Gjalpë i Teatrit të Filmit Kodi Addon: Hap pas hapi Udhëzimi i Instalimit për Kodi Leia dhe Krypton

Film-teatër-gjalpë-Kodi-addon

Shtesa Kodi për Gjirin e Kinemasë është një pirun tjetër i shtesës së njohur Exodus Kodi dhe ka të njëjtën ndërfaqe Exodus Kodi. Sidoqoftë, mundësia e kësaj shtese është më e mirë sesa shtesa Exodus Kodi, sepse u mundëson përdoruesve të shikojnë filma përsëri për t’u rikthyer përmes veçorisë së tij të riprodhimit automatik.

Kjo veçori e bën atë më të mirë se pjesa tjetër, sepse nuk keni nevojë të ndryshoni për të shikuar filmin tjetër, thjesht të uleni dhe të shijoni listën e luajtjes tuaj pa pasur telashe për të klikuar çdo herë.

Një tipar tjetër i shkëlqyeshëm i Shtesës Kodi Butter Codei është që ofron integrimin Trakt dhe Real Debrid. Shumë përdorues të Kodit preferojnë t’i përdorin këto shërbime me VPN më të mirë për transmetim.

Gjalpi i Teatrit të Kinemasë Kodi Addon Repository

Shtesa Kodi i Teatrit të Kodit është në dispozicion përmes Kodit Diamond Repo që ka disa nga shtesat më të mira Kodi si Rrjeti Cartoon, Komedia më e Mirë Britanike, Vortex, YouTube etj..

Si të instaloni gjalpin e kinemasë në Kodi Leia Version 18.2 ose më të ulët

 1. hapur Kodi > Klikoni në settings ikonë (ingranazh ikonë).
 2. Shko tek Cilësimet e sistemit seksionin dhe aktivizoni Burime të panjohura.
 3. Kthehuni te menuja e cilësimeve dhe hapeni Menaxher i Dosjeve.
 4. Klikoni dy herë mbi Shto burimin nga kolona e majtë > Klikoni aty ku thotë <Asnje> dhe hyr në këtë URL ‘http://repo.rubyjewelwizard.com/ ‘ > click Ne rregull > Emërtoni këtë burim të mediave si ‘Diamond ‘ > Kliko Ne rregull > Klikoni Double kontrolloni URL-në dhe emrin dhe klikoni Ne rregull për të mbyllur kutinë e dialogut.
 5. Kthehu tek ekrani fillestar i Kodi dhe Shko te shtojons
 6. Klikoni në “ikonë kuti”Nga këndi i sipërm i majtë > Kliko Instaloni nga skedari zip > zgjedh diamant > Kliko INSTALL_DIAMOND_REPO > zgjedh Diamond-Wizard-Repo.zip > Prisni njoftimin.
 7. Tani zgjidhni Instaloni nga depoja alternativë > Kliko Magjistar Repo Magjistar > hapur Shtesa të videos dosje > zgjedh Gjalpi i Teatrit të Filmit – AutoPlay
 8. Kliko instaloj >Prisni njoftimin

Si të instaloni gjalpin e kinemasë në Kodi Krypton Version 17.6 ose më të ulët

 1. hapur Kodi > Shko tek Cilësimet.
 2. hapur Menaxher i Dosjeve.
 3. Klikoni dy herë mbi Shto burimin > Kliko <Asnje> dhe shtypni këtë URL ‘http://repo.rubyjewelwizard.com/ ‘ > click Ne rregull > Emërtojeni këtë URL të mediave si ‘Diamond ‘ > Kliko Ne rregull > Kliko Ne rregull përsëri.
 4. Kthehu përsëri në ekranin fillestar Kodi > Klikoni mbi shtojons
 5. Klikoni në “Ikona e instaluesit të paketave”Nga këndi i sipërm i majtë > zgjedh Instaloni nga skedari zip alternativë > zgjedh diamant > Kliko INSTALL_DIAMOND_REPO > Klikoni mbi Diamond-Wizard-Repo.zip > Prisni njoftimin.
 6. Kliko Instaloni nga depoja alternativë > zgjedh Magjistar Repo Magjistar > Shko tek Shtesa të videos > Klikoni mbi Gjalpi i Teatrit të Filmit – AutoPlay
 7. hit instaloj >Prisni njoftimin.

Shkarkoni Gjalpin e Teatrit të Filmit

 1. Shkarkoni skedarin e Zërit të Kinemasë me Gjalpë Kodi Addon në pajisjen tuaj
 2. Hap Kodin > Shko tek shtojons
 3. Klikoni në “Ikonë e Instaluesit të Paketave” > Kliko Instaloni nga skedari zip > Shfletoni dhe hapni skedari zip i shkarkuar > Prisni njoftimin.
 4. Tani zgjidhni Instaloni nga depoja alternativë > Kliko Magjistar Repo Magjistar > hapur Shtesa të videos dosje > zgjedh Gjalpë i Teatrit të Filmit Luaj automatikisht.
 5. Kliko instaloj >Prisni njoftimin.

Gjalpi i Teatrit të Filmit / Jo Puna / Gabimet / Fiksimet

Nuk mund të instalohet varësia

Ndonjëherë gjatë instalimit të një shtese të palës së tretë, shfaqet një gabim që thotë “Dështoi të instalohet varësia” dhe instalimi përfundon këtu. Epo, arsyeja prapa këtij gabimi mund të jetë ose një depo e vjetëruar ose skedarët që mungojnë në depo.

Fix

Për të ix ky gabim, kontrolloni URL-në e burimit të depos dhe shikoni nëse është azhurnuar apo jo. Nëse depoja është e arritshme, atëherë ri-shkarkoni dhe provoni përsëri. Nëse gabimi vazhdon, provoni të instaloni shtesën nga një depo alternative.

Kontrolloni Gabimin në Log

Kontrolloni Gabimet në log mund të shfaqen ndërsa përpiqeni të përdorni qasjen ose duke provuar të hapni një rrjedhë. Në të dy skenarët, faktori që shkakton këtë gabim mund të jetë cache i buluar dhe të dhënat e backend të shtesës tuaj Kodi.

Fix

Ky gabim mund të rregullohet lehtësisht, pastroni cache tuaj shtesë të Kodi dhe të dhëna të tjera të backend-it duke shkuar në menunë e shtesave dhe më pas duke shkuar në seksionin e mjeteve. Nëse pastrimi i cache shtesë nuk ju ndihmon, provoni të azhurnoni shtesën.

përfundim

Jo shumë pirunë kanë potencialin për të ofruar përvojë me cilësi të lartë si shtesat origjinale Kodi. Sidoqoftë, shtesa e Kinetos së Gjalpi Kodi ka veçori të mahnitshme që vërtetojnë potencialin e saj dhe mund të themi se është deri tani një nga disa pirunët më të mirë të Eksodit.

Shkarkoni dhe instaloni këtë shtesë dhe kënaquni duke shikuar filmat tuaj të preferuar me lehtësinë e riprodhimit automatik në HD. Sigurohuni që mbroni privatësinë tuaj me një VPN të besueshëm!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Thanks! You've already liked this