Si të instaloni IceFilms në Kodi në më pak se 4 minuta

icefims-kodi-shtesë

Kjo shtesë është e disponueshme me Kodil Repository dhe është mbuluar për Kodi Leia, Krypton dhe Kodi Jarvis në këtë udhëzues.

Për shumë vite përreth, IceFilms ka jetuar në pritshmëritë e tij si një nga shtesat më të mira të filmit në botën Kodi. Ju mund të filmoni gjatë gjithë ditës.

Sigurohuni që po përdorni një kodi vpn për të mbrojtur praninë tuaj në internet nga malware dhe hakerat. Jo vetëm kaq, do t’ju ofrojë gjithashtu një qasje të pakufishme në një pjesë të madhe të përmbajtjes që është e kufizuar në rajonin tuaj.

Si të instaloni IceFilms në Kodi Leia dhe Krypton Versione

 1. hapur Kodi > Pastaj shkoni tek Cilësimet > Klikoni mbi skedar menaxher > Tani klikoni dyfish shtoj burim > Do të shfaqet një kuti, kështu që klikoni ‘Asnje’si të instaloni akullnajat në kodi
 2. Shtypni URL për depo http://kdil.co/repo/ > Pastaj klikoni Ne rregull > Nëse shikoni në fund do të kërkojë emrin e burimit të mediave, kështu që shkruaniKodil Repo ‘ > Pastaj klikoni Ne rregull.si të instaloni akullnajat në kodi krypton version 17.6 ose më të ulët
 3. Shko tek Kodi shtëpi > Pastaj zgjidhni shtojons opsion që shfaqet në menunë e majtë > Tani klikoni në kutiikonë e vendosur në menunë e sipërme.akullnajat në konfigurimin e kodit
 4. Në këtë faqe ju duhet të zgjidhni instaloj nga Dosje zip alternativë > Shkoni poshtë për të klikuar nëKodil Repo‘ > Zgjidhni depo Kodil.zip > Do të duhet kohë për të instaluar depo.zipfilms kodi zip file shkarko url
 5. Pasi të keni instaluar, klikoni në Instaloni nga depoja > Pastaj zgjidhni Kodil depo > Shko tek Shtesa të videos > atëherë IceFilms > shtyp instaloj > Tani prisni që instalimi të bëhet.akullnajat në cilësimet kodi
 6. Pasi të keni përfunduar, kthehuni tek Kodi Home Screen > Klikoni mbi Add-ons > Atëherë VShtesa ideo > Më në fund ju duhet të klikoni në IceFilms > Zgjidhni seksionin Filmat dhe Shijoni!

si të shtoni akullnajat në kodi

Si të instaloni IceFilms në Kodi Jarvis Version 16 ose më të lartë

 1. hapur Kodi Jarvis > Në frontin e ekranit tuaj klikoni mbi sistem > Pastaj klikoni në skedar menaxher > Shkoni poshtë për të klikuar dyfish shtoj burim.
 2. Klikoni mbi ‘Asnje’ kur hapet kutia e dialogut > Pastaj shtypni këtë URL http://kdil.co/repo/ dhe klikoni Done > Tani shkruajeni këtë emërKodil Repo‘Dhe përsëri klikoni mbi Done nëse shfaqet opsioni > Pastaj klikoni Ne rregull për të mbyllur kutinë.
 3. Tani shkoni te Kodi shtëpi > Klikoni mbi sistem > atëherë Add-ons > Instaloni nga Zip File alternativë > Kjo ju sjell në një kuti tjetër ku duhet të klikoni Kodil Repo > atëherë Kodil.zip
 4. Tani klikoni në Instaloni nga depoja > Kjo do t’ju çojë në një numër të depove, kështu që klikoni në Depo e Kodilit > video Add-ons > IceFilms > instaloj > Shijoni Filmat dhe shfaqjet TV!

IceFilms Shkarkoni Zip URL-në

Ekziston mundësia që ju të mund të kaloni tre hapat e parë në instalimin e IceFilms Kodi 2019 duke ndjekur hapat e mëposhtëm:

 1. Shkarkoni skedarin zipFilms nga KETU dhe ruajeni në kompjuterin tuaj.
 2. Hap Kodin > Pastaj shkoni te Shtesat > Ikonë kuti > Klikoni në opsionin Install from Zip File dhe prej andej Navigoni skedarin e shkarkuar dhe prisni instalimin.
 3. Shkoni te Instalimi nga Repository > Depo e Kodilit > Shtesa të videos > Pastaj IceFilms > instaloj > gëzojnë!

IceFilms që nuk funksionojnë / Fiksojnë / onështjet në Kodi

Kur Repository Fusion u rrëzua nga zbatimi i ligjit, IceFilms u desh të gjente depo të tjera kodi që të futeshin, dhe aty ku filluan të ndodhin gabime. Disa nga gabimet dhe rregullimet e tyre janë dhënë më poshtë:

IceFilms nuk arriti të instalojë varësinë

IceFilms Kodi 2019 ishte për herë të parë në dispozicion në Fusion Repository. Pas rënies së Fusion, shumë përdorues të Kodi u përpoqën të instalonin shtesën, por ajo u shfaq “Gabim për të instaluar varësinë”. Kjo do të thotë se depoja në të cilën ishte e disponueshme kjo shtesë, i munguan disa skedarë të nevojshëm.

zgjidhje

IceFilms tani është në dispozicion në Magazinën e Kodil që funksionon në mënyrë perfekte. Në udhëzuesin tonë më sipër kemi diskutuar të njëjtën qasje që ka të bëjë me Fusion Repository.

IceFilms dështon në rrjedhë

Përdoruesit e Kodi gjithashtu janë gjetur duke u ankuar në lidhje me dështimin e shtesës për të transmetuar asgjë. Këto çështje kanë të bëjnë me zhvilluesit e IceFilms d.m.th. Eldorado. Shtesa nuk arrin të kapë lidhjet e jashtme dhe nuk është në gjendje të sigurojë shërbim streaming.

zgjidhje

Për këtë lloj gabimi, është më mirë të prisni që zhvilluesit të rregullojnë këtë çështje dhe më pas të provoni të përdorni qasjen pas disa minutash. Ndonjëherë edhe një azhurnim mund të bëjë që shtesa të sillet në atë mënyrë.

Vlerësime të IceFilms Kodi

Ata 3 po punojnë akullnajat e mëdha duke mos skrapuar mirë. Bëni atë nga repo smash dhe ai thotë jo i rregulluar

– MO (@kmar_NY) 20 shtator 2017

Gabimet ditore dhe gabimet kanë çuar në një reagim më të fortë nga përdoruesit e Kodi në muajin e kaluar. Më e zakonshme prej tyre është problemi i saj i skrapitjes. IceFilms është prezantuar nga repo Kodil pasi është shpërndarë nga Fusion Repository. Që atëherë, ajo ka humbur hijeshinë e saj.

Pse të përdorni akullat e ngrira kur i ftuari ka gjithçka?

– Shaun Bradley (@ShaunBradders) 19 gusht 2017

Duket sikur Covenant ka marrë gjithë vëmendjen në një hapësirë ​​kaq të shkurtër kohore saqë ka rrënuar një shtesë shtesë të shkëlqyer të kohës së saj. Pasi që ka shumë gabime në shtesën IceFilms, përdoruesit e Kodi preferojnë një zgjidhje më të thjeshtë, d.m.th., duke e instaluar Covenant. Kjo ka rezultuar në uljen e popullaritetit për IceFilms.

Duke e mbështetur atë

IceFilms mund të mos jetë i njëjtë si më parë, por siguron akoma orë të gjata argëtimi. Mund të shikoni të gjitha filmat më të fundit kur instaloni Icefilms në Kodi. Kjo shtesë mund të gjendet në Depo të Kodil dhe që atëherë ka humbur hijeshinë e saj.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Thanks! You've already liked this