Si të instaloni UltraSurf VPN për Kodi

UltraSurf VPN nuk është një ofrues i tillë i njohur VPN por sigurisht që është një mundësi e arsyeshme ndërsa zgjedh një VPN për Kodi. Megjithëse nuk mund ta kategorizojmë si VPN më të mirë për Kodi, megjithatë UltraSurf është një VPN e arsyeshme për Kodi. Shtë një VPN falas, që do të thotë se nuk kërkohet abonim për të përdorur këtë shërbim.


Ndiqni këtë udhëzues për të mësuar më shumë rreth UltraSurf VPN dhe pajtueshmërisë së tij me pajisjet Kodi dhe FireStick.

Si të instaloni UltraSurf VPN për Kodi

UltraSurf VPN kishte një shtesë beta-shtesë Kodi që mund të instalohej direkt në Kodi ashtu si shtesa PureVPN Kodi. Ishte në dispozicion në Magazinën Kobra por siç ishte mbyllur kohët e fundit, nuk ka asnjë gjurmë të shtesës UltraSurf Kodi në ndonjë depo tjetër, tani për tani.

Prandaj, mënyra më e mirë për të përdorur këtë shërbim është duke instaluar klientin e tij desktop për Windows dhe më pas drejtimin e Kodi. Ju mund të shkarkoni UltraSurf Windows Client dhe ta instaloni atë në sistemin tuaj. Për të mësuar më shumë rreth tij, mund të ndiqni mënyrën tonë të instalimit të një VPN në udhëzuesin Kodi.

Pasi ta keni instaluar, thjesht regjistrohuni. Pastaj identifikohuni dhe lidheni me ndonjë nga serverët tuaj të dëshiruar të sigurt. Pasi të jeni lidhur me serverin e sigurt, hapni Kodi dhe filloni të transmetoni me çdo shtesë të Kodi. Një nga përfitimet më të rëndësishme për të pasur një VPN është që ju të mund të shijoni transmetime me shtesa IPTV Kodi, pasi ato janë gjeo-kufizuara.

Si të instaloni UltraSurf VPN për FireStick

FireStick është duke u bërë zgjedhja e parë e vëzhguesve të egër në të gjithë botën për shkak të aksesit dhe veçorive të tij. Duke pasur një larmi të madhe aplikacionesh, lejon përdoruesit të transmetojnë pothuajse gjithçka që dëshirojnë të shikojnë. Sidoqoftë, duke e ditur faktin që shumë njerëz e duan transmetimin falas, Kodi në FireStick është bërë një trend.

Pasja e një VPN në FireStick është shumë e rëndësishme, edhe nëse nuk po përdorni Kodi sepse shumë nga aplikacionet dhe përmbajtja në dispozicion mbi to është gjeo-kufizuar. Shumë përdorues përballen me çështje gjatë transmetimit të filmave të tyre të preferuar, shfaqjeve televizive etj, sepse ose janë të kufizuara gjeografikisht ose bllokuar nga ISP e tyre.

Prandaj, nëse dëshironi të shijoni sherr falas përvojë në internet, atëherë ndiqni këto hapa për të instaluar UltraSurf VPN në FireStick:

 1. Boot FireStick tuaj > Klikoni në opsionin e kërkimit nga menuja kryesore.
 2. lloj Downloader dhe kliko kërkimin.
 3. Nga rezultati i kërkimit, klikoni në aplikacionin Downloader dhe klikoni Marr.
 4. Pasi të keni instaluar aplikacionin Downloader në FireStick tuaj, hapni aplikacionin.
 5. Tani futni këtë URL në shiritin e kërkimit të aplikacionit: https: // bitly / 2lSyySP > Kliko Go.
 6. Kur përfundon shkarkimi, klikoni tjetër.
 7. Klikoni në instalim kur shfaqet kutia e dialogut dhe prisni që aplikacioni të instalohet.
 8. Pasi të instalohet aplikacioni, klikoni hapur.
 9. Kur të hapet aplikacioni, do të shihni një buton kaloni që shfaqet përpara. Klikoni mbi të për t’u lidhur me një server të sigurt.

Ky proces i instalimit nuk do të zgjasë 5 minuta dhe do të jeni gati për transmetim të sigurt. Sidoqoftë, nëse dëshironi të transmetoni përmbajtje falas në FireStick, atëherë së pari duhet të instaloni Kodi në FireStick.

Ultshtë UltraSurf VPN Safe?

Ky është shqetësimi kryesor i çdo përdoruesi sepse arsyeja pse njerëzit zgjedhin një VPN është të mbrojnë privatësinë e tyre. Pothuajse çdo ofrues i VPN pretendon të jetë ofruesi i shërbimit më të mirë dhe më të sigurt, por kohët e fundit, shumë prej ofruesve nuk kanë arritur të jenë të vërtetë me pretendimet e tyre. Rrjedhjet e DNS dhe maskimi i dështuar i IP-së janë gjëra të zakonshme që vihen re me ofruesit e VPN falas.

Protokollet e tyre të sigurisë nuk janë aq të forta sa të mund të sigurojnë siguri të plotë si ofruesit premium VPN. Kjo është arsyeja pse shumë përdorues kanë çështje besimi që lidhen me ofruesit e VPN falas. UltraSurf VPN duke qenë një nga ofruesit e shërbimeve falas, është marrë në pyetje nga shumë njerëz në shumë forume. Sa i përket mendimit tim, nëse po përdorni UltraSurf për qëllime transmetimi, atëherë është një vend i sigurt për të përdorur shërbimin si çdo tjetër.

Shqyrtime UltraSurf VPN

UltraSurf VPN ka qenë rreth e rrotull industrisë për ca kohë dhe përdoruesit që janë të njohur me industrinë VPN dinë për të. Për t’ju siguruar një pamje më të mirë të asaj që mendojnë të tjerët për të, unë kam përfshirë disa fije të Reddit:

Komenti nga diskutimi Komenti i N3w0ne nga diskutimi "Cili është vpn më i mirë i lëvizshëm, falas me serverat evropian.".

Ky përdorues ka dhënë një reagim pozitiv në lidhje me UltraSurf VPN. Sidoqoftë, një nga gjërat më të rëndësishme për tu vërejtur është se ai gjithashtu e ka përmendur atë që e ka përdorur atë për të zhbllokuar YouTube. Kjo do të thotë që nëse po përdorni UltraSurf VPN vetëm për të anashkaluar kufizimet, atëherë është një opsion i mirë.

Komenti nga diskutimi komenti i redditmaid nga diskutimi "Nuk mund të përdor vetëm ultrasurf për shkak të përdorimit të një VPN?".

Ky përdorues ka adresuar qartë që UltraSurf VPN nuk mund të përdoret për asgjë tjetër përveç zhbllokimit të faqes. Arsyeja që ai përmendi është e ligjshme që protokolli i sigurisë i ofruar nga UltraSurf VPN është i diskutueshëm dhe kështu janë praktikat e tyre. Pastaj përsëri, ky është rasti me çdo shërbim tjetër falas VPN.

përfundim

Duke përfunduar këtë përmbledhje, unë do të thoja që UltraSurf VPN është një shërbim i arsyeshëm për transmetuesit në internet. Arsyeja që bllokon pothuajse çdo vend të kufizuar dhe fakti që përvoja UltraSurf Kodi është gjithashtu e kënaqshme. Sidoqoftë, unë nuk do t’i rekomandoja përdoruesit të zgjedhin këtë VPN nëse kërkojnë intimitet të nivelit të lartë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map