Si të instaloni Playlist Loader Kodi Addon në më pak se 5 minuta

Përshëndetje të gjithëve, ndiqni këtë udhëzues nga kodi vpn për të mësuar se si të instaloni shtesën e Playlist Loader Kodi shtesë.

Meqenëse emri i tij është vetë-shpjegues, shtesa e Playlist Loader Kodi ndihmon përdoruesit të krijojnë, rregullojnë dhe menaxhojnë listën e tyre të përmbajtjes si këto shtesa kodi.

Sigurohuni që përdorni një VPN për Kodi ndërsa përdorni këtë shtesë për të siguruar praninë tuaj në internet nga hakerat dhe sytë e spiunazhit.

Playlist Kodi është një shtesë e shkëlqyeshme për vëzhguesit e mëdhenj, pasi u pëlqen të grumbullojnë përmbajtjen e tyre të preferuar. Ndiqni këtë udhëzues hap pas hapi për të instaluar shtesën Playlist Loader Kodi shtesë.

Lista e playlist Kodi Shkarkoni URL-në e Zyrës së Rezervuarës

Playlist Loader Kodi ishte i disponueshëm më parë përmes depove SuperRepo, por pasi ajo depozitë u mbyll, tani është në dispozicion në Magazinën e Kodil.

Ju mund ta shkarkoni dhe instaloni Playlist Loader Kodi direkt në sistemin tuaj duke ndjekur këto hapa:

 1. Shkarkoni skedarin zip të depozitave Kodil.
 2. hapur Kodi > Klikoni mbi shtojons > Klikoni në kutiformë.
 3. Kliko instaloj nga zinxhir skedar > Shfleto dhe Ngarkoni shkarkuarat zinxhir skedar > Prisni që shtesa të aktivizohet.
 4. Kliko Instaloni nga depoja > Depo e Kodilit > Shtesa të videos > zgjedh Loader playlist > Kliko instaloj.

Si të instaloni Playlist Loader Kodi Addon në Leia ose Krypton Versione

 1. Nisja Kodi > Shko tek Cilësimet > Kliko skedar menaxher > Klikoni dy herë shtoj burim.si të instaloni listën e playlist loop kodi addon
 2. Klikoni ‘Asnje’ > Shtypni këtë URL http://www.lvtvv.com/repo/ > Kliko Ne rregull > Jepni emrin këtij burimiKodil Repo‘ > Kliko Ne rregull.si të instaloni addon kodi adder kodi addon në krypton version 17.6 ose më të ulët
 3. Greva ‘Backspace “ kyç disa herë për t’u kthyer te Kodi kryesor Menu > Kliko shtojons > Klikoni mbi kuti ikonë nga këndi i sipërm i majtë.kod shtesë playlist kodi addon
 4. zgjedh instaloj nga zinxhir skedar > zgjedh Kodil Repo > Klikoni mbi zinxhir > Depoja do të instalohet.si të shtoni listën e playlistit kodi addon
 5. Kliko instaloj nga depo > hapur Kodil depo > Kliko video shtojons > zgjedh Loader playlist > Kliko instaloj > Shtesa do të aktivizohet.setup kodi shtesë për ngarkuesin e listës për luajtje
 6. Kthehu tek Menyja kryesore e Kodit > hapur shtojons > Kliko video shtojons > Kliko Loader playlist > gëzojnë!kodi i ngarkuesit për playlist
 7. Kur hapni Loader Playlist, klikoni në Shto një listë të re > Këtu ju duhet të vendosni emrin e listës d.m.th. IPTV Botërore.
 8. Klikoni në Lista e largët e URL-së > Tani do t’ju kërkojë të futni lidhjen, kështu që kopjoni dhe ngjisni URL-në https://pastebin.com/mts3zEq0/
 9. Nëse ju pyet që të zgjidhni Log Log, atëherë zgjidhni Logo nga File > Pasi të keni mbaruar me këto ndryshime, hapni përsëri shtesën shtesë për Playlist Loader > Një opsion i ri do të shfaqej me emrin World IPTV, klikoni mbi të dhe shijoni transmetim live.

Si të instaloni Playlist Loader Kodi Addon në Jarvis Version 16 ose më të lartë

Ju gjithashtu mund të instaloni Playlist Loader Kodi në Jarvis gjithashtu. Thjesht ndiqni këtë procedurë:

 1. Nisja Kodi > shkoj ne sistem > zgjedh skedar menaxher > shtoj burim > Asnje > Shtypni këtë URL http://www.lvtvv.com/repo/ > Ne rregull > Shkruani emrinKodil Repo ‘ > Kliko Ne rregull.
 2. Shko prapa ne Kodi shtëpi ekran > sistem > shtojons > instaloj nga zinxhir skedar.
 3. Gjeni dhe klikoni ‘Kodil Repo ‘ > Kodil.zinxhir
 4. instaloj nga depo > Kodil depo > video shtojons > Loader playlist > instaloj > Prisni për të instaluar shtesën Loader Playlist.

Si të instaloni Playlist Loader Kodi Addon në Fire Stick

Përdoruesit e Fire Stick do të duhet të instalojnë së pari deponimin Kodi dhe Kodil për të instaluar shtesën Playlist Loader Kodi shtesë. Përdoruesit mund të fillojnë duke ndjekur këtë udhëzues kodi firestick.

Ndryshimi i vetëm në procedurë është pas hap 5, do të duhet të shkosh te shtojons > video shtojons > Klikoni Loader Playlist > Kliko instaloj.

Loading Playlist Kodi Not Working / Gabimet / ështjet

Përdoruesit vazhdojnë të përballen me gabime me shtesat më të mira kodi për shkak të praktikave të tyre të paligjshme. Ende ekzistojnë gabime të caktuara në lidhje me listën e playlist Loader Kodi që mund të rregullohen. Ne kemi renditur gabimet me rregullimet e tyre, hidhni një sy:

Gabim në regjistrin e listës së lojtarit

Nëse Shtesa Loader Kodi për Playlist është duke treguar këtë gabim, atëherë arsyeja prapa mund të jetë azhurnimi i vazhdueshëm i shtesës ose mbyllja e depove.

Fix

Për të rregulluar këtë gabim, duhet të shihni nëse burimi i Playlist Loading Kodi 2017 është ende duke punuar apo jo. Nëse burimi është akoma aktiv, atëherë një azhurnim mund të jetë në proces. Prisni disa orë dhe provoni të hyni përsëri në shtesën.

Kodi i Luajtësit Kodi nuk arriti të instalojë varësinë

Ky gabim ka të bëjë me burimin e depos, sikur nëse depoja nuk është e disponueshme ose është vjetëruar, atëherë shfaqet ky gabim.

Fix

Për të rregulluar këtë gabim, provoni të përdorni një depo të besueshme ose zyrtare. Kështu që nuk duhet të hasni në një gabim të tillë.

Përvec këtyre gabimeve, mund ta mbani Loading Kodi-in tuaj Playlist larg gabimeve, pastaj të mbani cache tuaj të pastër dhe të azhurnoni shtesat tuaja rregullisht.

Lista e URL-së e blerësit të listës së blerësit

Këtu janë disa lista URL për rajone të ndryshme:

 1. Lista gjermane
 2. Lista e URL-ve me përmbajtje indo-pako
 3. Lista e SH.B.A.
 4. Lista e Mbretërisë së Bashkuar

Përfundimi

Shtesa për listën e luajtësve Kodi shtesë është diçka e re dhe e rrallë. Nuk janë si shtesat e tjera që përdoren për të parë sportet e filmit, etj. Përdoruesit e përdorin këtë shtesë për administrimin e listave të dëgjimit në media. Përdoruesit mund të shkarkojnë listat e URL-ve, si dhe për të parë përmbajtjen e përqendruar në gjeo.

Ne ju kemi ofruar një pasqyrë të shkurtër dhe procedurën e shkarkimit të Loader Kodi addon. Tani mund të shkarkoni dhe të shijoni duke grumbulluar listat e listave të dëgjimit tuaj të preferuar.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Thanks! You've already liked this