Si të instaloni Ultimate IPTV në Kodi në më pak se 3 minuta

Shikoni kanale live IPTV dhe transmetoni të gjitha shfaqjet, filmat, sportet dhe muzikën tuaj të preferuar me këtë shtesë. Në këtë udhëzues, ne kemi diskutuar procesin hap pas hapi se si të instaloni Ultimate IPTV në Kodi.

Si gjithmonë, ju duhet të keni VPN më të mirë për Kodi që mund të anashkalojë gjeo-kufizimet dhe t’u mundësojë përdoruesve të hyjnë në përmbajtjen e tyre të preferuar me siguri.

Nëse jeni duke pyetur veten, “pse më duhet një VPN për Kodi”? Atëherë përgjigjja është se shtesat IPTV Kodi janë gjeo-bllokuar dhe për të hyrë në rrjedhën e tyre, nevojitet një VPN.

Një shtesë e famshme IPTV ‘Ultimate IPTV’ është krijuar nga Whitecream dhe mund të gjendet në depo Kodi Israel. Shtesa Ultimate IPTV përmban shumë kanale të njohura të shtesave kodi, përfshirë beIN Sports, ESPN, MTV, etj..

Si të instaloni Ultimate IPTV në Kodi Leia dhe Krypton

 1. hapur Kodi në sistemin tuaj > Prekni Ikona e cilësimeve (ikonë në formë ingranazhi) që shihni në krye të ekranit tuaj > tani zgjidhni Menaxherin e Dosjeve.si të instaloni ultimate iptv në kodi
 2. Këtu ju shihni dy imazhe të sakta në anën e majtë dhe të djathtë të ekranit, klikoni dy herë mbi Shto Burimin në anën e majtë të ekranit > Tani klikoni nëAsnje’ > Shtypni URL-në http://www.lvtvv.com/repo/ dhe klikoni Ne rregull > Shkruani emrin nameKodil Repo ‘ dhe klikoni Ne rregull > Kliko Ne rregull përsëri.Si të instaloni Ultimate IPTV në Kodi Krypton Version 17.6 ose më të ulët
 3. Kthehu tek ekrani fillestar Kodi duke shtypur ‘Esc ‘ butonin në tastierë shumë herë > Tani klikoni shtojons tab > atëherë paketë installer ikonë (ikonë në formë kutie) e pranishme në këndin e sipërm.iptv përfundimtar në konfigurimin e kodit
 4. Klikoni mbi Instaloni nga zinxhir skedar midis listës së opsioneve > zgjedh Kodil Repo nga lista që shfaqet në një kuti > Tani klikoni në repository.kodil-1.3.zip > Lëreni instalimin të përfundojë.iptv përfundimtar në cilësimet e kodit
 5. Tani zgjidhni opsionin Instaloni nga depoja > Klikoni mbi Kodil (Kodi Izrael), Repository > Prekni video Add-ons > Pastaj lëvizni poshtë për të gjetur Ultimate IPTV > Tani klikoni instaloj.iptv përfundimtar në konfigurimin e kodi
 6. Për të parë shtesën, hapeni Kodi > Add-ons > Shtesa të videos > IPTV Ultimate.

si të shtoni iptv përfundimtar në kodi

Warning! Ju duhet të përdorni një VPN për të mbetur anonim ndërsa përdorni Ultimate IPTV pasi kjo do të ruajë privatësinë tuaj. Shfrytëzoni 85% zbritje në PureVPN dhe transmetoni përmbajtje të pakufizuar në Ultimate IPTV.

Si të instaloni Ultimate IPTV në Kodi Jarvis Version 16 ose më të lartë

 1. Nisja Kodi Jarvis > klikoni mbi Systems > Menaxher i Dosjeve > Klikoni dy herë Shto Burimin në ekranin tuaj të majtë > Kliko ‘Asnje’ dhe shkruani URL-në http://www.lvtvv.com/repo/ dhe klikoni Done > Shkruani emrinKodil Repo ‘ > Kliko Done > Kliko Ne rregull për të mbyllur kutinë.
 2. Tani po kthehemi tek Kodi kryesor Menu > Klikoni mbi Cilësimet alternativë > shtojons > instaloj nga zinxhir skedar > Kodil Repo > zinxhir
 3. instaloj nga depo > Rezervime Kodil > Shtesa të videos > IPTV Ultimate > instaloj > gëzojnë!

Shkarko Ultimate IPTV Shkarkoji Zinin APK

Shkarkoni drejtpërdrejt i fundit IPTV depo skedarin zip nga Këtu në pajisjen tuaj dhe ndiqni këto hapa për të vazhduar me instalimin Ultimate IPTV.

 1. Kur shkarkimi është i plotë, filloni Kodi në sistemin tuaj > Shko tek shtojons > kutiformë ikonë në të majtë.
 2. instaloj nga zinxhir Opsioni i skedarit > Do të shfaqet një kuti, kërkoni për skedar zip që keni shkarkuar në sistemin tuaj > Prisni instalimin.
 3. Tani klikoni në instaloj nga depo > Kodil depo> video shtojons > i fundit IPTV > instaloj > Tani Gëzojnë!

IPTV Ultimate Not Working / Gabim / onështje në Kodi

IPTV Ultimate Nuk ka lumë në dispozicion

Përdoruesit e Kodi mund të zemërohen ndërsa shohin se mesazhi i njëjtë shfaqet në ekranin e tyre kur përpiqen të transmetojnë një kanal. Kjo mund të jetë më zhgënjyese kur shfaqja juaj e preferuar televizive do të transmetohet.

zgjidhje

Një zgjidhje e thjeshtë për këtë problem është që ju të merrni një Kodi VPN që do të zhbllokojë çdo kufizim gjeografik. Kjo do të thotë që ju nuk mund të shikoni kanalet që janë në dispozicion për të transmetuar jashtë rajonit tuaj, përveç nëse keni një VPN. Në rast se nuk jeni të gatshëm të shpenzoni për të regjistruar një VPN, atëherë mund të provoni VPN më të mirë falas për Kodi.

Ultështja Ultimate Buffering IPTV

Buferimi është një çështje e zakonshme me të cilën përballet kryesisht çdo përdorues i Kodi. Mund të jetë irrituese kur jeni në mes të shfaqjes suaj dhe videoja vazhdon të ndalet për buffering.

zgjidhje

Pastrimi i cache në Kodi mund të zgjidhej me mënyra të ndryshme. Sidoqoftë, zgjidhja optimale është të pastroni cache tuaj me Merlin Auto Cleaner. Kjo shtesë ka potencialin të pastrojë automatikisht të gjitha cache tuaj.

Lista e playlistëve të kanaleve IPTV Ultimate

Kanalet IPTV Ultimate mbulojnë shumë listën e luajtjes. Disa nga kanalet e njohura IPTV janë dhënë më poshtë:

 1. OSN
 2. beIN Sport
 3. Eurosport
 4. MTV
 5. Kinema Premium
 6. Rrjeti vizatimor

Shqyrtime Ultimate IPTV

Përdoruesit e Kodi ndërsa përdorin shtesën Ultimate IPTV në iPhone e tyre përballen me çështje të ndryshme siç është një mesazh që vazhdon të tregojë ‘ky është fundi i Shtesës Ultimate IPTV’. Kjo irriton përdoruesit dhe ata kalojnë në shtesa të tjera Kodi.

rishikim i fundit i iptv

Disa përdorues të Kodi kanë një këndvështrim se shtesa Ultimate IPTV përdor llogaritë e vjedhura IPTV. Si rezultat, kur shumë njerëz filluan të përdorin këtë shtesë, ajo filloi të mbyllte llogaritë.

reddit përfundimtar i iptv

Për të përfunduar gjërat lart

Rrjedhin qindra kanale IPTV në shtesën Ultimate IPTV Kodi. Shtë vendi më i mirë për të parë filma premium pa abonim dhe për të parë ngjarje sportive pa shpenzuar ndonjë monedhë. Kjo shtesë azhurnohet vazhdimisht me lidhje dhe burime të reja, ndërsa aplikon edhe filtra për të ngushtuar rezultatet e kërkimit. Ky udhëzues tregon hapa të detajuar se si të instaloni Ultimate IPTV në Kodi.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Thanks! You've already liked this