PureVPN Review 2020 – A është mirë për Kodi Streamers? Lexoni mendimet e përdoruesve të vërtetë në komente

Ky përmbledhje ka të bëjë me shërbimin VPN që pretendon të jetë shërbimi më i shpejtë i Kodi VPN në botë; Kjo është e drejtë, ne po flasim për PureVPN. Nuk ka dyshim se është një nga shërbimet më të njohura dhe shumë të rekomanduara VPN, por a qëndron pranë pretendimeve të saj?

PureVPN është i bazuar në Hong Kong që ka 2000+ servera, duke siguruar 300,000+ IP në të gjithë 180+ vendet; bëjeni atë një krye të shërbimit VPN të linjës.

Për sa i përket mbështetjes dhe kënaqësisë së klientit, PureVPN di se si të kujdeset për të. Ata ofrojnë Mbështetje live 24/7 dhe garanci për kthimin e parave 30-ditore, të cilat ofrojnë vetëm disa shërbime të tjera VPN.

Sigurimi i atributeve të sigurisë si PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN & Protokollet IKEv2 me 10 hyrje të njëkohshme, PureVPN është padyshim një krye e VPN të linjës për të zgjedhur. Mbështet të gjitha OS kryesore (sisteme operative) si Windows, Android, iOS, macOS, Linux, FireStick dhe FireTV, Roku, RaspberryPi etj..

Lexoni këtë përmbledhje PureVPN për të zbuluar specifikimet e azhurnuara.

Rishikimi PureVPN Kodi

Mirat e PureVPNCons të PureVPN
Ju mund të keni tuajin IP e dedikuar për transmetim me KodiAsnjë gjyq falas, për dallim nga xhami

2000+ serverë 180+ vendet që kanë rreth 300,000+ adresa IP, ju mund të keni ndonjë nga këto dhe të rrjedhë me liriPolitika e rimbursimit të ngurtë

Ka një Kodi Addon të dedikuar (Kontrolloni shtesat e tjera më të mira të kodit)
Internet Vras Switch dhe NAT Firewall për t’ju mbrojtur në rast të shkëputjes nga interneti gjatë transmetimit
7 ditë garanci për kthimin e parave në rast të ndonjë problemi ose pakënaqësie
24/7/365 Mbështetje Live Chat gjithnjë në dispozicion
Politika zero log për të mbrojtur privatësinë tuaj të streaming Kodi
10 hyrje të njëkohshme, në mënyrë që të shijoni prurjet me miqtë tuaj
E pajtueshme me Ruterat, në mënyrë që të mbroni lidhjen tuaj pa tel
Mbledhja më e madhe e serverëve në Serverët e Optimizuar të Mbretërisë së Bashkuar, Sh.B.A dhe Kanada P2P për përdoruesit e Kodi

Rishikimi i mimeve PureVPN

PureVPN ka tre paketa të ndryshme, paketën Mujore, Vjetore dhe Ekskluzive 2 Vite. Mimi për 1 muaj është 10,95 dollarë amerikanë në muaj, ndërsa paketa e saj vjetore kushton SHBA $ 2.91 në muaj. Mbi të gjitha, çmimi më i mirë që ofron PureVPN është SH.B.A. 2.91 dollarë në muaj për një paketë 2 vjeçare, e cila në të vërtetë është një ofertë e shkëlqyeshme dhe shumë më e lirë se expressvpn.

Ju nuk i gjeni këto oferta dhe veçori me këtë çmim të ulët. Kjo është sigurisht një paketë e shkëlqyeshme dhe një arsye kryesore pse PureVPN po vlerësohet shumë.

Rishikimi i serverave PureVPN

serverë të pastra në të gjithë botën

PureVPN ka më shumë se 750 servera në të gjithë globin; shpërndarja e tyre e mençur nga kontinenti është ekspozuar më poshtë:

rishikimi i servers pastër

PureVPN Kodi Addon

Një nga arsyet që preferoj PureVPN në Kodi mbi ofruesit e tjerë të Kodi VPN është që ajo ka një shtesë shtesë të dedikuar Kodi VPN që mund ta instaloni përmes depove të saj, PureVPN Kodi Addon azhurnohet rregullisht nga ekipi i tyre i zhvillimit, duke siguruar që përdoruesit e Kodi të mund të shijojnë shërbime përmes kësaj shtese Kodi.

Si të instaloni PureVPN në Kodi

Të gjithë përdoruesit që janë duke përdorur Kodi Leia 18, ndiqni këtë procedurë për të instaluar shtesën PureVPN Kodi në versionin e fundit të Kodi.

 1. Shkarkoni skedarin Zip të depove PureVPN.Si të instaloni VPN në Kodi Krypton 17.6
 2. hapur Kodi në pajisjen tuaj> Shkoni në Add-ons menu.instaloni vpn në kodi jarvis
 3. Klikoni në Instaluesi i paketave (ikona e kutisë) > Tani zgjidhni Instaloni nga skedari zip alternativë.si të instaloni vpn për transmetimin e kodit
 4. Hapni skedarin zip të shkarkuar Zip PureVPN > Prisni njoftimin.si të shtoni vpn në kodi
 5. Kthehu tek Menuja kryesore e Kodit > Shko tek Add-ons menu> hapur Shtesa të programit > Klikoni mbi PureVPN> Kliko Cilësimet e shtesave.purevpn për konfigurimin e kodit
 6. Shko tek Konfigurimi i VPN panel > Shkruajeni Emri i përdoruesit dhe fjalëkalimi i PureVPN > Klikoni në rregull > Tani zgjidhni një server për t’u lidhur nga lista.

transmetim i sigurt me vpn për kodi

PureVPN Jetëgjatësia

PureVPN ofron ofertën e paketave të jetës nga koha në kohë në sezonin festiv, por aktualisht, nuk po ofron asnjë paketë të jetës. Sidoqoftë, ajo po ofron një paketë ekskluzive me 2 vjet zbritje me çmimin e paketës 1-vjeçare, d.m.th.$ 2.91 / month.

PureVPN Falas

Fatkeqësisht, PureVPN pa pagesë është thjesht një mashtrim sepse nuk ofron ndonjë paketë falas, për këtë duhet ta quajmë këtë “gjë të lirë” një mit. Sidoqoftë, PureVPN ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore, e cila pothuajse qëndron për të njëjtën gjë.

Alternativa Falas PureVPN

Mjerisht, nëse nuk po planifikoni të blini PureVPN për Kodi ose PureVPN për firestick dhe të zgjidhni një shërbim falas Kodi VPN, atëherë ne duhet t’ju informojmë se ato janë gjithmonë të prekshme dhe jo aq të besueshëm. Sidoqoftë, këtu janë disa nga alternativat më të mira falas PureVPN:

 1. Windscribe
 2. Betternet
 3. ZoogVPN
 4. Hide.me
 5. Goosevpn

Bëni një shënim të të gjitha tipareve të tij dhe sigurohuni t’i krahasoni ato me veçoritë PureVPN Kodi. Do të merrni një pasqyrë të qartë pse po ju rekomandoj të përdorni PureVPN Kodi sesa çdo ofrues tjetër VPN. Një nga gjërat më të spikatura është se ajo ka shtesën e saj Kodi për dallim nga çdo VPN tjetër që pretendon të jetë më e mirë, por nuk ka një shtesë të dedikuar Kodi.

Gjyqi PureVPN

Garancia e kthimit të parave 30-ditore është prova e paguar, e ofruar nga PureVPN falas për përdoruesit. Në rast të ndonjë pakënaqësie ose problemi në përdorim, përdoruesi mund ta ketë lehtësisht rimbursimin. Sidoqoftë, nuk ka diçka të tillë si gjykim falas në diksionin PureVPN. Unë besoj se pasi të instaloni PureVPN në Kodi dhe ta përdorni, patjetër do të filloni ta doni.

Alternativa Gjyqësore PureVPN

Një nga alternativa më e mirë për PureVPN është Celo VPN, e cila ofron një gjykim 2-ditor. Ashtu si shërbimet e tjera më të larta VPN, ai nuk mban asnjë regjistër.

Për të përfunduar

PureVPN është shërbimi më i mirë Kodi VPN që ka shumë karakteristika të mahnitshme me një çmim shumë të arsyeshëm. Me fjalë të tjera, ne mund ta quajmë atë një mbrojtje dixhitale mbresëlënëse sa më të lirë.

PureVPN mbulon pothuajse të gjitha aspektet që duhet të ketë VPN e mirë. Në këtë përmbledhje të PureVPN, kemi diskutuar çdo aspekt dhe tiparet e PureVPN për ta bërë më të lehtë vendimin tuaj për blerje.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Thanks! You've already liked this