Si të instaloni USTVNow Kodi Addon në 5 hapa të thjeshtë

ustvnow-Kodi


USTVNow Kodi është një shtesë shtesë në internet Kodi që lejon përdoruesit të shikojnë kanalet e tyre të preferuara amerikane.

Ndiqni udhëzuesin tonë për të parë se si të instaloni shtesën USTVNow Kodi në versione dhe pajisje të ndryshme Kodi. Sidoqoftë, para se të filloni të instaloni shtesën, ju këshillojmë që të jetë një shtesë shtesë e kufizuar me kodin dhe një VPN për Kodi do të kërkohet të zhbllokojë atë jashtë SHBA. Nëse akoma keni ndonjë konfuzion si pse ju duhet një VPN për Kodi, atëherë ndiqni këtë udhëzuesin tonë VPN për Kodi.

Depo USTVNow Kodi

USTVNow është një shtesë zyrtare Kodi dhe është në dispozicion përmes depove zyrtare të Shtesave Kodi.

Si të instaloni USTVNow Kodi Addon në versionet Kodi Leia dhe Krypton

1. Kodi i hapur > Klikoni në Marsh ikonë > Kliko skedar menaxher.
USTVNow-instalimit-1

2. Nga tuaj shtëpi ekran, klikoni në shtojons tab.
USTVNow-instalimit-2

3. Tani klikoni në Ikona e kutisë > Kliko Instaloni nga depoja.
USTVNow-instalimit-3

4. Zgjidhni Kodi shtoj depo > hapur video shtojons.
USTVNow-instalimit-4

5. Zgjidhni USTVnow > Kliko instaloj.
USTVNow-instalimit-5

Si të instaloni USTVNow Kodi Addon në Jarvis Version 16 ose më të lartë

 1. Hap Kodin.
 2. Kliko SISTEMI > skedar menaxher.
 3. Kliko Shto Burimin.
 4. Kliko Asnje > Shtypni këtë URL http://fusion.tvaddons.co/ dhe zgjidh Done.
 5. Vendosni një emër për këtë media Burimi, ‘fusion ‘ & zgjedh Ne rregull.
 6. kthimi tek e jotja shtëpi ekran > zgjedh SISTEMI > zgjedh shtojons.
 7. Kliko instaloj nga skedari zip > zgjedh fusion > Kliko kodi-repos > zgjedh anglisht > Kliko repository.xbmchub-x.x.x.zip > Prisni njoftimin.
 8. Kliko Instaloni nga depoja > zgjedh TVADDONS.ag Repository e Shtesave > Kliko Shtesa të videos.
 9. Kliko USTVnow Plus > Kliko instaloj > Prisni për njoftimin e aktivizuar me Shtesa.

Si të instaloni USTVNow Kodi Addon në Fire Stick

 1. instaloj KodiStick zjarri duke përdorur Udhëzuesin tonë.
 2. Shko tek zhvillues Opsione > Aktivizo debugging ADB dhe Apps nga Burime të panjohura
 3. Nisja Kodizjarr shkop

Provoni të përdorni një VPN për Kodi falas në pajisjen tuaj Firestick për të zhbllokuar rrjedhat e kësaj shtese.

Tani Ndiqni Shkarkimin e USTVNow Kodi

Nëse po planifikoni të shkarkoni shtesën USTVNow Kodi nga një depo e palëve të treta, atëherë mund të ndiqni këtë metodë:

 1. Shkarko Dosje Zip shtesë USTVNow Kodi
 2. zgjedh Add-ons Browser > zgjedh Instaloni nga Zip File > Lundroni skedarin e shkarkuar të Zip-it > zgjedh kodi-repos > zgjedh anglisht > zgjedh repository.xbmchub-x.x.x.zip > Prisni për njoftimin e aktivizuar Shtesa.
 3. zgjedh Instaloni nga depoja > zgjedh Rezervë shtese TVADDONS.CO > zgjedh Shtesa të videos > zgjedh USTVnow Plus > zgjedh instaloj.

USTVNow Kodi Jo Punë / Gabime / ështje

Kur bëhet fjalë për shtesat më të njohura, përdoruesit përballen me disa çështje. Nëse jeni duke përdorur ose planifikuar të përdorni shtesën Kodon USTVNow, atëherë mund të hasni në njërën nga këto çështje.

USTVNow nuk arriti të instalojë varësinë

Ky gabim u pa në të gjithë botën kur depoja u mbyll kohët e fundit. Ky gabim gjithmonë ndodh për shkak të dy arsyeve kryesore, lidhjes së prishur të burimit ose azhurnimit të depozitave.

Fix

Lidhja e saktë dhe e azhurnuar e depozitave përmendet në udhëzuesin e instalimit më lart, ju mund ta përdorni atë dhe nuk do të duhet të përballeni me ndonjë problem.

Gabim i hyrjes USTVNow

Ky gabim ndodh me shtesa që kërkojnë një hyrje dhe fjalëkalim. Si USTVNow Kodi 17.4, USTVNow 17.5 dhe USTVNow 17.6, të tre këta kërkuan një hyrje, për këtë arsye ndodh që ky gabim të ndodhë gjatë përdorimit të tyre.

Fix

Nëse shfaqet ky gabim, atëherë provoni të regjistroheni me një llogari tjetër duke u regjistruar përsëri. Shtesa do të funksionojë në mënyrë të përsosur.

Shqyrtime të USTVNow Kodi

Përdoruesit në të gjithë botën u përballën me çështje me USTVNow për shkak të mbylljes së tij. Fijet e Reddit filluan të shfaqen me pyetje në lidhje me USTVNow Kodi. Shumë përdorues filluan të pyesin nëse është ende duke punuar apo jo, shikoni:

kartë

Ky përdorues ka një ide të gabuar në lidhje me shtesën USTVNow Kodia, pasi mund të shihni që ai beson se për ta përdorur atë, duhet të regjistroheni përsëri. Kjo është plotësisht e gabuar sepse shtesa USTVNow Kodi është një shtesë zyrtare Kodi dhe funksionon në rregull të mirë me llogarinë që ju përdorni për shërbimin e saj në internet.

kartë

Ky përdorues duket se është një dashnor i vërtetë i kësaj shtese, duke gjykuar nga mënyra se si ai ka përshkruar shërbimet e ofruara prej tij.

Këtu është një nga cicërimet më sarkastike që lavdërojnë USTVNow Kodi:

U fejua dhe tani gruaja është e fejuar! Po shikoni #Jeopardy në #kodi më parë #xbmc përmes shtesës #ustvnow ….

– Patë gri (@PatrickGuice) 8 janar 2015

Llogari pa pagesë USTVNow

USTVNow mund të përdoret vetëm me një hyrje të llogarisë. Regjistrimi i llogarisë është falas, por ju kufizon vetëm në shtatë kanale. Nëse dëshironi të keni akses të plotë në 29 Kanale, atëherë do të duhet të paguani për tarifat e pajtimit.

USTVNow Regjistrohu / Llogari / Login

Ju mund të krijoni llogarinë tuaj falas përmes faqes së tyre të regjistrimit. Regjistrimi është plotësisht falas dhe funksionon mirë për të paktën 45 ditë. Pasi të keni krijuar llogarinë tuaj në internet, do të keni mundësi të transmetoni kanalet tuaja të preferuara.

USTVNow Alternativa Falas

 1. marrëveshje
 2. larfim në masë
 3. Bennu
 4. Pirun e spektrit

Mendimet përfundimtare

USTVNow është një shtesë e mahnitshme e transmetimit në internet që lejon përdoruesit të hyjnë në të gjitha kanalet më të mira amerikane. Por çështjet e pajtimeve dhe problemet e tjera me përdoruesit janë diçka që përdoruesit e urrejnë për të. Sidoqoftë, ne kemi dhënë disa rregulla në udhëzuesin tonë lidhur me ato probleme. Shpresojmë që përdoruesit ta pëlqejnë këtë shtesë. Si gjithmonë, rrini të sigurt dhe të zgjuar, përdorni një Kodi VPN!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map