Si të instaloni Supremacy Repository Kodi në Krypton, Jarvis & FireStick

Supremacy Repository është një paketë e plotë për të gjitha fjalët e transmetimit që dëshirojnë të kenë një depo të vetme për Filma, Shfaqje TV, dhe Sport etj. shumë përdorues.


Kaloni nëpërmes këtij udhëzuesi nga KodiVPN dhe mësohuni më shumë rreth depove dhe shtesave më të mira të Kodi.

Rishikimi Supremacy Repo

Supremacy Repository është ndër depot më të njohura në komunitetin Kodi. Arsyeja e popullaritetit të saj është se ajo pret shtesa të veta, si dhe shtesa të tjera të palës së tretë. Jo shumë depo kanë shtesën e tyre Kodi dhe pjesa më e mirë në lidhje me Supremacy është se ai ka tre shtesat e veta të ndryshme:

 1. Supremacy; shtesa kryesore që u mundëson përdoruesve të shikojnë Filma, Dokumentarë, Shfaqje TV, filma 4K, filma për fëmijë dhe TV live.
 2. Sport Supremacional; një shtesë shtesë e përqendruar sportive duke siguruar prurje për sportet e gjalla.
 3. Supremaci iptv; një shtesë për të gjithë dashamirët e IPTV.

Magazina Supremacy azhurnohet rregullisht nga zhvilluesit e saj dhe kjo është arsyeja që njerëzit preferojnë të përdorin këtë depo dhe shtesat e saj. Shtesat Supremacy Kodi kanë fituar në mënyrë të pavarur një reputacion të madh për ta, duke ofruar përvojë të shkëlqyeshme të transmetimit.

Si të instaloni depo Supremacy në Kodi krypton 17.6 dhe më lart

Ndiqni këto hapa për të instaluar Supremacy Repository në Kodi Krypton versionin 17.6:

 1. hapur Kodi > Klikoni mbi Ikona e cilësimeve (ingranazhet) > hapur Menaxher i Dosjeve.si të instaloni depo të epërsisë kodi në krypton 17.6
 2. Klikoni dy herë mbi Shto Burimin > Do të shfaqet një kuti dialogu > Klikoni aty ku thotë > Shkruajeni këtë URL në shiritin e adresave “http://2supremacy.uk/repo/” > Kliko Ne rregull > Jepini këtij burimi mediatik një emër si “epërsi> Kliko Ne rregull > Kliko Ne rregull përsëri për të mbyllur kutinë e dialogut.si të instaloni depo të epërsisë kodi në jarvis
 3. Shko prapa ne Menyja kryesore > Kliko Add-ons > Klikoni në Ikona e kutisë nga këndi i sipërm i majtë.si të instaloni depo të epërsisë kodi në firestick
 4. zgjedh Instaloni nga Zip File > Klikoni mbi epërsi > zgjedh supremacy-2.6.zip > pritni njoftimin.shkarkoni depo supremacy
 5. Klikoni në Instaloni nga depoja alternativë > Tani mund të instaloni lehtësisht çdo shtesë nga kjo depo.

instaloni repo kodin epërsi nga skedari zip

Si të instaloni repo supremacy në Kodi Jarvis 16 dhe më poshtë

 1. hapur Kodi Jarvis.
 2. Kliko sistem > Shko tek Menaxher i Dosjeve.
 3. Kliko Shto Burimin.
 4. Kliko <Asnje> dhe shtypni këtë URL http://supremacy.org.uk/zip/repo/ > Kliko Done > Jepni një emër kësaj lidhjeje burimore të mediave si epërsi > Kliko Done > Kliko
 5. Kthehu tek Kodi Home ekran > Kliko sistem > hapur Add-ons.
 6. zgjedh Instaloni nga Zip File > Kliko epërsi > Klikoni mbi supremacy-2.6.zip.

Si të instaloni depo Supremacy në FireStick Kodi

 1. instaloj Kodi në pajisjen Fire Stick.
 2. Shko tek Opsionet e zhvilluesit > Aktivizoni Rregullimet e gabuara të ADB dhe Aplikacionet nga Burime të Panjohura.

Pasi të keni përfunduar hapat e lartpërmendur, referojuni procedurës së instalimit për Kodi Krypton version 17.6.

Shkarkim i depozitave të supremacisë

 1. Shkarkoni skedarin zip shtesë të Supremacy Kodi nga (http://2supremacy.uk/repo/)
 2. Shko tek Menyja kryesore e Kodit.
 3. Klikoni mbi Add-ons.
 4. Kliko kuti
 5. Kliko Instaloni nga Zip File.
 6. Shfletoni sistemin dhe hapni skedarin zip të shkarkuar.
 7. Tani klikoni në Instaloni nga depoja alternativë.
 8. Klikoni mbi
 9. hapur Shtesa të videos dosni dhe instaloni ndonjë prej shtesave tuaja të preferuara Kodi të pranishme në depo dhe filloni transmetimin.

Supremaci Kodi Addons

Supremacy Repository është i ngarkuar me shtesa të shumta të njohura Kodi si:

 1. Aspis
 2. Yoda
 3. IPlayer BBC
 4. Elektra Vault
 5. Tmerret e natës
 6. Planeti MMA
 7. Supremaci iptv
 8. Sport Supremacional
 9. krejtësisht
 10. Joyride

Të gjitha këto shtesa janë aktualizuar dhe ato funksionojnë në mënyrë të përsosur. Unë personalisht u përpoqa të instaloja të gjitha këto shtesa një nga një dhe nuk u përballa me asnjë çështje.

Pyetje mbi epërsinë

Shumë njerëz në të gjithë botën kanë përdorur depo supremacie. Në mënyrë të ngjashme, përdoruesit e saj kanë postuar shumë pyetje në forume të ndryshme. Këtu janë dy shqetësimet më të zakonshme të ngritura nga shumë përdorues:

Repo e epërsisë që nuk funksionon

Në periudha të caktuara, ju mund të mos keni mundësi të hyni në depo Supremacy dhe kjo mund të jetë për dy arsye kryesore. Ose depoja po i nënshtrohet një azhurnimi ose URL-ja e burimit që keni shtuar në Kodi është e pasaktë.

Gjithmonë sigurohuni që të shkruani URL-në e saktë të burimit të mediave dhe para se të shtoni URL-në, gjithmonë kontrolloni nëse URL-ja e burimit është në internet apo jo.

Shtesa Supremacy që nuk funksionon

Kjo nuk ndodh normalisht sepse shtesa Supremacy Kodi azhurnohet kohë pas kohe dhe shtesa nuk ka zbritur asnjëherë. Sidoqoftë, nëse shtesa nuk po punon në sistemin tuaj, atëherë provoni të ri-instaloni shtesën nga depoja.

Sigurohuni që po përdorni një depo të azhurnuar Supremacy sepse nëse po përpiqeni të instaloni këtë shtesë nga ndonjë depo tjetër, shanset janë që të mund të bini për një version të vjetëruar.

përfundim

Supremacia është një depo e shkëlqyeshme që ka çdo shtesë të nevojshme për shikimin e tepruar. Depoja është e besueshme pasi ka qenë e azhurnuar për mjaft kohë tani dhe përdoruesit në lidhje me të nuk kanë raportuar gabime ose çështje.

Fakti që ai pret shtesat e veta e bën atë një depo të besueshme dhe cilësia e shtesave të saj është gjithashtu e jashtëzakonshme. Unë do t’i rekomandoja përdoruesve të provojnë këtë depo por jo pa një VPN të paguar ose më të mirë për Kodi sepse përdorimi i shtesave të palëve të treta ju bën të prekshëm ndaj çështjeve ligjore.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map