Kodi; Potápějící se loď?

Streamování online

Konvenční zábavní média jako TV, Rádio již nejsou hlavními hráči ve hře. Časy se mění a paradigmata se značně posunula, protože počet uživatelů internetu se celosvětově výrazně zvýšil.


Zdroj: Statista 

Tento graf ukazuje nárůst uživatelů internetu po celém světě.

Soudě podle těchto statistik, můžeme pochopit, že lidé začali přizpůsobovat digitální trend. Uživatelé kanálů sociálních médií se také výrazně zvýšili.

Streamování online je nový trend a lidé začali přecházet na online média pro zábavu!

Online streamování videí začalo získávat na popularitě v letech 2005 až 2010. Služby jako YouTube a Netflix se staly nositelem vlajky poskytování online streamingových platforem uživatelům internetu.

Ve stejném období vznikly služby jako Hulu a Amazon Prime a upoutaly pozornost západních uživatelů internetu, přestože Hulu a Amazon Prime jsou USA určené pro streamovací služby, k nimž mimo USA nelze přistupovat. Tato geo-omezení jsou dosud neporušená, ale jejich globální popularita je na takovém vrcholu, že lidé z celého světa mají přístup k těmto službám obcházením omezení pomocí nejlepší VPN pro streamování.

Za posledních 5 let se objevilo mnoho nových online streamingových služeb a trh úžasně zaujal. Lidé z celého světa se nyní rozhodnou pro online streamingové služby, než aby seděli před svými televizory.

Pro lepší zábavu byly spuštěny chytré televizory; lidé stále upřednostňují online streaming kvůli pohodlí a rozumné ceně. Zde je několik služeb online streamování, které můžete vyzkoušet:

 1. Hulu
 2. Sling TV
 3. DirecTV Now
 4. Amazon Prime
 5. Fubo TV
 6. Netflix
 7. CBS Naplno

Všechny tyto služby nabízejí vysoce kvalitní obsah, jako jsou filmy, televizní pořady a lidé mohou prostřednictvím těchto služeb sledovat živé sporty. Tyto služby vyžadují placené předplatné a mnoho z nich je geograficky omezeno.

Tyto služby streamování médií vydláždily cestu pro nějaký úžasný a průlomový software pro streamování médií, který umožňuje uživatelům sledovat jejich oblíbený obsah, jako například:

 1. Kodi
 2. Plex
 3. Popcorn Time
 4. Streamio
 5. Usher

Kodi – významný hráč v online streamingovém průmyslu

Kodi; XBMC navrhl a vyvinul software pro online streaming médií s otevřeným zdrojovým kódem. Byl vydán před 14 lety pod názvem Xbox Media Center a později byl jeho název změněn na Kodi.

Zdrojový kód Kodi byl napsán v programovacích jazycích Python a C ++. Kodi je multiplatformový software, který je kompatibilní s různými platformami a zařízeními, jako jsou:

 1. Android
 2. Okna
 3. Linux
 4. Mac, iOS
 5. tvOS
 6. Amazon FireStick a FireTV
 7. Roku
 8. NVidia Shield

Kodi má velmi interaktivní a snadno použitelné rozhraní, které uživatelům umožňuje streamovat svůj oblíbený obsah odkudkoli a kdykoli. Jeho streamingový protokol je jedinečný, protože online streamingové služby mají kanály pro streaming; má různé doplňky Kodi

streamovat s. Tyto doplňky jsou různých kategorií a typů, z nichž každá má jedinečné rozhraní, kvalitu a účel.

Doplňky Kodi umožňují uživatelům streamovat filmy, televizní pořady, hudbu, sport, živou televizi, karikatury, placené platby atd. Existují také doplňky Kodi specifické pro obsah, které streamují pouze určitou kategorii obsahu, což uživatelům umožňuje vyberte, co chtějí, a pak jsou zde některé doplňky Kodi, které poskytují streamy pro různé kategorie obsahu.

Tato jedinečnost společnosti Kodi měla velký dopad na odvětví online streamování a společnost Kodi si během let získala skvělé jméno. Společnost Kodi pokračovala v aktualizaci a její pověst rostla současně.

Důvodem slávy společnosti Kodi bylo zřejmé, že uživatelé museli streamovat svůj oblíbený obsah, aniž by museli otevírat své prohlížeče jednoduše pomocí softwaru na svém zařízení. To poskytlo uživatelům velké pohodlí a společnost Kodi se stala lídrem ve své doméně.

Typy doplňků

Jedna věc, kterou zde musíme pochopit, jsou oficiální doplňky Kodi a neoficiální doplňky třetích stran (Kodi).

Vývojáři společnosti Legit vyvíjejí oficiální doplňky společnosti Kodi a jejich obsah je licencován. Datové toky poskytované těmito doplňky jsou legální, protože uživatel platí určitý poplatek za streamování tohoto obsahu.

Na druhou stranu jsou neoficiální doplňky Kodi vyvíjeny vývojáři třetích stran a nejsou uznány žádným orgánem. Obsah poskytovaný těmito doplňky není oficiálně licencován, protože je šrotuje prostřednictvím různých poskytovatelů a webů a nabízí jej uživatelům bez souhlasu vlastníků obsahu. Takové streamování obsahu je považováno za nezákonné, protože jde o přímé porušení zákonů o duševním vlastnictví a jedná se o otevřené porušení autorských práv.

Právní povaha obsahu je největším rozdílem mezi těmito doplňky. Funkce doplňků a dostupnost doplňků se v těchto doplňcích také liší, protože oficiální doplňky Kodi jsou vyvíjeny skutečně jako organizace a mají skvělý podpůrný personál, který je dokáže zpracovat a aktualizovat. Zatímco doplňky společnosti Kodi od třetích stran jsou vyvíjeny nezávislými vývojáři, kteří nejsou do dané úrovně kvalifikovaní.

Proto oficiální doplňky Kodi nemají chyby a chyby, ale neoficiální doplňky Kodi mají spoustu chyb a chyb a uživatelé se při streamování nebo přístupu k těmto doplňkům setkávají s různými typy chyb. Neoficiální doplňky neustále padají a mnoho doplňků v průběhu času nezůstane.

Statistika

Od dnešního dne je na celém světě více než 38 milionů uživatelů Kodi a toto je pro Kodi v průběhu let úspěch.

Na druhou stranu existují stovky oficiálních doplňků Kodi a další tisíce neoficiálních doplňků Kodi.

Porušení autorských práv a autorských práv

Kodi stále stoupal po obloze, ale nakonec jeho sláva upoutala pozornost úřadů a začali do něj kopat. Hlavní část slávy společnosti Kodi se týká neoficiálních doplňků společnosti Kodi, které uživatelům umožňovaly sledovat pirátské proudy, co chtěli,.

Každý den se neustále vyvíjí nový doplněk, který poskytuje bezplatné streamy pro sport, filmy, televizní pořady atd. Míra přidaných vydání a vypínání doplňků se však stále zvyšuje..

Když vybuchla bublina pirátství, Kodi začala čelit velké kritice ze strany online streamovací komunity, obhájců soukromí a autorit. Mnoho doplňků bylo vypnuto a ostatním bylo zasláno právní upozornění týkající se jejich praktik.

Ještě horší je, když na scénu skočila velká jména jako Hollywood, MPAA, UK Court, anglická premiéra League, Sky TV NZ a mnoho dalších pirátských trolů.

Když byl prezident Kodi požádán o počet uživatelů Kodi, odmítl slovy:

„Bohužel nemám u uživatelů aktuální číslo a protože nemůžeme sledovat, co naši uživatelé dělají, nemůžeme vědět, kolik lidí dělá to, co se týká streamování. [MPAA] čísla mohou být zcela správná nebo úplně vytvořena. Nemáme skutečný způsob, jak to vědět. “

Dále dodal:

„Systém addonů nám dává možnost měřit popularitu addonů, měřit uživatelskou základnu, odhadovat frekvenci, kterou lidé aktualizují své systémy, a nakonec uživatelům napomoci najít nejoblíbenější doplňky.“

Zdroj: TechRadar

Podle Copyright Alliance, z 38 milionů uživatelů Kodi, 68,5% uživatelů používá nelegální doplňky Kodi; což je počet až 26 milionů uživatelů. To je opravdu znepokojující bod, protože více než polovina uživatelů Kodi je zapojena do pirátství.

Zásah

Úřady udeřily všechny nezákonné doplňky Kodi s plnou silou jeden po druhém. Prvním doplňkovým úložištěm, které čelilo zákroku, byly TVAddons; úložiště s největší knihovnou neoficiálních (nelegálních) doplňků Kodi.

Kromě toho byly předem naložené krabice Kodi označeny nezákonným soudem Spojeného království a orgány různých zemí. Po zákazu prodeje krabi Kodi bylo vydáno mnoho zatčení a mnoho uživatelů a vývojářů obdrželo oznámení DMCA.

Mnoho vysoce renomovaných neoficiálních vývojářů doplňků Kodi, jako je Ares Wizard, Mr. Blamo. Illuminati, Terrarium TV Colossus a několik dalších se odstavili, protože byli pod silným tlakem úřadů a dostali oznámení DMCA a ACE.

Dokonce i slovo „Kodi“ bylo odstraněno z návrhů automatického dokončování vyhledávání společností Google. To je skutečně odrazující faktor pro uživatele Kodi i vývojáře Kodi.

Ukončení úložišť a doplňků vytvořilo velký zmatek, protože uživatelé, kteří tyto doplňky a úložiště používali, zůstali bezmocní. Mohli jen hledat alternativní úložiště a pokud měli štěstí, našli je. Mnoho doplňků je však hostitelem jejich původních repozitářů a pokud jsou takové repozitáře vypnuty, je téměř nemožné najít alternativu k tomuto..

Mnoho repozitářů a doplňků se odrazuje od takových zásahů, ale to je vzácný případ. Úložiště Kodi Israel si můžete vzít jako příklad, který z neznámých důvodů šel před několika měsíci. Toto úložiště obsahovalo téměř všechny populární doplňky a jeho nepřítomnost pocítila celá komunita, protože se na něj mnoho uživatelů spoléhalo. Nicméně před několika týdny se odrazila s novou adresou URL a uživatelé se opět vrátili ke streamování. To samé bylo v případě UKodi a mnoha dalších úložišť, ale ne každé úložiště nebo doplněk má to štěstí.

Mnoho vývojářů se kvůli takovým zásahům vzdává svého boje, protože je to zlomené. Vypnutí televizoru Terrarium je nedávným příkladem, protože poslední zpráva jeho hlavního vývojáře jasně ukázala, že se vzdal svého projektu poté, co byl pod tlakem úřadů.

Hovězí maso v průmyslu

Úřady zabývající se pirátstvím se zaměřily na nezákonné činnosti doplňků Kodi a vše velmi pečlivě sledovaly. Když online streamingové služby, jako jsou Netflix a Amazon, skočily do kampaně proti nelegálním doplňkům Kodi, zákrok získal impuls.

Kromě orgánů existují v komunitě Kodi lobby. Jednou z nejvýznamnějších obětí je TVAddons. Je to jeden z nejpopulárnějších neoficiálních vývojářů doplňků Kodi a má své vlastní úložiště.

TVAddons v minulosti čelil některým výpadkům a zákonným ustanovením, ale i přes veškeré teplo je stále online a má mnoho fanoušků. TVAddons zveřejnil blog o svém případu u soudu a začal tímto prohlášením:

TV ADDONS jsou žalováni největšími kanadskými poskytovateli telekomunikačních služeb: Bell, Videotron, Rogers a TVA. Nikdy nám neposlali oznámení o zastavení šíření, přestože to vyžaduje zákon. Nikdy jsme nebyli hostiteli ani přímo spojeni s jakýmkoli typem chráněného obsahu. Méně než 1% z celkových doplňků Kodi, které jsme indexovali, bylo dokonce obviněno z „porušování“. Přesto se snaží zničit naši komunitu a nestarají se o to, jejichž práva v tomto procesu porušují. Pokusili se nás přimět, abychom se zastavili, zatímco probíhá občanskoprávní soud, ale spravedlnost zvítězila a televizní ADDONS získal u soudu velký úspěch. Mysleli jsme si, že je vše v pořádku, dokud se jim nepodaří manipulovat se zákonem, aby nás i tak udrželi …

Zde je snímek provozu, který TVAddons zveřejnil na svém blogu v loňském roce:

To je všechno o TVAddons profilu, ale teď se podívejme na hovězí maso, které někteří bloggerové a autoři technické recenze mají proti TVAddons:

To jsou jen náhodní bloggerové a tech recenzenti, kteří komentují TVAddons. Začátkem tohoto roku však bylo vidět nové hovězí maso mezi novými začínajícími vývojáři společnosti Kodi addon se stávajícími a zavedenými vývojáři společnosti Kodi.

Existují vývojáři, kteří věří, že vydělávání příjmů z těchto doplňků poškozuje city Kodi komunity. Na druhou stranu se druhá strana domnívá, že jejich úsilí si zaslouží zaplacení a zaslouží si být zaplaceno za riziko, které podstupují poskytováním obsahu chráněného autorskými právy zdarma.

Kodi trend klesající

Během několika posledních měsíců bylo zaznamenáno, že trend Kodi časem klesá. Jedná se o záležitost jak pro komunitu Kodi, tak pro producenty obsahu.

Kodi je jedním z nejvíce potenciálních trhů pro distributory a producenty online streamingu. Hlavní důvody pro snižování Kodiho trendu zatím nejsou známy, ale podle streamingových guru to může být způsobeno rostoucími pirátskými zásahy proti doplňkům Kodi.

Kodi je po léta dominantním streamingovým softwarem a žádná jiná streamingová platforma jej nedokázala překonat minulý rok. Zdá se však, že tabulky se obracejí, protože pokles jeho trendu dal velkou výhodu online platformám pro streamování, jako je Hulu, k vydělávání podílu na trhu.

Kodi je jedním z nejvíce potenciálních trhů pro distributory a producenty online streamingu. Hlavní důvody pro snižování Kodiho trendu zatím nejsou známy, ale podle streamingových guru to může být způsobeno rostoucími pirátskými zásahy proti doplňkům Kodi.

Kodi je po léta dominantním streamingovým softwarem a žádná jiná streamingová platforma jej nedokázala překonat minulý rok. Zdá se však, že tabulky se obracejí, protože pokles jeho trendu dal velkou výhodu online platformám pro streamování, jako je Hulu, k vydělávání podílu na trhu.

Jak vidíte, do konce roku 2017 nebyl trend Hulu nijak blízko u Kodi, ale v polovině roku 2018 předběhl Kodi. Hulu je jednou z předních online streamingových platforem a taková srovnávací statistika usuzuje, že možná končí dny dominance Kodi.

Mnoho geeků online streamingu věří, že pokud trend neustále klesá tímto tempem a pokud se tyto zákroky nezpomalí ani nezastaví, můžeme brzy vidět zánik Kodiho panování nebo dokonce jeho přítomnost.

Kodi je středem pozornosti, čelí zároveň kritice i chvále. Obraz Kodi byl však kvůli negativním zprávám a zpětným vazbám velmi poškozen. Vývojáři společnosti Kodi v této době zintenzívnili a snaží se znovu sjednotit komunitu Kodi a znovu si vybudovat svou pověst prostřednictvím různých sociálních fór..

Co bude dál pro Kodi

Kodi má stále v sobě samý potenciál a příležitosti v tomto odvětví, protože toto odvětví den co den kvetou. Tým Kodi, aby znovu získal svou dynamiku, se musí ujistit, že odstraní mlhu z obvinění z pirátství, která je zakryla, a vyjdou tak čistí, jak jen dokážou..

K řízení používání doplňků Kodi a zajištění toho, aby použité doplňky nezpůsobily žádné porušení autorských práv, je nutné důkladné monitorování využití. To je jediný způsob, jak mohou získat svou pověst, která byla velmi rozbita.

Nikdo však nemůže popřít skutečnost, že společnost Kodi dosáhla této úrovně kvůli doplňkům společnosti Kodi od třetích stran, je to však potřeba času a budou muset v konečném důsledku podniknout významné kroky proti pirátství..

Jednota komunity Kodi může být také velmi slibným faktorem při opětovném růstu bitu Kodi, na který budeme muset počkat a uvidíme. Během tohoto období budou další online streamingové služby nadále zvyšovat svůj podíl na trhu, a aby to porazil, Kodi bude určitě muset přijít s něčím lepším a inovativním.

Zkřížené prsty!

Srdce hmoty

Kodi je létající pevnost, která již nějakou dobu vládla průmyslu streamování médií. Zdá se však, že dny pro Kodi se přibližují, protože trend neustále klesá ze dne na den. To vyvolalo mnoho obočí a vyvstávají otázky ohledně potenciálu Kodi a jeho udržitelnosti.

Kodi je již v hlubokých vodách obvinění z pirátství a její právní postavení bylo velmi zpochybněno navzdory mnoha objasněním, která již předložil samotný tým Kodi.

Zákroky se časem zvyšují a v důsledku těchto doplňků třetích stran Kodi trpí. Úřady nyní zpřísňují svou přilnavost k online pirátství, a to není úplně zaměřeno na Kodi, ale další bezplatné online streamingové služby a torrenty jsou také v nitkovém kříži protimonopolních úřadů.

Je to skutečně zásadní čas pro Kodi a komunitu a bude muset počkat a uvidíme, jak drsné moře zůstane pro Kodi, jak se může v příštích měsících ukázat jako přesvědčivé.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map