Si ta shikoni FIFA World Cup 2018 në Australi Live Free streaming

Ne po i afrohemi fazës më të madhe të Futbollit Ndërkombëtar, ku Australia është një pretendent i fortë për tu bërë kampion në Kupën e Botës FIFA 2018. Tifozët e Australisë janë të ngazëllyer dhe ne e dimë atë, kjo është arsyeja pse ne kemi siguruar një udhëzues që do t’ju ndihmojë se si të shikojnë Kupën Botërore FIFA në Australi. Ju gjithashtu mund të lexoni udhëzuesin tonë të gjerë se si të shikoni pesëmbëdhjetë kupa e botës në SHBA dhe pesëmbëdhjetë kupa e botës në kodi.


Mbulimi televiziv i FIFA World Cup 2018 në Australi / E drejta e transmetimit

RajontransmetuesRajoni i bllokuar?
AustraliSBS, Optus SportZhbllokoni SBS dhe Optus Sport duke përdorur VPN

Si të shikojmë Kupën Botërore FIFA në Australi

Nëse doni të përdorni Optus Sport jashtë Australisë, mund të përballeni gabim gjeo-kufizues. Ne kemi kuruar disa nga shërbimet më të mira vpn australiane. Këtu është lista e ofruesve të VPN që përfshin Adresat IP Australiane:

Ofruesit VPNCriceOfferWebsite
PureVPN $ 10,95 $ 2.91 muajsh

Ofertë speciale: 73% Ulje

Vizitoni sitin
Lexoni Shqyrtimin
Surfshark 11,11 $ 1,99 $ muaj

Oferta speciale: 83% Ulje

Vizitoni sitin
Lexoni Shqyrtimin
Cyberghost 12,99 $ 2,75 $ muaj

Zbritje 83%

Vizitoni sitin
Lexoni Shqyrtimin
ExpressVPN 12,95 $ 8,32 $ muaj

35% Zbritje

Vizitoni sitin
Lexoni Shqyrtimin

Optus Sport

si të shikosh pesëmbëdhjetë kupën e botës në Australi

Optus Sport është një linjë kanalesh transmetuese sportive, në pronësi të Optus, një kompani e njohur telekomunikuese e Australisë. Optus sporti u lançua në vitin 2016 dhe që atëherë, ajo ka kapur një audiencë të shkëlqyer në Australi. Një nga karakteristikat më të mira që Optus Sport është rrjeti i tij i transmetimit satelitor së bashku me shërbimin e tij IPTV. Ajo siguron një lehtësi të madhe për përdoruesit e saj dhe kështu u lejon atyre të shikojnë sportin e tyre të preferuar në shumë kanale të ndryshme Optus.

Ky kanal do të transmetojë Kupën Botërore FIFA 2018 në Australi pasi ka licencën zyrtare të transmetimit të FIFA World Cup për Rajonin Australian. Tashmë ka transmetuar ndeshjet e tërheqjes dhe të ndeshjeve të Kupës Botërore të FIFA-s.

SBS

Mbulimi televiziv i FIFA World Cup 2018 në Australi, Drejta e Transmetimit

SBS ose Shërbimi Special i Transmetimit është transmetuesi i dytë zyrtar i Kupës Botërore FIFA 2018 për rajonin e Australisë. SBS është një rrjet joortodoks që ka radiotelevizionin e tij, IPTV dhe rrjetin e transmetimit televiziv. Në përgjithësi, ajo përfshin një pjesë të madhe të audiencës së ndryshme të synuar si aziatikët, aziatikët jugorë, audienca arabe etj. Ideologjia kryesore që qëndron pas kësaj larmie të mediave dhe përmbajtjes së transmetimit është të përshkruaj shoqërinë shumëkulturore të Australisë. Ju gjithashtu mund të shikoni pesëdhjetë kupën e botës 2018 në roku

Mbulimi i Optus FIFA World Cup 2018

Mbulimi i Optus FIFA World Cup 2018

Optus Sport mbuloi shortet e FIFA World Cup 2018 dhe ndeshjet e ngrohjes dhe ajo do të transmetojë ndeshjet e saj live kur turneu fillon nga 14 qershori. Ekzistojnë dy nën-kanale të Optus Sport, të cilat do të transmetojnë Kupën Botërore FIFA 2018:

 1. Optus Sport 3
 2. Optus Sport 4-10

Të dy këta kanale mbulojnë tashmë transmetimet e Premier League dhe kësaj radhe ato do të mbulojnë Kupën Botërore FIFA 2018.

Paketa Optus FIFA World Cup 2018

Paketa Optus FIFA World Cup 2018

Pakoja që ka deklaruar Optus Sport është $ 14.99 një muaj për klientët jo optus Sport, të cilat mund të përfitohen duke shkarkuar aplikacionin Optus Sport nga dyqani i aplikacioneve iOS ose Google Play Store dhe regjistrimi i tij. Kjo me siguri është një çmim shumë i arsyeshëm që çdo tifoz futbolli mund të përballojë për të parë ngjarjen mega në cilësi të lartë

Si të shikoni Kupën Botërore FIFA në Australi Live Free Online

Mobdro

Si ta shikoni FIFA World Cup 2018 në Australi Live Free Online

Mobdro është një shërbim i shkëlqyeshëm në internet që preferohet nga miliona përdorues të android në të gjithë botën. Përdoruesit e Mobdro mund të transmetojnë video live në smartphone dhe tabletët e tyre Android. Mobdro nuk është i kufizuar vetëm në ndeshjet e pesëmbëdhjetë kupave të botës 2018, por gjithashtu ka edhe transmetime për Filma, shfaqje TV etj.

VipBox

pesëmbëdhjetë kupa e botës 2018 në vipbox

VipBox është një shërbim në internet që transmeton burime sportive nga e gjithë bota dhe e siguron atë për audiencën. Përdoruesit mund të shikojnë me lehtësi sportet e tyre të preferuara si Hokej, Futboll, Basketboll, Tenis, etj, falas. VipBox është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të transmetuar drejtpërdrejt në internet FIFA World Cup 2018 sepse lidhjet e transmetimit që ajo ofron janë me cilësi HD dhe ndryshe nga të tjerët nuk bombe ekranin tuaj me reklama.

Footbie

pesëmbëdhjetë kupa e botës 2018 në footbie

Footbie është një sit i dedikuar për transmetimin e futbollit që transmeton të gjitha ngjarjet kryesore të futbollit drejtpërdrejt dhe siguron pikat kryesore të tyre. Përdoruesit e kësaj faqe mund të shikojnë kartolinën e drejtpërdrejtë të rezultateve, azhurnimet e ekipit dhe të shkarkojnë video nga Footbie. Videot në faqe janë kategorizuar në kategori të shumta sipas kërkesës.

A kualifikohet Australia në Kupën e Botës FIFA 2018

Skuadra Kombëtare e Australisë u kualifikua në Kupën e Botës FIFA 2018 në mes të nëntorit 2017 dhe tani ata janë drejtuar drejt Rusisë për të luajtur ndeshjen e tyre të parë kundër Francës në 16 qershor. Australia është vendosur në Grupin C dhe në ndeshjen e parë të Grupit C do të paraqitet Australia.

Lojtarët Australianë që duhet të kërkojnë në 2018-ën

Australianët ndonjëherë janë nofka si Kangaroos dhe në botën e futbollit, ata quhen Socceroos. Skuadra provuese 32 lojtarësh e Kombëtares së Australisë për FIFA World Cup 2018 u njoftua dhe përfshin këto lojtarë:

Portierë:

 1. Brad Jones
 2. Mitch Langerak
 3. Mat Ryan
 4. Danny Vukovic

mbrojtësit:

 1. Aziz Behich
 2. Milos Degenek
 3. Alex Gersbach
 4. Matthew Jurman
 5. Fran Karacic
 6. James Meredith
 7. Josh Risdon
 8. Trent Sainsbury
 9. Aleksandar Susnjar
 10. Bailey Wright

mesfushorët:

 1. Josh Brillante
 2. Jackson Irvine
 3. Mile Jedinak
 4. Robbie Kruse
 5. Massimo Luongo
 6. Mark Milligan
 7. Aaron Mooy
 8. Dimitri Petratos
 9. Tom Rogic
 10. James Troisi

Sulmuesit:

 1. Daniel Arzani
 2. Tim Cahill
 3. Apostolos Giannou
 4. Tomi Juric
 5. Matthew Leckie
 6. Jamie MacLaren
 7. Andrew Nabbout
 8. Nikita Rukavytsya

Nga këta 32 lojtarë, një lojtar që duhet të kujdeset është më i spikaturi Australian Football International; Tim Cahill. Ai dikur ishte një pjesë shumë e rëndësishme e skuadrës angleze Premier League; Everton. Tim Cahill ka qenë pjesë e ekipit kombëtar Australian që nga viti 2004 dhe ai ka fituar një reputacion të madh në të gjithë botën.

Fjalët përfundimtare

Australia e ka bërë atë në Rusi dhe ajo do të shihet në veprim më 16 qershor 2018. Sidoqoftë, nëse ende nuk keni përgatitur të transmetoni drejtpërdrejt veprimin në TV me mollë, atëherë bëjeni tani. Ne kemi përmendur çdo detaj për t’ju bërë të ditur njerëzit se si të shikojnë Kupën Botërore FIFA në Australi, në mënyrë që të shijoni veprimet live pa ndonjë sherr. Mos harroni të kontrolloni se si të shikoni blog-un e ceremonisë së hapjes së pesëmbëdhjetë kupave të botës.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map