6 VPN më e mirë për Kodi në vitin 2020

VPN më e mirë për Kodi

Si përdorues i Kodi, me siguri që ju shikoni përmbajtje falas në baza të rregullta pasi tani jeni ngecur në shtëpi. Kjo do të thotë që ju keni nevojë për VPN më të mirë për Kodi që duhet të fshehë aktivitetin tuaj në internet.

Një VPN, kur përdoret me Kodi, duhet të ketë shpejtësi të shpejtë të lidhjes, siguri të fuqishme, zhbllokimin e shtesave dhe nuk mban regjistrat e veprimtarisë së përdoruesve.

Ne kemi testuar mbi 100+ VPN si falas dhe paguar vetëm për t’ju sjellë VPN më të mirë për listën Kodi që do t’ju lejojë të transmetoni çdo përmbajtje në mënyrë private dhe anonime.

Ky udhëzues gjithashtu ju tregon se si të instaloni një VPN në Kodi dhe si të kontrolloni nëse VPN juaj po funksionon gjatë transmetimit.

6 VPN më të mira për Kodi në vitin 2020

Rishikimi i të gjitha VPN-ve më të mira që i përshtaten më së miri nevojave të Kodit është një detyrë kulluese. Ne testuam secilën VPN bazuar në faktorët e mëposhtëm:

  • Shpejtësia e lidhjes së shpejtë
  • Nuk ruan regjistrat
  • Kriptimi i fuqishëm
  • Lehtë për tu instaluar

Këtu është një listë e VPN-ve më të mira për Kodi që mund të përdorni në vitin 2020:

1. PureVPN – Ka një Shtesë Kodi VPN të Dedikuar

Purevpn-best-VPN-per-kodi

PureVPN është e jona Zgjedhja # 1 për përdoruesit e Kodi sepse ka shtesën e vet Kodi VPN. Shtë e thjeshtë për t’u instaluar dhe funksionon mjaft mirë në zhbllokimin e shtesave.

Me mbi 2,000 servera që janë përhapur në të gjithë 140+ vende, ju mund të përdorni çdo përmbajtje falas nga kudo në botë. Plus, ajo ka një Kriptimi 256-bit që fsheh plotësisht trafikun tuaj Kodi.

Një tjetër gjë e mirë në lidhje me PureVPN është që ajo mbështet Ndarja e skedarëve P2P, të cilave u mungojnë shumë VPN. Mund të lidheni me PureVPN me 10 pajisje njëkohësisht.

PureVPN punon me pothuajse çdo sistem operativ dhe pajisje si Windows, Android, iOS, macOS, Linux, FireStick, Roku, Raspberry Pi, dhe me shume.

Nuk është më e lirë, por ofron një çmim të përballueshëm të $ 2.91 / month me një Garanci për kthimin e parave 31-ditore. 

Merrni Garancinë e Kthimit të Parave të PureVPN31-ditëve

2. Surfshark – VPN më e lirë për Kodi

Surfshark-best-VPN-per-kodi

Surfshark është një nga VPN më e lirë për Kodi në dispozicion për vetëm 1.99 $ / muaj. Nuk është vetëm e përballueshme, por gjithashtu mbart shpejtësi të shpejtë të flakërueshme.

Më pëlqen gjithçka në lidhje me këtë VPN, por fakti që e bën atë më të mirë për Kodi është që mund të përdoret më tej pajisje të pakufizuara njëkohësisht. Me një llogari të vetme, përdorni Surfshark në çdo pajisje.

Eshte me seli në British Virgin Island që nuk ka ligje për ruajtjen e të dhënave. Edhe nëse qeveria kërkon të dhënat e përdoruesve, nuk do të jetë në gjendje t’u japë atyre asgjë që nga ajo nuk mban asnjë regjistër.

Isshtë i vetmi VPN që ka një funksion vrasësin në Amazon Fire TV Stick. Nëse jeni duke përdorur Kodi në TV TV Fire, atëherë më mirë ndizni këtë veçori pasi mban të fshehur adresën tuaj IP edhe nëse lidhja VPN bie.

Aplikacioni Surfshark është i disponueshëm në të gjitha pajisjet si p.sh. Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routers, Roku, dhe më shumë. Edhe me çmimin e përballueshëm, ju merrni edhe një 30 ditë garanci për kthimin e parave gjithashtu.

Merrni Garancinë e kthimit të parave mbi Surfshark30 ditë

3. ExpressVPN – VPN më e sigurt gjatë transmetimit

ExpressVPN-Kodi

ExpressVPN është padyshim që më e shpejtë dhe më e sigurt VPN midis kësaj liste. Kur përdorni ExpressVPN me Kodi, ai mezi ndërhyn ose ka probleme me transmetimin.

Përdor encryption më të fortë d.m.th.. Kriptimi AES me 256-bit që do ta mbajë plotësisht të fshehur aktivitetin tuaj në internet mbi Kodi dhe gjithashtu do ta mbajë të fshehur adresën tuaj origjinale IP.

ExpressVPN ka mbrojtje të mahnitshme të intimitetit, veçori të sigurisë, me 3000+ serverë me shpejtësi të lartë dhe karakteristika të mahnitshme të transmetimit si tunele të ndara dhe vrasin kaloni.

Edhe pse është pak i kushtueshëm, d.m.th., i disponueshëm për $ 8.32 / muaj, ai është ende VPN më i sigurt që do të gjeni ndonjëherë.

Isshtë në përputhje me shumë sisteme të tjera operative si Windows, Mac, Android, iOS, Linux, Chromebook, Amazon FireStick, etj.

Merrni garanci për kthimin e parave me ExpressVPN30 ditë

4. CyberGhost – VPN më e mirë e besueshme

Cyberghost-VPN-kodi

CyberGhost është lehtësisht VPN më i besueshëm pasi që ka encryption më të fortë, shpejtësi të shpejtë, dhe madje nuk mban asnjë regjistër.

Kur u përpoqa të përdorja CyberGhost VPN në Kodi, aplikacioni i saj sugjeroi se cili server do të ketë shpejtësia më e mirë optimale. Aplikacioni ju tregon shpejtësinë dhe ngarkesën në secilin prej serverëve të saj.

Nëse gjeni një server që ka shpejtësi të shpejtë me më pak ngarkesë, gjithmonë mund të provoni të lidheni me atë server për shpejtësi më të shpejtë. Aktualisht, ajo ka 5,900 serverë dhe disponueshmëria në 89+ vende.

CyberGhost mund të përdoret në pothuajse të gjitha platformat kryesore si p.sh. Windows, Mac, iOS, Android, Fire TV, Apple TV, Xbox, Linux, etj.

Me një llogari të vetme CyberGhost, mund të lidheni 7 pajisje njëkohësisht. Kushton vetëm 2,75 $ / muaj me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Merrni Garancinë e kthimit të parave të Cyberghost45 ditëve

5. NordVPN – VPN më e mirë për përdoruesit

NordVPN-best-Kodi-VPN

NordVPN është i vetmi VPN që ofron kriptim të dyfishtë VPN. Kjo do të thotë, ajo kodon trafikun tuaj të internetit jo një herë, por dy herë.

Kjo ju lejon të keni akses në të gjitha kanalet e TV Live në Kodi dhe gjithashtu zhbllokon disa prej shtesave të mahnitshme për filmat falas dhe shfaqjet televizive. Ajo ka 5,500 serverë + në dispozicion në 60 shtete.

Meqenëse ka selinë e saj me qendër në Panama, nuk ka ligje për ruajtjen e të dhënave në Panama. Po ashtu, ajo nuk e ruan historinë tënde të shfletimit ose mban shënim adresën tuaj IP.

Ti merr 100% e garantuar e transmetimit privat dhe shpejtësia është gjithashtu shumë e shpejtë gjithashtu. Shtë në dispozicion në shumë pajisje të ndryshme si Windows, Mac, Android, iOS, Fire TV Stick, dhe me shume.

Isshtë relativisht e përballueshme gjithashtu. Kushton vetëm 3,49 dollarë në muaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Nëse dëshironi të dini më shumë rreth këtij VPN, atëherë lexoni udhëzuesin tonë NordVPN Kodi.

Merrni Garancinë e kthimit të parave në NordVPN30-ditë

6. IPVanish – Lehtë për t’u përdorur dhe konfiguruar

Best-VPN-për-Kodi-IPVanish

IPVanish është mjaft popullor në komunitetin Kodi dhe me të drejtë, sepse ju mund të përdorni të gjitha shtesat Kodi me të 1.300 serverë që vendosen përtej 75+ lokacione.

Ai kodon trafikun tuaj Kodi ose çfarëdo përmbajtje falas që po shikoni nga Kodi me ndihmën e Kriptimi AES me 256-bit. 

Me një llogari të vetme IPVanish, mund të shikoni me siguri Kodi nga 10 pajisje të njëkohshme. Nëse shqetësoheni se do të mbajnë regjistrat ose historinë tuaj të rrjedhës, atëherë nuk do të keni nevojë të shqetësoheni sepse kjo NUK ruan ndonjë shkrim.

IPVanish është në dispozicion në të gjitha pajisjet, përfshirë Windows, Mac, iOS, Linux, Android, dhe me shume. Mimi është pak i shtrenjtë dhe është në dispozicion për $ 3.25 / muaj me vetëm një Garanci për kthimin e parave 7-ditore. 

Merrni garanci për kthimin e parave me IPVanish7 ditë

Si të instaloni VPN në Kodi (5 hapa të thjeshtë)

Për të instaluar një VPN në Kodi, unë do të përdor PureVPN si një shembull. Vetëm ndiqni këto 5 hapa të thjeshtë:

Hapi 1: Regjistrohuni me PureVPN (VPN jonë më e rekomanduar)

Hapi 2: Shkarkim dhe instaloj Aplikacioni PureVPN në çdo pajisje të preferuar

Download-PureVPN-për-Kodi-app

Hapi 3: hapur Aplikoni PureVPN dhe zgjidhni Serveri amerikan ose ndonjë server tjetër

PureVPN-Kodi-app

Hapi 4: Kliko Connect në ikonën e gjelbër

PureVPN-app

Hapi 5: tani Hap Kodin dhe filloni të transmetoni filma ose shfaqje televizive

Kodi-streaming

Merrni Garancinë e kthimit të parave të PureVPN31-ditëve

Ju gjithashtu mund të shikoni në udhëzuesin tonë që ju tregon shumë mënyra të ndryshme për të instaluar një VPN në Kodi.

Si të kontrolloni nëse VPN është duke punuar në Kodi

Përkundër njerëzve që instalojnë një VPN në Kodi, ata janë akoma kuriozë të dinë nëse kjo edhe funksionon. Disa nga pyetjet e zakonshme lindin: “A jemi të sigurt ndërsa po transmetojmë?” ‘Si e dimë se trafiku ynë është i koduar?”.

Unë do t’i përgjigjem të gjitha këtyre pyetjeve thjesht duke kryer një test të thjeshtë që do t’ju njoftojë nëse një VPN punon me Kodi apo jo. Provoni këto hapa të thjeshtë:

Hapi 1: Lidhu në një server VPN në aplikacionin tuaj VPN

Hapi 2: hapur Kodi në pajisjen tuaj

check-nëse-VPN-po-punuar-hap-2

Hapi 3: Klikoni në Cilësimet ikonë

check-nëse-VPN-po-punuar-hap-3

Hapi 4: zgjedh Informacioni i sistemit

check-nëse-VPN-po-punuar-hap-4

Hapi 5: Tani mund të shihni që adresa juaj IP është ndryshuar

check-nëse-VPN-po-punuar-hap-5

Pse keni nevojë për VPN për Kodi?

Po! Ju keni shumë nevojë për një VPN ndërsa transmetoni në Kodi. Ka shumë arsye pse unë do të diskutoj së shpejti, por më e rëndësishmja është mbrojtja e identitetit.

Këtu janë 3 arsyet pse keni nevojë për një VPN me Kodi:

identiteti-mbrojtjeMbrojtja e identitetit

Ofruesi juaj i shërbimit të internetit e di adresën tuaj të vërtetë IP. Nëse jeni duke shikuar përmbajtje falas në Kodi, ISP-ja juaj do të ngacmojë shpejtësinë tuaj në internet ose do t’ju dërgojë njoftime për shkelje të të drejtave të autorit.

Për të shmangur të gjitha këto, një VPN do të shifrojë trafikun tuaj të internetit ose çfarëdo që jeni duke transmetuar në Kodi. ISP-ja juaj nuk do të pranojë që po transmetoni përmbajtje falas pasi të gjitha ato janë të koduara tani.

firewallGjeo-Kufizimi rrethor

Disa nga shtesat e TV Live si cCloud TV dhe të tjerët janë të lirë të transmetojnë 100+ kanale nga e gjithë bota. Edhe pse ato janë falas, ju nuk mund të shikoni të gjitha këto kanale përveç nëse keni një VPN.

Për shembull, nëse jeni në Shtetet e Bashkuara dhe dëshironi të shihni një TV TV Spanjoll, me siguri do të përfundoni me një gabim, ‘kontrolloni regjistrin për më shumë informacion.”

Por nëse lidheni me një server spanjoll VPN dhe më pas shikoni të njëjtin kanal televiziv, do të transmetohej në mënyrë perfekte.

malware-mbrojtjeJetë i sigurt nga Malware

Siç kam thënë shumë herë, Kodi është softuer me burim të hapur. Kjo do të thotë që çdo individ mund të krijojë një shtesë dhe të përhapë një virus në kompjuterin tuaj.

Meqenëse ka mijëra shtesa që krijohen çdo ditë, është e pamundur të tregohet se cili është i qartë nga ndonjë malware. Thjesht merrni URL-në dhe e shkarkoni.

Kjo e bën pajisjen tuaj të ndjeshme ndaj hakmarrjes. Një VPN parandalon hakerat të hyjnë në pajisjen tuaj ose të vjedhin informacionin tuaj të rëndësishëm personal.

Për më shumë informacion, gjithmonë mund të lexoni udhëzuesin tonë se pse më duhet VPN për Kodi.

Një VPN është po aq e dobishme në Windows, Mac, iOS dhe Android, sa është e dobishme për FireStick. Ju gjithashtu mund të shikoni VPN-në tonë më të mirë për listën Amazon FireStick për të siguruar TV tuaj të zjarrit gjatë transmetimit.

Pyetjet e bëra më shpesh

A Mund të Përdorni një VPN falas të Kodi?

Unë vetëm do të sugjeroja që të përdorni vetëm ato VPN falas për Kodi që nuk i regjistrojnë të dhënat tuaja. Ju gjithashtu do të duhet të kontrolloni nëse ata kanë një kufi të kapakut të të dhënave sepse nëse e bëjnë këtë, ajo së shpejti do të përfundojë për shkak të transmetimit.

A kam nevojë për një VPN në shtëpi?

Pavarësisht nëse jeni në shtëpi apo diku publik, do t’ju duhet një VPN për të transmetuar me Kodin në mënyrë që të siguroni të dhënat tuaja personale. Meqenëse të gjithë jemi të mbërthyer në shtëpi, ka më shumë nevojë të përdorim një VPN se kurrë më parë.

A ka Kodi VPN?

Kodi nuk ka një aplikacion zyrtar të VPN. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të instaloni VPN më të mirë për Kodi gjatë transmetimit.

Largimet kryesore

Kodi është në gjendje të transmetojë çdo përmbajtje falas që mund të gjeni në internet sot. Ajo transmeton Filma, Shfaqje TV, TV Live dhe Sport.

Në fakt, është mënyra më e mirë për të hequr dorë nga ofruesit premium kabllor dhe kalimi në Kodi. Por për të fshehur aktivitetin tuaj në internet nga Ofruesi juaj i Shërbimit të Internetit, do t’ju duhet të përdorni një VPN.

Ky udhëzues rendit poshtë dhe shpjegon VPN më të mirë për Kodi që mban të fshehur aktivitetin tuaj online, në mënyrë që të mund të transmetoni në mënyrë të sigurtë të gjithë përmbajtjen falas.

Më lejoni t’ju kujtoj se rekomandimi ynë kryesor është përdorimi i PureVPN. Pavarësisht se ka një shtesë shtesë Kodi VPN, ajo ka kriptim të fortë që fsheh plotësisht trafikun tuaj në internet ose çfarëdo që të transmetoni në Kodi.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Thanks! You've already liked this