Si ta instaloni ndërtimin e titaniumit në më pak se 5 hapa vetëm me të rriturit me titan

Titanium Kodi Build është një nga ndërtimet më të mira për Kodi pa asnjë dyshim. Shqyrtimet e Kodit Titanium kanë qenë mjaft pozitive përgjatë pranisë së saj dhe kjo është ajo që e bën atë më të mirë.


Ndiqni udhëzuesin tonë për të parë se si të instaloni Titanium Kodi të ndërtojë dhe të përdorë VPN të paguar ose falas për Kodi për sigurinë tuaj ose kufizimin gjeo.

Ekskluzive KodiVPN.co Marrëveshjet Speciale të Premten e Zezë 2019
PureVPN

 10,95 dollarë amerikanë 1.32 dollarë muajsh

Grab këtë marrëveshje

surfshark

 11,95 dollarë amerikanë 1.99 dollarë amerikan muaj

Grab këtë marrëveshje (3 muaj pa pagesë)

Ivacy

 9,95 dollarë amerikanë 2.75 dollarë në muaj

Grab këtë marrëveshje

Ka shumë shtesa më të mira kodi që plotësojnë me lehtësi nevojat e çdo përdoruesi. Cilësia e përmbajtjes që ofron është gjithashtu e mirë. Ndërtimi i Titaniumit Kodi Kryptonite ishte një nga versionet më të mirë midis të gjithëve.

Whatfarë është brenda Titanium Kodi Build dhe Kodi Titanium Build Tipare

Titanium Kodi Build është një nga ndërtimet më të mira të Kodi që është në dispozicion tani në raft. Kjo ndërtesë ka të gjitha shtesat thelbësore thelbësore për filma, shfaqje TV dhe Sporte si Neptune Rising, Bob Unleashed, UK Turk Playlist, zona e fëmijëve, Gears TV, Streams Vader, Placenta, Devil Sports, PVR + Subs, Music, Android Apps, TV live, Hub Sports, Replay Sport dhe shumë më tepër.

Titanium Kodi i ndërtuar vazhdon të azhurnohet në mënyrë të vazhdueshme dhe ka një shpejtësi të mahnitshme të shpejtë për dallim nga ndërtimet e tjera të Kodi pavarësisht se janë në madhësi 500+ mbs. Kjo ndërtesë Kodi ka një plan urbanistik shumë të organizuar me një navigacion shumë miqësor, të gjitha shtesat dhe kategoritë janë të vendosura në krye.

Shfaqjet TV

Ndërtimi i titaniumit ka gjithçka që ju nevojitet për të transmetuar drejtpërdrejtë shfaqjet televizive ose shikimin e shfaqjeve tuaja të preferuara TV me cilësi HD. Shtesa si Gears TV dhe rrymat e Vader janë perfekte për transmetimin e shfaqjeve tuaja televizive. Për shkak të azhurnimeve të vazhdueshme, biblioteka e saj në TV tregon vazhdimisht në rritje.

kinema

Ju mund të shikoni të gjitha filmat më të mirë të reklamave të reja përmes kësaj ndërtese Kodi pasi ka shtesat më të mira të Kodi për filmat si Neptune Rising, Placenta etj. Këto shtesa Kodi njihen si një nga shtesat më të mira të Kodi për të transmetuar të gjitha filmat e fundit me cilësi të lartë.

Sport live

Gjëja më e mirë në lidhje me Kodi është që i lejon përdoruesit të transmetojnë ngjarjet e tyre të preferuara sportive drejtpërdrejt në Kodi. Titanium Kodi build ka shtesa Sports Devil and Sports Hub Kodi, të cilat janë shtesa shumë të njohura Kodi për të transmetuar ngjarje sportive live nga e gjithë bota.

Për përdoruesin që humbi një ngjarje të drejtpërdrejtë, ajo ka shtesa Sport replay Kodi që tregon përsëritjet dhe pikat kryesore të të gjitha ngjarjeve sportive.

Të tjerët

Përvec Argëtimit dhe Sporteve, Titanium Kodi i ndërtuar ka shtesa Cartoon dhe Lajme si dhe për të gjithë të rriturit dhe fëmijët që ndërtojnë Titanium Kodi është një ndërtim për të gjitha segmentet e moshës pasi ka shumëllojshmëri të madhe.

Depo e Titaniumit Kodi

Titanium Kodi Build mund të instalohet përmes Repository Supreme Builds. Kjo depo kodi ka edhe shumë ndërtime të tjera si për Kodi Krypton dhe Kodi Jarvis.

Si të instaloni Titanium Kodi Ndërtimi në Leia dhe Krypton

Instalimi i Titanium Kodi ndërtuar për Kodi 17 është shumë i lehtë. Këtu keni një rrugëdalje për instalimin e Titanium-it për ndërtimin e Kodi Krypton:

 1. Hap Kodin > Klikoni në Cilësimet ikonë > Menaxher i Dosjeve.si të instaloni ndërtimin e kodit titan
 2. Klikoni mbi Shto burimin > Klikoni mbi ‘Asnje’ > Hyni këtë URL http://repo.supremebuilds.com/ > Kliko Ne rregull > Emërtojeni atë suprem > Kliko Ne rregull.si të instaloni kodi titani të ndërtuar në versionin krypton 17.6 ose më të ulët
 3. Kthehu tek ekran në shtëpi > zgjedh shtojons > Kliko Instaloni nga skedari zip > Kliko suprem > Kliko repository.supremebuilds-x.x.x.zip > Prisni njoftimin.si të shtohet kodi i titaniumit të ndërtuar
 4. Kliko Instaloni nga depoja > Kliko Suporti i Ndërtesave Supreme > hapur Shtesa të programit > zgjedh Magjistar i Ndërton Supreme > Kliko instaloj > Prisni njoftimin.kodi titani
 5. Shko tek Kodi shtëpi ekran> Kliko Add-ons > hapur Shtesa të programit > Zgjidhni Magjistar i Ndërton Supreme > zgjedh Krypton ndërton > Zgjidhni Ndërtuar Titani.

kodi i titanit të ndërtuar

Si të instaloni Titanium Kodi Ndërtimi në Kodi Jarvis Version 16 ose më i lartë

 1. hapur Kodi Jarvis (v16.1).
 2. Kliko sistem > Menaxher i Dosjeve.
 3. Kliko në Shto burimin.
 4. Kliko Asnje > hyj në URL http://repo.supremebuilds.com > Kliko Done.
 5. Emërtojeni atë suprem> Kliko Done > Kliko Ne rregull.
 6. Go te Sistemi > hapur Add-ons > Kliko Instaloni nga skedari zip.
 7. zgjedh suprem > repository.supremebuilds-x.x.x.zip > Prisni njoftimin.
 8. zgjedh Instaloni nga depoja >Kliko Suporti i Ndërtesave Supreme > Shko tek Shtesa të programit > Klikoni Wizard Supreme Builds.
 9. kthimi në ekranin fillestar >Kliko programet > Klikoni mbi Magjistar i Ndërton Supreme > hapur Ndërton Jarvis > titan.

Zbuloni magjistarët më të mirë të kodit nëse nuk doni të përdorni magjistar suprem.

Si të instaloni Titanium Kodi Build në Fire Stick

 1. Ndiqni udhëzuesin tonë dhe Instaloni KodiStick zjarri
 2. Shko tek zhvillues Opsione > Aktivizo debugging ADB dhe Apps nga Burime të panjohura.
 3. hapur Kodizjarr shkop.

Tani ndiqni hapat e shtjelluar më lart për instalimin e Titanium Build në Krypton.

Për të zhbllokuar përmbajtjen e saj të rritur, përdorni një VPN të paguar falas për Kodi në Firestick.

Si të aktivizoni instalimin e shtesave dhe ndërtimeve të palës së tretë për Titanium Kodi

 1. Hap Kodin
 2. Klikoni në Cilësimet ikonë
 3. Klikoni mbi Cilësimet e sistemit.
 4. Klikoni në skedën e Shtesave.
 5. Aktivizoni burimet e panjohura.
 6. Tani do të keni mundësi të instaloni shtesa Kodi të palës së tretë.

Titanium Kodi Jo Punë / Gabime / Issështje

Ndërtimi i Titaniumit për Kodi 17 / Ndërtimi i Titaniumit për Kodi 17.6 Mos Punë

Shumë përdorues të Titanium Kodi 17.5 janë ankuar se kjo ndërtesë nuk funksionon ose ndalon së punuari. Sidoqoftë, jo shumë përdorues ankohen për këtë gabim në Titanium Kodi 17.6.

Fix

Pastroni së pari të gjitha të dhënat e Kodi, pastaj instaloni depo ndërtuese dhe ndërtoni përsëri. Një instalim i freskët nuk do të krijojë një problem.

Titani Kodi Ndërtimi i Shkarkimit

 1. Shkarkoni Dosje zip.
 2. Kthehu tek ekran në shtëpi > zgjedh shtojons > Kliko Instaloni nga skedari zip > Navigoni sistemin në skedarin e shkarkuar > Kliko repository.supremebuilds-x.x.x.zip > Prisni njoftimin.
 3. Kliko Instaloni nga depoja > Kliko Suporti i Ndërtesave Supreme > hapur Shtesa të programit > zgjedh Magjistar i Ndërton Supreme > Kliko instaloj > Prisni njoftimin.
 4. Shko tek Kodi shtëpi ekran> Kliko Add-ons > hapur Shtesa të programit > Zgjidhni Magjistar i Ndërton Supreme > zgjedh Krypton ndërton > Zgjidhni Ndërtuar Titani.

Titanium Kodi Ndërtoni Shqyrtime

Twitter është një vend ku do të gjeni të gjitha llojet e përdoruesve që lavdërojnë dhe kritikojnë ndërtimin. Sa për Titanium Build, Ky përdorues e ka vlerësuar atë në një fjali shumë të shkurtër:

rishikim i ndërtimit të titanit

Shtë rasti në Reddit; kjo ndërtesë ka marrë disa lavdërime nga përdoruesit e saj!

Këtu është një tjetër:

rishikim i redaktimit të titanit

Alternativa Kodi Titani

Titanium është një ndërtim shumë i dobishëm dhe i besueshëm. Por nëse dikush dëshiron të provojë ndërtesat më të mira të Kodit, atëherë këtu janë disa:

 1. Bisha
 2. Nuk ka kufij ndërtimi magjik
 3. Zjarr TV Guru
 4. Pulsi CCM

Titanium Kodi Pin APK

Për të hyrë në shtesat e të rriturve, përdoruesi kërkon një kod kodi.

Për të përfunduar

Ndërtimi i titaniumit ka disa shtesa të shkëlqyera që çdo përdorues dëshiron. Gjithmonë është një gjë e shkëlqyeshme të keni të gjitha shtesat më të mira përmes një ndërtese të vetme. Një gjë tjetër e shkëlqyeshme në lidhje me këtë ndërtesë është se është e besueshme dhe prurjet në dispozicion përmes shtesave të saj po funksionojnë.

Një gjë për tu mbajtur mend, përdorni gjithmonë një VPN kur përdorni Kodi. Ajo mbron intimitetin tuaj dhe ju mban të sigurt nga malware.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map