16 depozitat më të mira të Kodit për Prillin 2020

Rezervat e Kodit janë koleksioni i kanaleve që magjepsin përdoruesit e tij me orë argëtimi dhe transmetim në internet. Disa nga depot më të mira Kodi mund të përmbajnë një bazë të dhënash të madhe, ndërsa të tjerët mund të përbëhen nga një ose dy kanale.

Ekzistojnë depo të caktuara të cilat janë të kufizuara në një të veçantë që mund t’ju kërkojë të përdorni një VPN të paguar në Kodi ose madje edhe VPN më të mirë falas për Kodi. Lexoni më tej për të parë listën tonë të depove më të mira të Kodi!

Depot më të mira të Kodit janë ato që përmbajnë jo vetëm një bazë të dhënash të madhe kanalesh, por edhe ato që kanë popullaritet të madh në mesin e përdoruesve të Kodi.

10 depot e fundit të Kodi – Azhurnuar në Prill 2020

1. Depo e Kodi Izraelitdepo kodi israel top kodi

Kodi Israel është si një bibliotekë madhështore, ku mund të gjeni të gjitha shtesat më të njohura dhe më të mira të Kodi për filmime streaming, shfaqje TV, karikaturat, anime, sporte të drejtpërdrejta, lajme, IPTV, muzikë, përmbajtje për të rritur dhe shumë më tepër. Disa nga shtesat më të mira Kodi të disponueshme në depo Kodi Israel janë Exodus, Covenant, Poseidon, Live Hub, Kick-off, Gurzil, World World, Incursion, iPlayer WWW, IPTV Bonanza, Kids Tube, Kiss Anime, USTVnow, DeathStar, FireCat etj.

Kodi Israel kohët e fundit zbriti, por shpejt përsëriti me një URL të re dhe tani po funksionon shumë. Ka të gjitha shtesat e azhurnuara dhe disa shtesa më të mëdha janë shtuar në bibliotekën e saj.

2. Depo e Maverick për Kodidepo maverick kodi

Magazina Maverick kryesisht pret shtesën e saj Maverick Kodi që u mundëson përdoruesve të transmetojnë filma dhe shfaqje televizive. Sidoqoftë, ai ka edhe disa emra të tjerë të njohur si Joker Sports, shtesa The Magic dragon Kodi etj. Repo Maverick është testuar dhe rekomanduar nga shumë përdorues në të gjithë botën.

3. Të gjitha depo për Eyez On Me Kodite gjitha me sy ne depo kodi

Të gjitha depoja e Eyez on Me u bënë të njohura për shkak të shtesës së saj Gjithë Eyez on me Kodi që lejon transmetimin për TV live, Shows TV, filma, dokumentarë, përmbajtje për fëmijë, muzikë, sport dhe shumë më tepër. Përveç kësaj, kjo depo ka gjithashtu disa prej shtesave më të mira të Kodit si Indigo, Genesis Reborn, FilmON, UKTV Play, YouTube, Disney junior etj..

4. Kodi BaeRezervuari Kodi bae 2018

Rezervuari KodiBae fitoi një pikë të ëmbël në industrinë e Kodi menjëherë pas lëshimit të tij sepse i shtoi rrjedhjet kryesore të Kodi që ajo pret. Ajo ka një sasi të kufizuar të shtesave Kodi në bibliotekën e saj, por të gjitha ato janë shtesa të shkëlqyera Kodi që shumë përdorues pëlqejnë të përdorin si Ultimate IPTV, PrimeWire, 9Anime, Sportie, Sports365, cCloud TV etj..

Magazina Kodi Bae vazhdon të azhurnojë shtesat e saj herë pas here, duke e bërë atë një depo të besueshme që të ketë.

5. Supremacy Repository Kodirepo më e mirë e kodit të epërsisë

Supremacy depo Kodi filloi të presë shtesat e saj por gradualisht është bërë shtëpia e disa shtesave të mëdha Kodi. Supremacy depo Kodi ka disa prej shtesave më të mira të Kodit si Plane MMA, SportsDevil, Night Terrrors, Aspis, Atriox etj që lejojnë përdoruesit të shikojnë filma, Sport, IPTV dhe shumë më tepër.

6. Thjesht Caz Repo Simply-Caz-Kodi-depo

Brenda disa muajsh nga fillimi i saj, Thjesht Caz Repo ka marrë botën e Kodi me një stuhi. Arsyeja Thjesht Caz Repo është bërë depoja më e mirë Kodi është për shkak të koleksionit të saj të kanaleve të mëdha që përdoren gjerësisht nga përdoruesit e Kodi. Për shembull, mund të gjeni Exodus, Castaway, SportsDevil dhe shtesa të tjera më të mira në depon e tij.

7. Depo DK-XBMCDK_XBMC

DK-XBMC Repository është një depo e re e shkëlqyeshme që ka një shumëllojshmëri të shtesave të munguara të gjuhës. Ju mund të përdorni qasje duke siguruar përmbajtje të gjuhëve të ndryshme si anglisht, tajlandisht, indian, kantonisht etj. Këto shtesa janë disi të rralla, por ato me siguri janë argëtuese. Këto shtesa përfshijnë animego, animehere, AsianHorror, bharatmovies, kartoongo, Dkevents, DramaCrazy, Drama Go, Filipino On Demand v3, vidics etj.

8. Depo e Zomboided Depo e kodit Zomboided

Depo e Zomboided është shtuar së fundmi në depo të re Kodi që ka një kanal të vetëm, por të dobishëm, i cili ia vlen të instalohet kjo depo. Menaxheri OpenVPN Kodi është në këtë depo të Kodi ku ofron një platformë për përdoruesit e Kodi për të instaluar një shërbim VPN në programin e tij Kodi ku ata mund të përdorin shtesa të paligjshme me lehtësi.

9. TV PerflixDepo e TV Kodi Perflix

Perflix TV është gjithashtu depoja e re e Kodi që përmban vetëm kanale video. Ky depo nuk do të ketë asgjë për të treguar drejtpërdrejt, por argëton përdoruesit e tij me disa klipe më të mira në të gjithë botën nga arena e boksit, aktivitetet paranormale, qarqet e komedisë dhe YouTube.

10. Rezervuari i Bubbles flluskë rryme shtesë në kodi

Bubbles Repository është depoja e re Kodi në qytet që ka potencialin për të zëvendësuar Exodus. Ajo transmeton shfaqje TV dhe filma së bashku ofron një listë të disa kanaleve të programeve për programin dhe kutitë e Kodi.

6 depo të vjetra dhe më të mira të Kodit

1. Super RepoDepot më të mira të Kodit

Nuk ka asnjë depo të Kodi që mund të mposhtë Super Repo e pamposhtur. Isshtë depoja më e madhe në botë Kodi me mbi 3,000 kanale. Nga sportet live deri tek filmat, duke luajtur lojëra deri tek shikimi i karikaturave, Super Repo i ka të gjitha. Do të duheshin fanatikë të Kodi mbi 6 muaj për të shfletuar në të gjitha kanalet e tij dhe prapë të mbetet i hutuar.

2. Noobs dhe NerdsMagazina e Noobs dhe Nerds kodi

Noobs dhe Nerds është depoja më e mirë Kodi pas Super Repo që me siguri do t’ju ​​vendosë një buzëqeshje në fytyrën tuaj me ngarkesat e saj të kanaleve. Isshtë një depo e qëndrueshme, megjithëse kohët e fundit ka pësuar një ndryshim në URL-në e saj për arsye të panjohura, por kjo nuk do të ndryshojë faktin se është një paketë e plotë argëtuese për familjen tuaj. Depoja gjithashtu përmban disa kanale për fëmijë, ku ata mund të shijojnë shfaqjet e tyre të preferuara.

3. Repo Zyrtare KodiDepo e shtesave Kodi

Kodi ka depon e vet zyrtare e cila mund të gjendet brenda Kodi dhe mund të merret lehtë. Meqenëse është një depo zyrtare, mund të mos gjesh ndonjë kanal që do të transmetonte filma ose shfaqje televizive. Sidoqoftë, ajo tregon një bazë të dhënash të madhe të kanaleve në internet ku mund të shikoni lajme, sporte live, të luani lojëra, të dëgjoni muzikë dhe shumë gjëra të shkëlqyera për të kaluar kohë cilësore.

4. Repositori i bas FoxDepo Bass Fox Kodi

Bass Fox Repository do t’ju japë mundësinë e përdorimit të kanaleve ku mund të transmetoni filma dhe shfaqje TV me lehtësi. Ajo gjithashtu u ofron përdoruesve të saj transmetimin e sporteve të drejtpërdrejta, të cilat shumë kanale të njohura nuk do t’i siguronin. Itsshtë pa dyshim një nga depo më e mirë Kodi për argëtimin familjar.

5. Reparti i TV GenieDepo e Genie Talk TV Kodi

Genie TV ka qenë rreth e rrotull për disa vite, por shpesh ajo ka qenë e padëgjuar edhe nga disa tifozë seriozë të Kodit. Kjo depo e Kodit ia vlen të tregohet për shkak të kanaleve të saj që ofrojnë shfaqje TV, filma, dokumentarë dhe shumë më tepër.

6. Depo K3l3vraRezervuari kodi K3l3vra

Kjo depo mund të ketë bazën e të dhënave më të vogël nga radhët e listës më të mirë të depove të Kodi, por është edhe më e efektshmja. Ai përmban disa nga kanalet më klasike që ia vlen të derdhni dritat. Ajo transmeton filma, shfaqje TV dhe Sport.

Shkarkoni skedarët e zipit të depove të Kodit

Lidhjet për shkarkime të dosjeve të depove Kodi janë dhënë më poshtë:

 • Super Repo Lidhje për Shkarkim: http://srp.nu
 • Noobs and Nerds Lidhja e Shkarkimit: Shkarkoni skedarin zip
 • Lidhja e Shkarkimit të Repartit për Xunity Talk: http://bit.ly/2z2xvuG
 • Lidhja e Shkarkimit të Mediave Dandy: http://bit.ly/2xA4JOu
 • Fox bas: http://bit.ly/2wyMZWu
 • Lidhja e Shkarkimit të Genie TV: http://genietv.co.uk/repo/
 • K3l3vra Lidhje për Shkarkim: http://bit.ly/2xdZXKv
 • Lidhja për Shkarkim të Këshillave të Kodit: http://repo.koditips.com/
 • Lidhje e Shkarkimit të Fellas mirë: http://bit.ly/2dRJk9D
 • Ares: Shkarkoni skedarin zip
 • Thjesht Caz Lidhje për Shkarkim: Shkarkoni skedarin zip
 • Zomboided: http://bit.ly/2czmHFu
 • Shkarkim Lidhje Merlin: http://bit.ly/2z2OHA9
 • Lidhja e Shkarkimit të TV Perflix: http://perflix.16mb.com/repo/
 • Shkarkim Lidhje Bubbles: https://bubbles4kodi.com/

Për të përfunduar gjërat lart

Shtë më e lehtë të gjesh depot më të mira të Kodi nga kjo pjesë e artikullit, ku kemi ekzaminuar të gjitha depot kryesore të Kodi dhe zgjedhëm me dorë më të mirët prej tyre. Për shkak të goditjes së fundit në Kodi, nuk ka asnjë garanci që këto depo të funksionojnë në të ardhmen. Disa nga depot më të mira të Kodi janë zhdukur në mënyrë misterioze në javët e fundit, dhe nuk ka asnjë mohim të fakteve që mund të ketë më shumë për tu ndjekur.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Thanks! You've already liked this