Si të instaloni Kodi Krypton, Leia dhe Jarvis On Xbox One

Kodi; më parë XBMC, tani ka zgjeruar mrekullitë e saj në një platformë tjetër. Aboutshtë koha që Kodi u kthye në platformën e fillestarëve të tij, përkatësisht Xbox One.


Kodi e njoftoi atë në faqen e tyre zyrtare se ata tani po e fillojnë atë në Xbox One, duke shkaktuar një stuhi diskutimesh. Forumet dhe bloget kanë filluar të vërshojnë në lidhje me këtë lajm dhe tani të gjithë kanë një vëmendje për azhurnimet Xbox One Kodi. Mos harroni të instaloni një VPN për Kodi për të mbrojtur privatësinë tuaj.

Shkarkim Xbox One Kodi

Shfletoni dyqanin Microsoft App për shkarkimin e kutisë One Kodi.

Data e lëshimit zyrtar të Xbox One Kodi

Xbox one në Kodi u lëshua zyrtarisht në 29 Dhjetor 2017, duke i dhënë fund vitit në një mënyrë me ndikim.

Përditësimi Xbox One Kodi

Përditësimi i Kodi është i thjeshtë dhe i ngjashëm me instalimin e Kodi në Xbox One. Versionet e Kodi vazhdojnë të azhurnohen në internet dhe faqja nga e cila keni instaluar Kodi do të ketë versionin e azhurnuar, kur të vijë përditësimi. Pra, gjithçka që ju duhet të bëni është të ndiqni procedurën e instalimit edhe një herë për të azhurnuar Kodi.

Si të instaloni Kodi Krypton Version 17.6 ose më të ulët në Xbox One

Ndiqni këtë udhëzues të instalimit Xbox One për Kodi hap pas hapi:

 1. Shkoni në dyqan skedë (e pranishme në këndin e sipërm të majtë) > Kliko Kërko > lloj “Kodi”.
 2. Kur të shfaqet rezultati i kërkimit, do të shihni një mundësi “Merrni” përkrah aplikacionit Kodi > Kliko “Marr” > Shkarkimi do të fillojë dhe do të instalohet pasi të përfundojë shkarkimi.
 3. Kliko “Nisja” > Tani shijoni Kodin në Xbox One, brohorisni!

Si të instaloni Leia Version 18 Beta në Xbox One

Procedura e shkarkimit dhe instalimit për instalimin e Kodi version 18 Leia në Xbox One është e njëjtë me atë të përshkruar më lart për Kodi Krypton Version 17.

Si të instaloni / vendosni Kodi Jarvis Version 16 ose më të lartë në Xbox One

Fatkeqësisht, Kodi Jarvis nuk është në dispozicion në Xbox One. Vetëm po i mbështet Kodi 17 dhe Kodi 18. Prandaj, ne nuk kemi ndonjë konfigurim zyrtar të Kodi Xbox One për Jarvis.

Si të instaloni Kodi Xbox One në Fire Stick

instaloj Kodi në Fire Stick duke ndjekur udhëzuesin tonë.

 1. Pas instalimit të Kodi në Fire Stick, Connect Fire Stick në Xbox One duke përdorur HDMI.
 2. Një ndërfaqe Fire Stick do të shfaqet në Xbox One > hyr në Cilësimet megjithëse ndërfaqja Fire Stick > hapur Aplikimet > Klikoni mbi Menaxhoni Aplikimet e Instaluara > Klikoni dhe Drejtoj Kodi.
 3. Kjo është ajo, e thjeshtë! Shijoni Kodi Xbox One për të transmetuar gjithçka që dëshironi.

Si të instaloni Xbox One Kodi / Setup pa zjarr Stick

Pa Fire Stick, mund të instaloni Kodi vetëm në Xbox One përmes Raspberry Pi.

Si të instaloni Kodi Xbox One në Raspberry Pi

Ndiqni këto hapa për të instaluar një aplikacion të Kodi Xbox:

 1. hapur Pije mjedër.
 2. instaloj Kodi në Raspberri Pi 2/3.
 3. Pas instalimit të Kodi në Raspberry Pi, Connect pajisjen tuaj Raspberry Pi në Xbox One përmes kabllit HDMI.
 4. Raspberry Pi do të zbulohet nga Xbox One dhe do të keni mundësi të hyni në Kodi në Xbox One përmes saj.

Kjo është një mënyrë tjetër e konfigurimit të Kodi Xbox One.

Besëlidhja Kodi Xbox One

Covenant është një nga shtesat më të njohura të Kodi për të transmetuar Filma dhe shfaqje televizive në Kodi. Ka një numër të madh të ofruesve dhe prurje me cilësi të lartë. Përdorimi i besëlidhjes Kodi shtesë në Xbox One është padyshim një përvojë e shkëlqyeshme.

Ju mund ta instaloni Covenant Kodi në Xbox një duke ndjekur udhëzuesin tonë, “Si të instaloni shtesën Covenant Kodi”.

Xbox One Kodi Ndërton

Përmirësoni përvojën tuaj në Kodi me këto ndërtime të mahnitshme të Kodit.

 1. Bum Shakalaka Build
 2. Diggz Build
 3. Ndërtimi i JayHawk
 4. Ttm media
 5. Duff njeri
 6. Dazbo ndërtuar
 7. Dragoit Kelt
 8. Optimus Green
 9. Grinnys Build
 10. Ndërtuar MFB

Nga këto të gjitha, ne kemi zgjedhur tre të parët për ju:

1) Bum Shakalaka Build

Si të instaloni Xbox një kodi

Boom Shakalaka Build është një ndërtim i mahnitshëm nga Dimitrology që ka disa nga shtesat më të mira kodi për Filma, Shfaqje TV dhe Sport. Shtesat janë të azhurnuara dhe vetë ndërtimi është i besueshëm dhe i shpejtë.

Ka një kategori të duhur Sporti për të gjitha fjalët e rrjedhës Sportive dhe ka edhe disa kategori të tjera.

2) Diggz Build

Xbox One Kodi Ndërton

Gjëja më e mirë në lidhje me këtë ndërtim Kodi është se ajo ka një ndërfaqe shumë të qartë dhe të rregulluar mirë. Për më tepër, kjo ndërtesë ka të gjitha shtesat më të kërkuara që çdo vëzhgues i ëmbël dëshiron të ketë.

3) JayHawk Build

si të instaloni xbox një kodi në krypton version 17.6 ose më të ulët

JayHawk Build është e mbushur me të gjitha shtesat kryesore, plotësisht funksionuese dhe ka marrë disa kategori të ngrohta si përmbajtja e të rriturve gjithashtu.

Xbox One Kodi Addons (Punë)

Më poshtë janë shtesat Kodi Xbox One të cilat po funksionojnë mirë që tani:

 1. Zanafilla e Rilindur
 2. Eksodi Kodi Addon
 3. Placenta Kodi Addon
 4. Kodi Addon fantastik
 5. ShowBox Kodi Addon
 6. Bollocks Dogs

Lëkurat Xbox One Kodi

Ne kemi zgjedhur disa nga lëkurat më të mira kodi xbox një për ju. Ju mund të zgjidhni nga cilindo prej këtyre lëkurave kodi xbox një për të personalizuar aplikacionin tuaj Kodi sipas shijes tuaj.

 1. Aeon Nox 5: Redux
 2. metropol
 3. Avatar
 4. Bello 6
 5. kurorë
 6. FTV
 7. KAOSbox
 8. Paw Petrol
 9. zemërim i çastit
 10. Peppa Pig

Megjithatë, nga këto, ju duhet të provoni këto lëkurat më të mira kodi:

1) Aeon Nox 5: Redux

Lëkurat Xbox One Kodi

Aeon Nox 5: Redux është një lëkurë shumë e pastër dhe tërheqëse që ofron një ndërfaqe të lezetshme. Opsionet dhe kategoritë e shkëlqyera të riprodhimit e bëjnë atë një lëkurë të mrekullueshme të ketë në Kodi.

2) Metropol

si të instaloni xbox një kodi në versionin jarvis 16 ose më të lartë

Metropolis është një lëkurë e thjeshtë dhe e qetë për të gjithë përdoruesit e Kodi. Ai tregon informacionin më të mundshëm të mediave me tekst dhe ikona të mirëorganizuara. Ka shumë tema dhe menutë personalizuese.

3) Bello 6

Si të instaloni Xbox One Kodi / Setup në firestick

Bello 6 është gjenerata e gjashtë e lëkurës së Bello Kodi. Ka shumë karakteristika të mahnitshme, plus një ndërfaqe shumë të këndshme dhe me stil.

Xbox One Kodi Reddit

Që kur u lëshua Xbox One në Kodi, çdo forum u përmbyt duke i lënë njerëzit të trembeshin. Përdoruesit e Kodi dhe Xbox një e morën atë në Reddit për të shprehur lumturinë e tyre për këtë lajm.

Ka shumë fije Kodi xbox një Reddit, nga të cilat kemi zgjedhur disa.

Si ky shok, i cili është një përdorues i rregullt i Kodi dhe mahnit nga ky lajm.

Këtu është një djalë tjetër i lumtur:

Sidoqoftë, ka përdorues që shqetësohen për paqëndrueshmërinë e tij:

Alternativa Xbox One Kodi

Ka shumë alternativa Kodi xbox një si:

 1. Kodi mbi Roku
 2. Kodi në Raspberry Pi 
 3. Kodi në iPad
 4. Kodi në Firestick
 5. Kodi në Windows
 6. Kodi në Apple TV
 7. Kodi në Nvidia Shield

Xbox One Kodi Hack

Xbox One për Kodi është njoftuar 5 ditë më parë dhe nuk ka asnjë hack të tillë të disponueshëm për të tani. Sidoqoftë, dikush mund të dalë së shpejti me një të tillë së shpejti.

Fjalët përfundimtare

Xbox One Kodi është padyshim një përparim i shkëlqyeshëm për komunitetin Kodi. Kjo sapo e ka futur Kodin në një nivel të ri në konkurs. Vendosja e Kodit është ilustruar shkurtimisht në udhëzuesin tonë. Shtesat Xbox One nuk duhet të bëhen të ditura, por me siguri hacks Kodi xbox One së shpejti do të dalin. Tani ekzistojnë disa alternativa të Kodi xbox një, por me siguri, ato do të hihen së shpejti.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map