Qasuni në Netflix USA dhe shikoni shfaqje televizive, shikoni filma online nga Biblioteka e Netflix

Netflix është shërbimi argëtues më i varur në botën e sotme. Pasi ta keni provuar, nuk mund të ikni nga sharmi i tij dhe do të vazhdoni të dëshironi për më shumë. Duke qenë arsyeja, ajo ka përmbajtje të parezistueshme që përdoruesit nuk mund të ndalojnë transmetimin.

Netflix ka përhapur rrjetin e tij të shërbimeve në 190 qarqe dhe në çdo rajon, Netflix ka bibliotekë me përmbajtje të ndryshme. Sidoqoftë, biblioteka më tërheqëse dhe tërheqëse e Netflix është e SH.B.A.-së sepse shumë shfaqje dhe filma shumë të njohur janë në dispozicion vetëm në bibliotekën e Netflix USA.

Ekzistojnë disa tituj të përmbajtjes në bibliotekën e Netflix USA, të cilat nuk mund të arrihen nga ndonjë rajon tjetër, sepse ato janë gjeo-kufizuara.

Racizmi ose diskriminimi etnik?

Jo! Kjo nuk ka asnjë lidhje me gjëra të tilla negative, por arsyet aktuale të këtyre kufizimeve janë detyrimet ligjore të shpërndarësve të përmbajtjes dhe politikave të privatësisë. Këto rregulla kufizojnë Netflix nga shpërndarja e përmbajtjes së tyre më tej në rajone të tjera.

Farë është Netflix USA?

Netflix USA është biblioteka më e mahnitshme e Netflix në mesin e të gjitha bibliotekave të tjera Netflix sepse ka shumë tituj interesantë përmbajtjesh që nuk janë të disponueshëm në rajone të tjera. Disa nga shfaqjet që janë në dispozicion në bibliotekën e SHBA Netflix janë:

 1. Penny Dreadful
 2. Mbledhja e skedarëve mjeko-ligjorë
 3. Ligjshmëri
 4. Nxitësit
 5. Mendjet kriminale

Këto janë disa nga shfaqjet më të njohura të Netflix, të kufizuara vetëm në SH.B.A. por transmetuesit në të gjithë botën dëshirojnë t’i shikojnë ato.

Netflix USA konsiderohet biblioteka me përmbajtje më të madhe në mesin e të gjitha bibliotekave të Netflix por sipas fakteve, biblioteka më e madhe është e Netflix Japan për sa i përket numrit të titullit të përmbajtjes. Sidoqoftë, nuk bëhet fjalë vetëm për titujt e përmbajtjeve, por edhe për cilësinë dhe popullaritetin e përmbajtjes në të gjithë botën.

Titujt e përmbajtjeve të pranishëm në bibliotekën e SHBA Netflix janë të njohura në të gjithë botën pavarësisht se janë gjeo-kufizuar. Përdoruesit janë të vetëdijshëm për ato shfaqje dhe ata përdorin teknika të zgjidhjes për të hyrë në përmbajtje të tilla të kufizuara nga SH.B.A..

Në rast se keni nevojë për ndonjë ndihmë me Netflix, mund të vizitoni faqen e ndihmës Netflix ose të telefononi ndihmën e Netflix d.m.th.. 800-585-8131.

Si ta merrni Netflix-in Amerikan nga kudo në botë?

Deri tani do të keni kapur një ide të qartë se për çfarë ka të bëjë Netflix USA dhe pse është kaq popullor në të gjithë botën.

Por a keni ndonjë ide se si ta përdorni atë nga ndonjë rajon tjetër?

Epo, nëse hyni në Netflix nga ndonjë rajon tjetër përveç SH.B.A., nuk do të mund të gjeni përmbajtjen në dispozicion të bibliotekës amerikane për shkak të kufizimeve gjeo.

Idetë e para që do të shfaqen në mendjen tuaj janë të provoni një shërbim përfaqësues ose një VPN falas!

Por prit! Kjo nuk do të funksionojë më duke dhënë një gabim “Netflix VPN nuk funksionon”!

Këto ditë kanë kaluar shumë kohë kur zhbllokimi i Netflix përmes serverëve proxy dhe VPN falas ishte një opsion. Netflix e vuri re këtë rrugëdalje dhe doli me një shërbim të fortë bllokimi të VPN për të ndaluar shenanigans të tillë.

A do të thotë kjo që nuk mund të hyni më në bibliotekën e SHBA Netflix?

Jo! Ju mund të anashkaloni gjeo-kufizimet shumë lehtë, por vetëm me ndihmën e një ofruesi VPN të nivelit të lartë. Kjo është për shkak se një ofrues i nivelit të lartë VPN do të shifrojë mirë trafikun tuaj dhe do të maskojë IP-në tuaj në mënyrë të përsosur pa pasur ndonjë rrjedhje DNS.

Një VPN e mirë është e domosdoshme sepse anonimiteti ka shumë rëndësi dhe nuk mund të arrihet përmes shërbimeve VPN falas dhe faqeve të përfaqësuesit. Zgjidhni një shërbim të besueshëm VPN dhe hyrni në bibliotekën e Netflix SHBA pa ndonjë telashe.

Këtu janë disa ofrues të VPN që mund t’i përdorni për të hyrë në Netflix (provuar dhe provuar):

 1. NordVPN Neflix
 2. PureVPN
 3. ExpressVPN për Netflix
 4. SurfShark
 5. Cyberghost

Unë jam përpjekur personalisht të hyj në bibliotekën e SHBA Netflix me të gjithë këta ofrues të VPN dhe mund t’ju siguroj që të gjithë punojnë në mënyrë të përsosur. Për më shumë njohuri në lidhje me ofruesit e VPN, ju mund të vizitoni VPN më të mirë për blogun Netflix dhe të shihni vetë. Kam dhënë të gjitha detajet, së bashku me rezultatet e shpejtësisë.

Procedura për të marrë Netflix Amerikan nga kudo në botë, thjesht ndiqni këto hapa:

 1. Regjistrohu / Regjistrohu për çdo ofrues të VPN-së të përmendur më lart.
 2. Shkarkoni dhe klientin VPN ose zgjerimin e shfletuesit në pajisjen tuaj
 3. Hapni klientin PVN dhe hyni në llogarinë tuaj duke përdorur letrat kredenciale që keni regjistruar.
 4. Lidhu me çdo vendndodhje të serverit në SHBA.
 5. Hapni shfletuesin tuaj dhe hapni Netflix.
 6. Kërkoni për ndonjë titull të përmbajtjes që nuk është i disponueshëm në rajonin tuaj p.sh. Penny i tmerrshëm.

Atje ju keni mundësinë e përdorimit të bibliotekës së plotë Netflix në SHBA, kënaquni!

Planet Netflix

Shumë njerëz kritikojnë faktin se ju keni tarifë abonimi për përdorimin e Netflix dhe disa prej tyre nuk e kuptojnë pse. Unë kam hasur në fije që pretendojnë përrime më të mira se Netflix por duket se ata njerëz nuk e dinë sharmin dhe cilësinë e përmbajtjes së pranishme në Netflix.

Netflix tarifon një çmim të arsyeshëm dhe cilësia e përmbajtjes dhe shpejtësia e transmetimit është e mahnitshme. Për më tepër, nuk ka tarifa të fshehura ose tarifë shtesë për përfitimet e funksioneve. Paketat janë mjaft të qarta për të kuptuar pasi të gjitha paketat kanë veçoritë e tyre të listuara përkatësisht.

Këtu paraqitet një ndarje e planeve të Netflix të rajoneve të ndryshme:

RajonPaketa ThemelorePaketë standardePaketë Premium
Shtetet e BashkuaraUS $ 7.99US $ 10.99US $ 13,99
Mbretëria e Bashkuar£ 5.99£ 7.99£ 9,99
KanadëCA $ 9.99CA $ 13,99CA $ 16.99

Sa është Netflix në SH.B.A.?

Themimi i planeve të Netflix të sëmurë me karakteristikat e tyre përkatëse janë si më poshtë:

tiparthemelorstandardprim
Mimi mujorUS $ 7.99US $ 10.99US $ 13,99
HD në dispozicionjopopo
Ultra HD në dispozicionjojopo
Ekranet që mund t’i shikoni në të njëjtën kohë124
Shikoni në laptop, TV, telefon dhe tabletpopopo
Filma dhe shfaqje televizive të pakufizuarapopopo
Anuloni në çdo kohëpopopo
Muajin e parë falaspopopo

Netflix ofron çmim të arsyeshëm për të gjithë përdoruesit dhe kjo është arsyeja që shumë përdorues zgjedhin këtë shërbim.

Si të merrni Netflix SHBA në Mbretërinë e Bashkuar?

Biblioteka e Netflix në Mbretërinë e Bashkuar është në vetvete shumë e mirë por nuk është konkurruese për bibliotekën e SHBA Netflix. Hyrja në Netflix në SH.B.A. nga Britania e Madhe nuk është shumë telashe dhe mund të bëhet lehtë përmes një VPN.

Thjesht pajtohuni në një ofrues VPN, shkarkoni aplikacionin e tij të klientit dhe instaloni në pajisjen tuaj. Hapni aplikacionin pas instalimit dhe identifikohuni në llogarinë tuaj duke përdorur id dhe fjalëkalimin që ju është siguruar nga ofruesi.

Lidhuni me një server të SH.B.A.-së nga lista e serverëve të ofruar dhe hapni shfletuesin tuaj të internetit. Shkoni në Netflix.com dhe hyni në llogarinë tuaj. Do të shihni të gjithë titujt e përmbajtjes Netflix Amerikane atje dhe do të keni mundësi të vidhni ndonjë prej tyre, nëse përdorni një shërbim të mirë VPN.

Filmat dhe shfaqjet televizive të fundit në Netflix USA

Këtu janë disa nga filmat dhe shfaqjet më të fundit dhe ato në trend, në Netflix USA, të cilat mund t’i shijoni në SH.B.A.

 1. Just Desserts të Zumbo
 2. Vëllazëria e Blades II: Fusha e Infernalit
 3. Bumping Mics me Jeff Ross & Dave Attell
 4. Operacioni Deti i Kuq
 5. Harold dhe Lillian: Një histori dashurie në Hollywood

11 filmat më të mirë dhe shfaqjet për tu parë në Netflix tani

Shijoni filma dhe shfaqje televizive Netflix USA pa shikim dhe mbajeni lojën tuaj argëtuese të fortë:

 1. Minecraft: Mënyra e Tregimit
 2. Kurora
 3. Ish Machina
 4. i pangopur
 5. bebe
 6. Switch Princess
 7. Miqësia ime e vogël me poni është magjike: Dhurata më e mirë ndonjëherë në Netflix USA
 8. iZombie
 9. Stendat e puthjeve
 10. Vend i egër i egër
 11. Shënim vdekje

përfundim

Mania Netflix e ka marrë botën nga stuhia dhe pse nuk do të ndodhte, ajo ka përmbajtjen më të mirë për furi argëtuese dhe shërbim streaming me cilësi të lartë. Do të takoni njerëz që kërkojnë metoda për të hyrë në bibliotekën e Netflix SHBA sepse përmbajtja është gjithmonë e re në Netflix USA. Kjo është arsyeja pse përdoruesit zgjedhin të përdorin Netflix USA VPN.

Netflix USA ka filma janë të paarritshëm jashtë rajonit dhe kjo është ajo që të tjerët e shohin pak shqetësuese për të qenë të sinqertë. Përdoruesit duan të shikojnë përmbajtjen më të mirë në dispozicion në internet dhe duke ditur faktin se ata nuk mund të hyjnë në bibliotekën e SH.B.A.-së është arsyeja pse shumë përdorues zgjedhin VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Thanks! You've already liked this