Si të instaloni iPlayer BBC Kodi Addon dhe rrymat e hyrjes jashtë MB

si të instaloni-BBC-iplayer-në-kodi


Ky artikull diskuton hapa të thjeshtë për instalimin e iPlayer të Kodit të BBC-së, por gjithashtu ofron informacione se si të zhbllokoni shtesën iPlayer të BBC jashtë MB, me një VPN për Kodi.

Kodi VPN është një gjë e domosdoshme që të keni diçka për të gjithë përdoruesit e Kodi sepse kjo është një shtesë shtesë e kufizuar me Kodin dhe nuk do të funksionojë nëse nuk përdorni një server në Mbretërinë e Bashkuar.

Nëse jeni adhurues i televizionit britanik, atëherë iPlayer i BBC-së duhet të jetë një shërbim në streaming. Shtesa zyrtare e iPlayer BBC për Kodi ju lejon të shikoni, shfaqje popullore, ngjarje live, lajme, transmetime radio, sporte, dhe shumë më tepër.

Rezervimi Kodi iPlayer i BBC-së (IPlayer WWW)

“IPlayer WWW” është depoja nga ku mund të instaloni shtesë IPlayer të BBC-së dhe të shijoni shfaqje të pakufizuara britanike. Ju nuk duhet të shtoni këtë depo manualisht pasi është tashmë në dispozicion në Kodi.

Mjerisht, shtesa funksionon vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Megjithëse, ekziston një mënyrë për të hyrë në këtë shtesë duke përdorur një Kodi VPN dhe anashkaluar kufizimet gjeografike – ne do të vijmë në këtë temë më vonë.

Si të instaloni iPlayer BBC Kodi në Kodi Leia dhe Krypton

Këtu janë hapat për të instaluar iPlayer BBC në versionin 18 Kodi Leia dhe Krypton 17.6 ose më të ulët. Vini re se fotot e përmendura më poshtë janë marrë nga Kodi 17.6 version Krypton.

 1. Pas instalimit të Kodi version 17.6 ose më të ulët, lansoni programin në sistemin tuaj dhe zgjedh opsion shtesë nga menuja kryesore.si të instaloni kodi bbc iplayer
 2. Kliko sipër formë e paketës simbol (Shfletuesi Addon).si të instaloni kodi bbc iplayer në versionin krypton 17.6 ose më të ulët
 3. Kliko “Instaloni nga depoja” alternativë.si të instaloni kodi bbc iplayer në versionin jarvis 16 ose më të lartë
 4. tani Zgjidhni “Addon Video” alternativë.kodin kodin bbc iplayer
 5. Gjej “IPlayer WWW” depo dhe zgjedh ajo.si të instaloni kodi bbc iplayer në firestick
 6. Tani pasi të keni zgjedhur depo IPlayer Kliko instaloj alternativë.Si për të parë iPlayer Kodi BBC jashtë MB
 7. Tani prisni për njoftimin “Addon aktivizohet“.

Si të shikoni Kodl BBC iPlayer në SH.B.A.

Si të instaloni iPlayer BBC Kodi në Jarvis Version 16 ose hapa më të lartë

Hapat për mënyrën e instalimit të IPlayer të BBC-së në Kodi nuk janë shumë të ndryshme nga hapat e mësipërm. Këtu janë hapat për të instaluar IPlayer BBC në Kodi Jarvis ose më të Lartë:

 1. Pas instalimit të Kodi version 16 ose më të lartë, hapni Kodi dhe Zgjidhni Video alternativë.
 2. Kliko Add-ons alternativë.
 3. Shkoni te Të merrni më shumë opsion duke lëvizur poshtë.
 4. Kërkoni “IPlayer WWW” depo dhe më pas zgjedh ajo.
 5. Klikoni mbi instaloj alternativë.
 6. Prisni konfirmimin përmes njoftimit “Addon Enabled”.

Shtesa BBC IPlayer tani është instaluar dhe mund të qaseni duke shkuar te Video>Add-ons>IPlayer WWW nga menyja kryesore.

Shkarkoni Kodin iPlayer të BBC-së (Metoda e drejtpërdrejtë)

Nga ana tjetër, shtesën mund ta shkarkoni direkt nga faqja e internetit zyrtare e Kodi. Vetëm ndiqni këto hapa:

 1. Së pari, shkarkoni faqen e internetit zyrtare të Kodit.
 2. hapur Kodi App në sistemin tuaj, zgjedh “Shtoni në” opsion nga menyja kryesore.
 3. tani Kliko në kutinë e formës së paketës së mësipërme (Shfletuesi Addon).
 4. zgjedh Instaloni nga Dosje zip, lundroni atje ku keni shkarkuar skedarin ZIP dhe instaloni “Plugin.video.iPlayerwww-3.0.22.zip”
 5. Prisni njoftimin “Addon Enabled”.

Si të shikoni iPlayer-in Kodi BBC Jashtë MB

Një nga mënyrat për të parë IPlayer në BBC në Kodi jashtë vendit apo jashtë MB është përmes një Kodi VPN. Me një server VPN në Mbretërinë e Bashkuar, ju mund të ndryshoni adresën tuaj IP dhe të përdorni çdo përmbajtje në iPlayer BBC.

Por mos harroni se jo të gjithë VPN janë në gjendje të ofrojnë qasje në Kodin BBC IPlayer. Shtë e rëndësishme të zgjidhni VPN-në e duhur, e cila zhbllokon iPlayerin BBC jashtë MB.

Nëse jeni duke kërkuar për VPN për të zhbllokuar IPlayerin BBC jashtë Britanisë së Madhe, gjithmonë kërkoni VPN që ofron një server në Mbretërinë e Bashkuar, jep performancë të shpejtë dhe ka një garanci për kthimin e parave. Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të provoni VPN dhe në rast se nuk arrin të zhbllokojë IPlayerin e BBC-së, mund t’i merrni paratë tuaja.

Hapat për të zhbllokuar IPlayerin BBC në sistemin tuaj

 1. Regjistrohuni për ofruesin tuaj të dëshiruar VPN për Kodi.
 2. Shkarkoni konfigurimin dhe instaloni VPN në sistemin tuaj.
 3. Hyni në llogarinë tuaj.
 4. Shkoni te opsioni i serverit dhe lidheni me një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 5. Tani hyr në shtesën iPlayer të BBC-së në Kodi dhe shijoje transmetim të pakufizuar.

Si të shikoni Kodl BBC iPlayer në SH.B.A.

Mos u shqetëso nëse po jeton në Sh.B.A dhe dëshiron të shikosh Kodarin BBC IPlayer. Procedura për të parë Kodi BBC IPlayer në SHBA do të mbetet e njëjtë. Duke përdorur një shërbim VPN, mund të qaseni në Kodin BBC IPlayer shtesë në SH.B.A. ose kudo në botë. Edhe pse ekzistojnë metoda të tjera për të hyrë në përmbajtje nga iPlayer BBC, por VPN mbetet zgjidhja më e mirë për të zhbllokuar Kodl BBC IPlayer jashtë MB.

Një përfitim tjetër i shtuar i përdorimit të shtesës zyrtare është se kanalet dhe shfaqjet e drejtpërdrejta britanike tërhiqen direkt nga faqja zyrtare e BBC. Kjo e bën rrjedhën të qetë, dhe nuk është e nevojshme të përballeni shpesh me çështjet buffering të IPlayer Kodi në BBC.

IPlayer i Kodit BBC nuk punon / gabon / çështje

Kontrolloni Gabimin në Log

Gabimi më i zakonshëm me të cilin përballen shumica e përdoruesve është “Kontrolloni regjistrin për më shumë informacion”. Kjo çështje lind kur ju jeni duke u përpjekur për të hyrë në përmbajtje gjeo-bllok, të tilla si BBC IPlayer jashtë MB.

zgjidhje

Zgjidhja më efektive për gabimin e përmendur më lart është përdorimi i VPN. Për shkak të kufizimit të gjeo-kufizimit, duhet të keni vendndodhjen IP të MB për të hyrë në shtesën. Një shërbim VPN ofron mundësinë për të ndryshuar vendndodhjen tuaj duke u lidhur me një server në Mbretërinë e Bashkuar. Vendosja e vendndodhjes së IP në Mbretërinë e Bashkuar do ta heq këtë gabim brenda disa minutash.

Nuk arriti të lidhë depon

Secondështja e dytë më e zakonshme është e dështuar në lidhjen e depove. Kjo çështje ka të bëjë me skedarët që mungojnë në depo ose instalimin e pasaktë.

zgjidhje

Për të parandaluar këtë gabim gjithmonë kontrolloni lidhjen tuaj të internetit. Nëse interneti juaj nuk po punon siç duhet ose ka ndërprerje gjatë shkarkimit, shanset për të humbur skedarët nga repo rriten. Për të kapërcyer këtë problem, fshini depon ekzistuese dhe shkoni për një instalim të freskët.

IPlayer i BBC Kodi Faqs

Si mund ta marr iPlayer BBC në Kodin Box tim

 1. Instaloni dhe Shkarkoni Kodi në Kutitë tuaja Kodi.
 2. Hapni aplikacionin Kodi dhe ndiqni hapat e ngjashëm të përmendur më lart se si të instaloni shtesë iPlayer BBC për Krypton 17.6 ose më të ulët dhe Jarvis 16 ose më të lartë.
 3. Tani shijoni kanalet dhe shfaqjet tuaja të preferuara të drejtpërdrejta britanike në Kodi Box tuaj.

Mund të merrni iPlayer të BBC-së në Kodi Amazon Firestick

Ju gjithashtu mund të merrni shtesa BBC iPlayer edhe në Amazon Firestick gjithashtu! Këtu janë hapat për të instaluar shtesën BBC iPlayer Kodi:

 1. Së pari, shkarkoni dhe instaloni Kodi në Amazon Firestick.
 2. hapur Amazon Firestick dhe zgjedh “System”.
 3. Tani gjeje “Settings” opsione nga menyja dhe zgjedh ajo.
 4. Zgjidhni “Opsionet e zhvilluesve”.
 5. mundësoj “Aplikacione nga burime të panjohura” dhe “Debugging ABD”.
 6. Tani shkoni në menunë në shtëpi dhe shkruani “Kodi”opsioni i kërkimit.
 7. tani hapur aplikacionin Kodi dhe ndiqni hapat e ngjashëm të përmendur më lart se si të instaloni shtesë IPlayer të BBC për Krypton 17.6 ose më të ulët dhe Jarvis 16 ose më të lartë.

A është iPlayer BBC në Kodi

Po! IPlayer BBC është absolutisht falas në Kodi dhe ju mund të shijoni kanale dhe shfaqje të pakufizuar britanike. Ju nuk duhet të paguani abonim mujor për të parë shfaqjen ose filmin tuaj të preferuar në iPlayer Kodi të BBC-së.

Sidoqoftë, nëse jetoni jashtë MB, atëherë VPN është një kërkesë thelbësore për të hyrë në shfaqjet e iPlayer të BBC-së dhe kanaleve live në Kodi për shkak të kufizimeve gjeo.

përfundim

Shtesa BBC IPlayer në Kodi është një nga shtesat më të mira iptv kodi për përdoruesit që duan të shikojnë kanale të drejtpërdrejta britanike dhe të tregojnë. Shpresoj se ky artikull do t’ju ndihmojë se si të instaloni BBC IPlayer Kodi. Për më tepër, ai gjithashtu siguron përgjigje për të gjitha pyetjet tuaja në lidhje me çështje gjatë përdorimit të iPlayer BBC xbmc.

Megjithatë, nëse doni të dini më shumë rreth iPlayer-it në BBC, ju lutemi përmendni komentet tuaja më poshtë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map