Si të instaloni Alluc në Kodi në më pak se 7 minuta

Isfarë është depoja Alluc?

Nëse dëshironi të transmetoni shfaqjet / filmat më të fundit në TV përmes Kodi, atëherë do të dëshironi të merrni parasysh përdorimin e Alluc. Megjithëse duhet të regjistroheni për një llogari, ndërfaqja është e thjeshtë dhe e thjeshtë për t’u naviguar. Zgjatja krenohet me një bazë të dhënash të madhe të përmbajtjes në dispozicion për transmetim. Në këtë mënyrë, ju mund të jeni të azhurnuar me episodet më të fundit të serialit tuaj televiziv, së bashku me filmat e rinj / klasikë. Lexoni këtë udhëzues sistematik më poshtë për informacion se si të instaloni Alluc në Kodi.

Si të instaloni Alluc në Kodi Krypton Version 17 ose më të lartë

 1. Nisja aplikacionin Kodi V17 Krypton dhe click në ikonën “Gear”.Si të instaloni Alluc në Kodi
 2. Do të shihni një listë opsionesh. zgjedh e fundit e etiketuar “File Manager”.si të instaloni alluc në kodi krypton version 17 ose më të lartë
 3. Këtu do të gjeni burime për depo të Kodi. Kliko në “Shto burimin” për të futur URL.aluc kodi
 4. Klikoni dy herë në “Asnje“Dhe shkruani në vijim URL: http://kdil.co/repo/aluc në kodi setup
 5. emër burimi i mediave ”Kodil Repo“Dhe goditi Ne rregull buton.alokojë në cilësimet kodi
 6. Gjeni dhe klikoni në Burimin Media që keni shtuar dhe emëruar më herët d.m.th. “Kodl Repo“.aluconi në konfigurimin e kodi
 7. Zgjidhni “Kodil.zinxhir“.tutori alluc kodi
 8. Zgjidhni “video shtojons” > Alluc > Kliko Instaloni nga depoja.aluc kodi
 9. Shijoni Streaming në Alluc Kodi.

Si të instaloni Alluc në Kodi Jarvis Version 16 ose më poshtë

 1. hapur Kodi V16 Jarvis dhe klikoni në “sistemOpsion.
 2. Navigoni dhe zgjidhni “skedar menaxher”Tab.
 3. Zgjidh “Shto Burimin“Opsion duke klikuar dy herë mbi të.
 4. Klikoni mbi “Asnje“Për të hyrë në URL.
 5. Copy / Paste: http://kdil.co/repo/
 6. Jepni një emër burimit, siç është “Kodil Repo“.
 7. Klikoni mbi sistem > shtojons > instaloj nga zinxhir skedar.
 8. Klikoni “Kodil Repo“.
 9. Zgjidhni “Kodil.zinxhir
 10. Prisni për njoftimin e aktivizuar Shtesa.
 11. Kthehuni në ekranin fillestar dhe zgjidhni “programet“.
 12. Zgjidhni Depo e Kodilit> Shtesa të videos > dhe pastaj gjeni.
 13. Shtypni instaloj buton!

Shkarkoni Alluc Kodi

 1. Shkarkoni skedarin Zip në pajisjen tuaj.
 2. Shko tek Add-ons > Klikoni në kuti ikonë > Kliko Instaloni nga Zip File > Navigoni sistemin në dosjen që ka skedari zip i shkarkuar > Zgjidhni “Kodil.zinxhir” > Prisni njoftimin.
 3. Kliko Instaloni nga depoja > Klikoni mbi “Kodil depo“Zgjidhni”video shtojons” >Alluc > Kliko instaloj.

Alluc vs Exodus

Eksodi ekziston si një prej shtesave më të mira kodi për transmetimin e dokumentarëve, sporteve, karikaturave, anime, shfaqje TV dhe filma. Sidoqoftë, shtesa alluc nuk do të qëndrojë për një kohë të gjatë, duke marrë parasysh që zhvilluesit prezantuan zyrtarisht një azhurnim të fundit. Sipas një njoftimi, Covenant është zëvendësimi zyrtar i shtesës. Kjo do të thotë, Alluc përfundimisht ka një dorë të sipërme për Eksodi tani për tani. Nuk ka kërcënime për mbylljen e zgjatjes dhe teknikisht keni qasje të ngjashme në një bazë të dhënash të madhe të përmbajtjes.

Alluc Not Working / Issues / Fixes

Gabim i hyrjes në Alluc

Ju keni instaluar shtesën Alluc, duke parë popupin që ju mirëpret dhe pranuat mohimin e dhënë. Sidoqoftë, kur vendosni të ekzekutoni Alluc në modalitetin Basic ose Advanced, nuk mund të kaloni ekranin e hyrjes dhe të merrni një gabim.

zgjidhje

Kjo mund të jetë e mundur, për shkak se llogaria juaj nuk është regjistruar me sukses. Vizitoni http://accounts.alluc.com/ për t’u regjistruar dhe sigurohuni që të klikoni në lidhjen e konfirmimit që merrni përmes emailit. Kryesisht, gabimet e hyrjes lindin për shkak të mos konfirmimit të adresës tuaj.

Alluc nuk arriti të instalojë një varësi

Ky gabim është më i zakonshmi në Kodi kur instaloni shtesa të ndryshme nga depo të ndryshme kodi. Mund të ketë shumë arsye pse mund të jeni duke parë këtë, por nuk ka nevojë për panik. Ndiqni hapat më poshtë për të rregulluar gabimin.

zgjidhje

Nëse doni të heqni qafe dështimin për të instaluar një gabim varësie, merrni parasysh repos çaktivizuese që nuk janë më funksionim. Shpesh, Kodi përpiqet të rrëmbejë informacione nga repo të thyera. Kjo rezulton në dështim të instalimit. Një zgjidhje tjetër është të rinovoni Kodi përmes shtrirjes Indigo.

Nuk ka rezultate të gjetura

Ky gabim shfaqet kryesisht kur kërkoni për një shfaqje të veçantë. Kryesisht, ju do të shihni një listë të rezultateve që përputhen me kërkesën tuaj. Sidoqoftë, ka disa ditë që mund të merrni një gabim “nuk u gjet asnjë rezultat”. Mësoni pse e shihni këtë gabim më poshtë:

zgjidhje

Alluc ka një bazë të dhënash të madhe të përmbajtjes që lejon përdoruesit të shikojnë filmat / seritë e tyre të preferuara në lehtësinë më të madhe. Sidoqoftë, gabimi nuk nënkupton që ka një problem me shtesën. Ndonjëherë, mund të mos ketë rezultate për kërkimin e dhënë. Për të dyfishuar kërkesën tuaj të kërkimit, vizitoni http://alluc.ee

Shqyrtime të Alluc Kodi

Shtesa Alluc Kodi ka arritur të grumbullojë reputacion të madh në tregun e shtesave të palëve të treta. Ju mund të gjeni shumë përdorues duke lavdëruar shtesën për ndërfaqen e saj të drejtpërdrejtë dhe aftësinë për të siguruar transmetime me cilësi të lartë për një shumëllojshmëri të shfaqjeve / filmave televizivë.

Wat a idiot, alluc është awesome etj, nëse ai ka çështje atëherë si jeta në një lloj përpjekje dhe rendit atë! Shikoni një bandë! Këshilla Kodi ?

– Joeniniho (@ joesimons19) 31 tetor 2017

Sidoqoftë, ndonjëherë përdoruesit hasin telashe kur përpiqen të shikojnë përmbajtjen e tyre të preferuar. Më poshtë mund të shihni një përdorues që shfaq zhgënjimin për të mos mundur të gjejë streams për Stranger Things nga shtesa tjetër.

Unë shikoja lidhjet e Stranger Things Openload dhe Alluc në Besëlidhje tërë javën, përveç sot nuk kishte asnjë të disponueshëm….

– Jamie Cohen (@JCKodiRocks) 3 nëntor 2017

Llogari Alluc Kodi

Ju lehtë mund të krijoni llogarinë tuaj Alluc në internet duke u drejtuar te Zbulo zonën e llogarive. Pasi të jeni regjistruar, lehtë mund të integroni Alluc me Paktin.

Alluc vs Besëlidhja

Alluc siguron burime dhe lidhje lidhëse për transmetimin e TV Shows dhe Filma dhe nëse integroni Alluc në Covenant, do të merrni më shumë burime për transmetim dhe atë me cilësi më të mirë të transmetimit.

Alluc API

Pas regjistrimit, lehtë mund të merrni një çelës API nga pulti i llogarisë tuaj. Merrni tastin API nga atje, kopjojeni dhe drejtohuni tek Kodi.

Shko tek add-ons > video Add-ons > Klikoni me të djathtën marrëveshje > Cilësimet > Kliko llogaritë > Shkoni poshtë dhe zgjidhni Alluc dhe ngjitur API Celës që ju keni marrë nga tuaj Alluc llogari > Kliko Ne rregull. Tani do të keni mundësi të transmetoni më shumë burime transmetimi dhe përmbajtje më të mirë cilësore.

Përfundimi i gjërave lart

Shpresojmë që ky udhëzues t’ju ndihmojë të kuptoni se si të instaloni Alluc në Kodi, ndërsa gjithashtu zgjidhni probleme të zakonshme me shtesën. Shijoni të shikoni filma / shfaqje televizive në shtesa, pa telashe. Sidoqoftë, nëse hasni ndonjë problem me shtesën, ndjehuni të lirë të hidhni një koment më poshtë. Gjithashtu, mos hezitoni të ndani artikullin me miqtë / anëtarët e familjes tuaj. Kalofsh një ditë të mbarë! ��

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Thanks! You've already liked this