Kodi në Nvidia Shield TV Player Ultimate Streaming: Udhëzues i thjeshtë 4 hapa

Kodi duke qenë programi më i mirë i videove me streaming dhe Nvidia duke qenë një platformë transmetimi tokësore dhe lojërash mund të kombinohen së bashku për të provuar diçka që të tjerët nuk mund të ofrojnë. Kodi është diçka që mund të instalohet në çdo platformë për të tejkaluar përvojën bashkëkohore të transmetimit dhe kjo deklaratë mund të shihet praktikisht kur instaloni Kodi në Nvidia Shield.

Shikoni një udhëzues dhe shihni se si mund ta instaloni Kodi dhe të shijoni transmetimin e përmbajtjes tuaj të preferuar në Nvidia Shield me disa prej shtesave më të mira të kodit.

Farë është Nvidia Shield TV?

Nvidia Shield është një nga media player-et më të njohura dhe të besueshme me bazë Android në dispozicion në raft. Nvidia ka qenë prodhues mjaft i njohur GPU globalisht dhe është i njohur për shkak të tij. Sidoqoftë, të ardhurit me Nvidia Shield ishte një gjë e shkëlqyeshme që ata bënë pasi sollën një konkurrencë të madhe në industrinë e konzollave të mediave streaming. Fakti që Nvidia është prodhuesi më i madh i GPU e ka ndihmuar atë të bëhet lideri në video me cilësi të lartë. platformë. Nvidia Shield ofron përvojë transmetimi me cilësi 4K dhe përvojë lojërash Geforce.

Si të instaloni Kodi në Nvidia Shield TV?

Meqenëse Nvidia Shield është një platformë android, prandaj Google Play Store mund të përdoret për të instaluar me lehtësi Kodin. Sidoqoftë, ka disa rajone ku Dyqani Google Play nuk është i arritshëm për shkak të kufizimeve gjeografike.

 1. Boot tuaj Nvidia Shield > Shkoni te Dyqani Google Play
 2. Klikoni kërkimin dhe shtypni Kodi > Nga rezultatet e paraqitura, Klikoni në Kodi të zhvilluar nga XBMC.
 3. Kliko instaloj dhe Kodi do të shkarkohet dhe instalohet në Nvidia Shield tuaj.
 4. Hapni aplikacionin Kodi pasi të jetë instaluar.

Tani instaloni shtesat më të mira Kodi për të shijuar përvojën më të mirë të transmetimit.

Karakteristikat më të mira për Nvidia Shield për Kodi

Nvidia Shield ka disa gjëra mbi krye për transmetimin në Kodi, si:

 1. Shijoni transmetimin e videos me cilësi HD dhe 4K.
 2. Ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur me veçori kontrolluese në distancë.
 3. Transmetim i shpejtë i shpejtësisë dhe akses i avancuar.

Si të azhurnoni Kodin te Kodi Krypton v17.6 në Nvidia Shield TV?

Mënyra e vetme për të azhurnuar Kodi është duke e ri-instaluar atë duke shkarkuar versionin e azhurnuar të Kodi në mburojën Nvidia. Sidoqoftë, Kodi duke qenë i disponueshëm në Google Play Store, mund ta azhurnoni duke ndjekur këto hapa:

 1. Hapni Dyqanin Luaj në Nvidia Shield tuajkodi setup në tv mburojë nvidia
 2. Shkoni te aplikacionet e miakodi setup duke përdorur dyqan loje në mburojën nvidia
 3. Klikoni në KodiNvidia mburojë për kodi
 4. Klikoni Azhurnimi (opsioni Azhurnimi do të jetë i disponueshëm vetëm nëse ekziston një azhurnim në dispozicion.)

Si të instaloni Kodi Jarvis v16 në Nvidia Shield TV ?

Përditësoni versionin tuaj të Kodi Jarvis 16 duke ndjekur këto hapa:

 1. Shkarkoni APK skedari i Kodi Jarvis version 16 në Nvidia tuaj
 2. Hape skedari zip i shkarkuar dhe instaloj Nëse kërkohet, klikoni rishkruaj ekzistuesin app.

Si të instaloni shtesat Kodi në Nvidia Shield TV ?

Procedura e instalimit të instalimit të çdo shtese Kodi në Nvidia Shield do të jetë e njëjtë me atë në PC dhe FireStick. Atributet dhe ndërfaqja e Kodit mbeten të njëjta në çdo platformë dhe kështu metoda e instalimit të tij është gjithashtu e njëjtë.

Shtesat më të mira Kodi për Nvidia Shield TV

Shtesat më të mira të Kodi për Nvidia Shield të rekomanduara për ju janë:

 1. USTVNow
 2. IPlayer BBC
 3. marrëveshje
 4. placentë
 5. Uran
 6. Neptuni në rritje
 7. ndëshkim i drejtë
 8. TV cCloud
 9. Planeti MMA
 10. Maverick TV

Alternativa TV Nvidia Shield Për Kodi

 • Alternativa Firestick për Nvidia Shield For Kodi

Zhvilluar nga Amazon, Fire Stick është një pajisje e mahnitshme e transmetimit të videove për të gjithë ata dashamirës të streaming që duan të mbajnë me vete lojtarët e tyre streaming. Fire Stick është një zgjedhje e shkëlqyeshme për përdorimin e Kodi pasi siguron transmetime me cilësi HD dhe një ndërfaqe shumë miqësore për përdoruesit.

 • Alternativa e Windows për Nvidia Shield For Kodi

Në të vërtetë Windows është zgjedhja kryesore e përdoruesve për të provuar çdo softuer, veçanërisht kur bëhet fjalë për transmetimin. Arsyeja është hapësira për personalizim dhe aksesueshmëri që ajo ofron. Windows është një platformë bazë për pothuajse çdo platformë dhe në rast të Kodi, është me të vërtetë një zgjedhje e shkëlqyeshme.

 • Sistemi Operativ Ubuntu Për Kodi

Ubuntu mund të përdoret për Kodi dhe Kodi të punojnë mirë në të por procedurat e instalimit të Kodi për Ubuntu janë pak komplekse në krahasim me platformat e tjera.

 • Raspberry Pi Alternate e Nvidia Shield For Kodi

Raspberry Pi është në të vërtetë një bord kompjuteri i vogël që mund të shndërrohet në bazë të nevojave të lojrave dhe steaming. Kjo është ajo që e bën të shkëlqyeshme përdorimin e Kodi, sepse Kodi mund të instalohet në të dhe ofron një përvojë të shkëlqyeshme për streaming.

 • Apple TV alternative për Nvidia Shield For Kodi

Kur dëgjoni fjalën Apple TV, gjëja e parë që mund t’ju ​​vijë në mendje është vetëm një TV Smart i zhvilluar nga Apple. Apple TV është një pajisje dixhitale e transmetimit e krijuar dhe zhvilluar nga Apple. Ashtë një alternativë e shkëlqyeshme e Nvidia Shield të zgjedhë përdorimin e Kodi, pasi tiparet e transmetimit të ofruara nga Apple TV janë mahnitëse.

 •  iPad si një alternative për Nvidia Shield në Kodi

Nëse jetoni për të transmetuar në një pajisje tabletë dhe po kërkoni një platformë alternative potenciale streaming të Nvidia Shield, atëherë duhet të provoni Kodi në iPad. Procedura e instalimit të Kodi në iPad është komplekse në krahasim me platformat e tjera si Widows dhe Android. Sidoqoftë, Kodi në iPad është me të vërtetë një gjë e mahnitshme për tu pasur, pasi që akseset e iPad janë të shkëlqyera.

Fjalët përfundimtare

Kodi është një botë për mrekulli dhe kur kombinohet me një platformë spektakolare si Nvidia Shield, imagjinoni përvojën magjepsëse që mund të keni. NVIDIA Shield është një gjë e shkëlqyer e zhvilluar nga Nvidia dhe ajo ka fituar zemrat e përdoruesve në të gjithë globin. Provoni Kodi në Nvidia Shield për nevojat tuaja të transmetimit dhe lojrave. Jo shumë platforma janë në dispozicion tani që mund të ofrojnë transmetim me cilësi 4K.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Thanks! You've already liked this