj dhe prisni që njoftimi të shfaqet kur të instalohet shtesa.si të vendosni hbo në kodi jarvis
 9. Tani kthehu te Menuja kryesore e Kodit > Klikoni në shtojons tab > Shko tek Video-Add-ons seksion > Klikoni mbi Maverick TV > Klikoni mbi Maverick TV live dhe pastaj shkoni tek TV live dosje > Shkoni poshtë në listë dhe zgjidhni HBO.

Si të shikoni HBO në Kodi Jarvis Version 16 ose më poshtë

 1. Lëshoni Kodi Jarvis > Shko te Sistemi > Klikoni në File Manager > Klikoni dy herë Shto burimin > Klikoni Asnjë në mënyrë që të shkruani URL-në http://archive.org/download/
  depo.streamhub / Klikoni Done > Shtypni emrin për depo d.m.th. ‘StreamHub’ > Klikoni Bërë > Klikoni në rregull.
 2. Shko te Ekrani fillestar Kodi > Klikoni në Sistem > Pastaj shtesat > Zgjidhni Instaloni nga Zip File > StreamHub > repository.streamhub.zip > Prisni që të instalohet.
 3. Instaloni nga depoja > Rezervuari StreamHub > Shtesa të videos > Klikoni në StreamHub > instaloj.
 4. Për të parë HBO në Kodi, shkoni te Kodi Home Screen > Videos > Add-ons > StreamHub > TV live > API Android > Mobdro > Shkoni poshtë dhe kërkoni HBO, klikoni mbi të dhe kënaquni duke shikuar.

Si të shikoni HBO në Kodi – Video Tutorial

Shikoni se si mund të merrni HBO në Kodi 2017 duke shikuar videon mësimore. Pason një udhëzues të plotë për të instaluar HBO në mënyrë që të mund të shikoni shfaqjet tuaja të preferuara televizive.

Si të shikojmë HBO Tani në Kodi

HBO Tani nuk është i disponueshëm në Kodi pasi depot që janë përdorur për të transmetuar kanalin janë marrë nga forcat e ligjit. Sidoqoftë, ende mund të shikoni shfaqje që transmetohen në HBO Tani përmes instalimit të shtesës Covenant në Kodi.

Udhëzuesi i instalimit së bashku me video tutorialin do t’ju lejojë të instaloni Besëlidhjen në mënyrë që të shikoni shfaqje që janë në dispozicion në HBO Tani. Për shembull, ju mund të shikoni Detektivin e Vërtetë, Mbi të majtën, Luginën e Silikonit dhe shumë shfaqje të tjera pa shpenzuar asnjë qindarkë.

Si të shikoni HBO në Kodi Fire Stick

Për të parë HBO në Kodi Fire Stick, duhet të ndizni Rregullimet e ADB dhe Burimet e Panjohura, në mënyrë që të instaloni HBO në Fire Stick. Pas kësaj, ju duhet të vizitoni faqen fillestare të Fire Stick dhe të klikoni në Aplikacione të cilat do t’ju çojnë në Kodi App. Nëse jeni duke përdorur një burg të thyer Firestick, atëherë këshillohet të përdorni një VPN në Firestick për të siguruar sigurinë. Nga atje ju duhet të ndiqni të njëjtat hapa siç përshkruhet për instalim në Kodi Krypton ose Kodi Jarvis.

Si të shikoni HBO Tani në Kodi Fire Stick

Në Kodi Fire Stick, thjesht mund të shikoni HBO Tani duke shkarkuar aplikacionin HBO Tani nga Amazon Appstore. Shtë mënyra më e lehtë për të shkarkuar aplikacionin, por kërkon një tarifë abonimi sapo ta hapni. Nëse jeni pajtuar tashmë në HBO Tani, ju jeni vetëm dy hapa përpara duke shikuar kanalin.

Si të shikoni HBO Shkoni në Kodi Fire Stick

 1. Për të parë HBO Go në Kodi Fire Stick, ndiqni hapat e instalimit më poshtë:
 2. Zjarri i hapur > Shkarkoni aplikacionin HBO Go > Hapni aplikacionin pasi të jetë instaluar.
 3. Klikoni në Aktivizoni pajisjen tuaj në mënyrë që të merrni një kod aktivizimi > Tani vendosni atë kod në kompjuterin tuaj.
 4. Hapni kompjuterin tuaj dhe klikoni në HBOGO.com/activate. Nëse nuk jeni jashtë SH.B.A., do t’ju kërkonte një Kodi VPN për të fituar qasje për shkak të kufizimeve gjeo-gjeografike.
 5. Në atë faqe ju duhet të zgjidhni Amazon Fire TV ose Fire Stick dhe më pas klikoni Vazhdo.
 6. Këtu do të duhet të zgjidhni ofruesin tuaj të TV > Pastaj futni emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin për ofruesin tuaj të TV-së. Në rast se nuk dini emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin, mund të kontaktoni ofruesin tuaj të TV-së.
 7. Tani duhet të siguroni kodin tuaj të aktivizimit nga TV juaj dhe më pas zgjidhni Pajisjen Aktivizoni.
 8. Një mesazh i suksesit nga HBO Go do t’ju tregojë se jeni gati të shihni HBO Go. gëzojnë!

HBO në Kodi Gabimet / Ndarjet

HBO duke qenë një nga kanalet më të preferuara argëtuese në mesin e përdoruesve të Kodi ka shkaktuar shumë nxehtësi për zhvilluesit e shtesave. HBO në Kodi u bë i njohur për shkak të transmetimit të Game of Thrones, i cili është shfaqja televizive më e njohur në botë. Autoritetet kundër piraterisë si DMCA vunë re shumë faqe transmetimi që siguronin transmetim falas të kësaj shfaqje dhe shtesat Kodi ishin në krye të asaj liste.

Shumë shtesa Kodi që më parë kanë pritur kanalin HBO në bibliotekën e tyre, ose u mbyllën ose duhej të përjashtonin HBO-në nga biblioteka për shkak të goditjeve nga autoritetet dhe presionit antipiraterik nga HBO Network.

Disa nga gabimet më të shpeshta të hasura për shkak të këtyre goditjeve kundër piraterisë HBO diskutohen më poshtë:

Nuk mundi të instalojë gabimin e varësisë

Një dështim i varësisë ndodh nëse depoja e shtesës është vjetëruar ose disa skedarë mungojnë. Nëse jeni duke u përballur me këtë problem ndërsa përdorni HBO në Kodi, atëherë duhet të ketë diçka të gabuar me shtesën që po përdorni.

Fix

Provoni ta rregulloni këtë gabim duke përditësuar shtesën. Nëse nuk ju ndihmon, atëherë do t’ju duhet të kaloni në një shtesë shtesë të Kodit si ajo e përmendur në këtë udhëzues.

Nuk mund të lidhet me depo

Ështja me shtesat Kodi të palëve të treta është që depot e tyre vazhdojnë të mbyllen ose ndonjëherë nuk arrijnë të lidhen. Arsyeja e këtij gabimi është ose ndryshimi i URL-së së hostit të depozitave ose mbyllja e depozitave.

Fix

Së pari, kontrolloni URL-në e burimit me dorë, nëse është duke punuar apo jo duke e hapur atë në shfletues. Nëse depoja është në internet, atëherë kontrolloni URL-në e burimit që keni hyrë duke shkuar te File Manager. Sigurohuni që keni hyrë në URL të saktë pa asnjë hapësirë.

Në rast se depoja nuk po funksionon, kërkoni një shtesë alternative që ka kanalin HBO në bibliotekën e saj dhe instaloni atë. Kjo është zgjidhja optimale për raste të tilla.

Duke e mbështetur gjithçka

HBO përmban shumë shfaqje televizive të njohura të cilat vështirë të injorohen. Ju mund ta merrni HBO në Kodi 2017 duke ndjekur hapat që janë theksuar në udhëzues, dhe me ndihmën e të cilave mund të shikoni Game of Thrones në internet, Westworld, Veep dhe shumë shfaqje të tjera televizive. HBO gjithashtu mund të instalohet në pajisjen tuaj Fire Stick, procesi i instalimit të të cilit gjithashtu është siguruar. Rrinë rreth shtesave më të shkëlqyera të kodit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map